новиот дизајн овална кристал лустерот модерна кристал светилка dinning соба lustres виси LED осветлување тела

новиот дизајн овална кристал лустерот модерна кристал светилка dinning соба lustres виси LED осветлување тела

DEN 11016.00
-15 %
DEN 12960.00

Количина на стоки


висок квалитет овална кристал лустерот современите осветлување тела
Големина : L60*W25cm со прилагодливи висат жица
L80*W30cm со прилагодливи висат жица
L100*W30cm со прилагодливи висат жица
1.Модел No : OM0890
2.Бренд име : BGM
3.Напон : 110 V-240 V
5.Материјал : K9 кристал &нерѓосувачки челик
6.Сертификат : CE, и УЛ
7.Извор на светлина : 3w LED
8.Стил : модерна
9.Светилка тело боја : сребрена
10.Време на испорака : рок од 8 дена
11.Пакување големина : 77*77*25cm
12.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа
Можеби ви се допаѓа следниве прекрасен дизајн :
нова мода убав дизајн dinning соба pendant LED лустери L860mm бар светлина бесплатен превозот САД$ 198.00 /парче
топла продажба K9 кристал правоаголна 110v LED таванот светла за дневна соба и спалната соба светлина бесплатен превозот САД$ 634.00 /парче
новиот модерен K9 кристал нерѓосувачки челик кристал LED таванот светлина за дневна соба и спалната соба светлина бесплатен превозот САД$ 564.00 /парче
нова мода на Шанел Dinning соба LED pendant светлина , кристално светилка за спалната соба светлина бесплатен превозот САД$ 252.00 /парче
празник на продажбата најдобра цена дијамантски прстен led кристал лустерот за дневна соба dinnig соба светлина бесплатен превозот САД$ 435.00 /парче
топ продажбата гарантира 100% Шанел дизајн модерно кристал лустерот L1000*w200*H10000 MM кристал на светлина за дома бесплатен превозот САД$ 292.00 /парче
100% гарантира врвот на продажбата завеса бран dinning соба модерна кристал лустерот L800*W300*H650 MM бесплатен превозот САД$ 279.00 /парче
100% гарантира врвот на продажбата спирала кристал лустерот модерна круг Dia600*H2500 MM кристал скалило светлината бесплатен превозот САД$ 492.00 /парче
Почитувани Купувачи , добредојдовте на нашата продавница .Пред да нарачате , pls љубезно ве молиме да го прочитате следното
внимателно
За Квалитетот
ние се направи лустерот со Кина прво одделение K9 кристал , ние гаранција 1 година за вас .Ако ви треба било резервни делови , pls ќе треба да ги сноси превозот цена .
Обично сме нормални праќање 1% кристална топка за дополнителни резервни делови, ако најдете било дел скршени , pls кажете ни и испрати јасна слика , а потоа ние ќе го реши проблемот за вас како е можно поскоро .
ако не знаете како да го инсталирате , pls проверите на нашата настава на состојба прво , ако се уште постои прашање ,pls ни кажете или да побара стручен електричар на вашата страна.
За цена
Нашата цена вклучуваат производот трошоци и товарни цената на купувачот земјата .И на клиентите треба плаќате данок и должност задолжен во локалниот обичај .
За испорака
Ние често се обезбеди DHL и FEDEX бесплатен превозот за повеќето земји , тоа може да се постигне на клиентите страна 4-7 дена по превозот .Но поглед Јужна Америка земји и Русија ,многу скапо товарни бесплатно , тоа зависи од нарачка и потоа да одлучи .
За повратни информации
Pls ни помогне да се потврди, да ја прими стоката и, исто така, ја напуштат повратни информации откако ќе проверка на стоката .Тоа е многу важно за вашето добро повратни информации за поддршка на нашата работа .Вашиот среќен шопинг е на нашите работни целна цело време.
Ние секогаш се обезбеди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг тука. Ви благодариме!


Други карактеристики

Абажур Боја:
јасно кристална топка, champange дијамант
Број на Светла:
>7
Wattage:
L60xW25cm, L80xW30cm, L100xW30cm
Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CQC,CE,RoHS,EMC,LVD,VDE,ССА,CCC
Напон:
220V,120V,110V,240V,110-240V
Тело Материјал:
Кристално
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Сенка Тип:
Кристално
Бренд Име:
BIGMANLIGHTINGBIGMAN
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Стил:
Модерна
База Тип:
GU10
Карактеристики:
овална
Број На Модел На:
BGM2676
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Е dimmable:
No
Сенка Ветер:
Up
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Големина:
должина 60см /80см/100cm
дизајн:
Модерна
Место:
dinning соба ,дневна соба ,ресторан
кристал дизајн:
јасно кристална топка или champgne дијамант кристално
инсталирајте начин :
висат жица

Најдобри понуди

Современото Живеење Соба Лустери Европски Стил Осветлување ретро Гранка лустерот ресторан светлина Стакло Лустерот Суспензија
 • Неодамнешно

Современото Живеење Соба Лустери Европски Стил Осветлување ретро Гранка лустерот ресторан светлина Стакло Лустерот Суспензија

