К&F КОНЦЕПТОТ За PK-ПИ(Со Оптички Стакло) Леќи на Камерата Планината Адаптер Прстен за PENTAX PK Објективот на за Nikon ПИ F D90 D300 D700 D7000

К&F КОНЦЕПТОТ За PK-ПИ(Со Оптички Стакло) Леќи на Камерата Планината Адаптер Прстен за PENTAX PK Објективот на за Nikon ПИ F

DEN 1745.00
-20 %
DEN 2181.12

Количина на стоки


1. Цврст Добро направен,Со Најдобар Квалитет
2. Лесна Инсталација,со совршена површина по завршувањето,супер прецизни дизајн
3. Прирачник focuse за бесконечност
4. Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно
Функција
1. Адаптер Прстен Може Да Се Закачите На Различни Брендови' Леќи На Други Камера Тела,Значително Зголемување На Ресурсите На Леќа И Да Се Забавуваат За Време На Снимањето.
2. PK-ПИ(Со Оптички Стакло) адаптер е дизајниран за PENTAX PK Објективот на МИКРО NIKON ПИ Камера Тело
Погоден за Леќа : PENTAX PK леќа Компатибилни Апарати (Вклучувајќи, но не ограничувајќи се на) : Nikon ПИ F D90 D300 D700 D7000 D7100
Она што се случи во кутија за Леќи на планината адаптер x1 Пред Објективот Капа x1 Задните Леќи Капа x1
Напомена : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран", ве молиме да ги менувате камера менито поставки. Наречена "ослободување на блендата леќа не е инсталиран", можете да ги измените прилагодувањата за да се овозможи. Конкретно се однесуваат на камерата прирачник. Ве молиме имајте во предвид : Бесконечност фокус позиција:позицијата на бесконечност марк 【∞】на telephoto леќа или супер telephoto леќа се префрли малку позитивна страна за да се овозможи фокус на вредноста дури и кога фокусот промена е предизвикана поради температурни промени.Раководителот на опсег е означена со L-облик линија, Бидете сигурни да проверите на фокусот преку визирот дури и кога ќе пука во бесконечност Ако сакате да го користите nikon ПИ објективот на овој Nikon(G) адаптер прстен, тоа би можело да биде спроведен, но отворот контрола прстен не може да се користи,како што е pin на Nikon(G) леќи кои би можеле да се движат на отворот за контрола на прстен, но не и на ПИ леќа.

Ве молиме имајте во предвид следниве општи прашања :
1. Приспособувањето на APS-рамка објективот на целосна рамка камерата, тој може да генерира vignetting, некои камери може да се поправи тоа, со прилагодување "APSC", ве молиме контактирајте со нас и им обезбеди на вашите леќи&камера модел за да ја проверите начин да се поправи тоа.
2. Приспособувањето на целосна рамка објективот на APS-рамка камера (јас.e : голем формат да среден формат, среден формат за 35mm, 35mm на микро 4/3) обезбедува одлични раб до раб на острина. Помалите слика област помага да се минимизираат ефектите на леќата нарушување и аберација со користење на 'слатка место" или центар на поголеми леќа слика круг. и тоа ќе го величаат фокусна должина од 1,6 на Canon, од 1,5 на Nikon и Sony.


Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
КАНОН,NIKON
Број На Модел На:
леќи на камерата адаптер
Бренд Име:
К&F КОНЦЕПТОТ
SKU:
KF06.121
Состојба:
100% Сосема Нов
Материјал:
Метал
боја:
Црна
Функција:
Планината Адаптер За PK-ПИ(Со Оптички Стакло)
квалитет:
Топ/Висок Квалитет
Компатибилен Леќа:
Pentax PK Леќа
Компатибилни Модели Камера:
Nikon ПИ F D90 D300 D700 D7000 D7100 камера

Најдобри понуди

10 компјутери леќи на Камерата адаптер прстен метал за SX30 SX40 SX50 ХС да 67mm УВ CPL Филтер леќа худ леќа капа 67mm ФА-DC67A
  • Неодамнешно

10 компјутери леќи на Камерата адаптер прстен метал за SX30 SX40 SX50 ХС да 67mm УВ CPL Филтер леќа худ леќа капа 67mm ФА-DC67A

1138.08 DEN 956.00

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

Pixco за Canon EF Објективот На Nikon Тело Бесконечност Фокус за EF-Nikon Леќи на Камерата Планината Адаптер со Оптичко Стакло
  • Неодамнешно

Pixco за Canon EF Објективот На Nikon Тело Бесконечност Фокус за EF-Nikon Леќи на Камерата Планината Адаптер со Оптичко Стакло

1359.36 DEN 1128.00

На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се о

К&F КОНЦЕПТОТ HB-NIK Филтер Леќа Прстен за Hasselblad V СП Планината Објективот на Nikon F Планината Камера D600 D800 D5200 D7100
  • Неодамнешно

К&F КОНЦЕПТОТ HB-NIK Филтер Леќа Прстен за Hasselblad V СП Планината Објективот на Nikon F Планината Камера D600 D800 D5200 D7100

1899.84 DEN 1520.00

Карактеристики : Оваа леќа адаптер им овозможува на Hasselblad V планината леќа за да одговара на сите за Nikon F

Авто Фокус EF-NEX Леќа Планината Адаптер за Canon EF EF-S објективот на E-планината NEX О7 A7R A7s NEX-7 И NEX-6 5 Камерата Целосна
  • Неодамнешно

Авто Фокус EF-NEX Леќа Планината Адаптер за Canon EF EF-S објективот на E-планината NEX О7 A7R A7s NEX-7 И NEX-6 5 Камерата Целосна

2736.00 DEN 1778.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Карактеристики : Автофокус функцијата.Отворот точно се порамнети преку планината адапте

К&F КОНЦЕПТОТ Леќа Адаптер за Монтирање Прстен за AI(G)-FX ПИ објективот на fuji FX X X-Pro1 Е1 XPro1 Камера Тело Бесплатен Превозот
  • Неодамнешно

К&F КОНЦЕПТОТ Леќа Адаптер за Монтирање Прстен за AI(G)-FX ПИ објективот на fuji FX X X-Pro1 Е1 XPro1 Камера Тело Бесплатен Превозот

1244.64 DEN 1120.00

К&F КОНЦЕПТОТ Леќа Адаптер за Монтирање Прстен за AI(G)FX ПИ објективот на fuji FX X XPro1 Е1 XPro1 Камера Тело Беспла

Pixco Оптички Бесконечност Планината Адаптер Прстен Одговараат За Nikon AF-S ПИ F Објективот на Pentax К К-5 II К-30 К-01 К-5
  • Неодамнешно

Pixco Оптички Бесконечност Планината Адаптер Прстен Одговараат За Nikon AF-S ПИ F Објективот на Pentax К К-5 II К-30 К-01 К-5

1252.32 DEN 1039.00

Планината Адаптер Прстен За Nik.на Објективот на Пен.данок Камера Со Оптичко СтаклоВовед : Со ова ново нап