27840.00 DEN 25056.00

Со : занаетчиски paiting +занаетчиски стакло Број на светилки : 6 ИЛИ 8 Сијалица тип : E27 6 ИЛИ 8* 40 W ( може да се к

Француски Стил Кристалните Лустери Модерна Спалната соба Светилки Луксузен Хотел Ресторан Јазик Дневна Соба led Лустерот Осветлување
 • Неодамнешно

Француски Стил Кристалните Лустери Модерна Спалната соба Светилки Луксузен Хотел Ресторан Јазик Дневна Соба led Лустерот Осветлување

8064.00 DEN 7661.00

[xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][

Модерната LED Свила Лебди Облаци Железо Таванот Лустерот Pendant Светилка Осветлување DropLight Партија Спалната соба Кафе Бар,
 • Неодамнешно

Модерната LED Свила Лебди Облаци Железо Таванот Лустерот Pendant Светилка Осветлување DropLight Партија Спалната соба Кафе Бар,

DEN 9072.00

Опис : Ова Виси Droplight со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, т

Северна Европски стил земја едноставна градина уметност дневна соба и спалната соба лустерот Европски стил микс ткаенина Медитеранот
 • Неодамнешно

Северна Европски стил земја едноставна градина уметност дневна соба и спалната соба лустерот Европски стил микс ткаенина Медитеранот

DEN 7008.00

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или пре

Злато Железо Млечно Стакло Топката Свет Сфера Сенка Лустерот Светлина Тела Модерна Нордиските Виси Светилка Сјај Luminaria Дневна
 • Неодамнешно

Злато Железо Млечно Стакло Топката Свет Сфера Сенка Лустерот Светлина Тела Модерна Нордиските Виси Светилка Сјај Luminaria Дневна

DEN 17664.00

Спецификации : [Точка Бр.] : 11017 [Тела Големина ] : Дијаметар 60cm / 23.62", Висина 67cm / 26.38" [Материјал] : Железо + С

Европа Сјај Стакло Led Pendant Лустери Светлина Luminaria Трпезарија Led Лустерот Осветлување Спалната Соба Виси Светла Тела
 • Неодамнешно

Европа Сјај Стакло Led Pendant Лустери Светлина Luminaria Трпезарија Led Лустерот Осветлување Спалната Соба Виси Светла Тела

20155.20 DEN 12698.00

Опис на производот : Име : Европа Сјај Стакло Led Pendant Лустери Светлина Luminaria Трпезарија Led Лустерот Осветл

Бесплатен Превозот Модерна Лустерот Светлина Стакло Островот Осветлување Led Осветлување Злато или Црна Слика за Живеење Кревет
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Модерна Лустерот Светлина Стакло Островот Осветлување Led Осветлување Злато или Црна Слика за Живеење Кревет

12990.24 DEN 8444.00

E27 E26 Стакло Лустерот Светла3, 5, 6,7,8,9 СветлаЧисто Стакло, килибар Стакло, стакло SmokyЗлато слика или Пиштол

D50*H150cm Модерна Круг Таванот База Арт Деко скалило осветлување ресторан, Хотел светла скалите лустерот Кристал Виси lustres
 • Неодамнешно

D50*H150cm Модерна Круг Таванот База Арт Деко скалило осветлување ресторан, Хотел светла скалите лустерот Кристал Виси lustres

DEN 12996.00

Материјал : Нерѓосувачки Челик,Хардвер,КристалноВлезен напон : AC 110 или 220 V 50 / 60 HzИзвор на светлина : 6pcs GU10

Бесплатен Превозот Нордиските Луксузни LED Бакар Лустерот светла Месинг Pendant Лустерот Светла L82cm H41cm Луксузни Стакло Pendant
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нордиските Луксузни LED Бакар Лустерот светла Месинг Pendant Лустерот Светла L82cm H41cm Луксузни Стакло Pendant

21240.00 DEN 20178.00

Бесплатен Превозот Нордиските Луксузни LED Бакар Лустерот светла Месинг Pendant Лустерот Светла L82cm H41cm Лукс

Модерната Pendant Светилка Високо-одделение светлина 65W LED lustres K9 Кристал Лустерот Дијамант 3 Кругови Прстен од не ' Рѓосувачки
 • Неодамнешно

Модерната Pendant Светилка Високо-одделение светлина 65W LED lustres K9 Кристал Лустерот Дијамант 3 Кругови Прстен од не ' Рѓосувачки

20640.00 DEN 6192.00

1 Увозни давачки, даноци и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена.

Модерната LED Кристалните Лустери Светла Светилка Лустерот Затворен Осветлување Кристалните Лустери Светлина за Foyer Скали Скалите
 • Неодамнешно

Модерната LED Кристалните Лустери Светла Светилка Лустерот Затворен Осветлување Кристалните Лустери Светлина за Foyer Скали Скалите

32233.92 DEN 22886.00

ПРОИЗВОД ГОЛЕМИНА Diamater 80СМ(31.50 Инчен), Висина на 200 CM (78.74 Инчен) На Кристална топка големина diamater 30ММ.МАТЕ

Голем Хотел Оркестарот Рака Разнесени Стакло Уметност Лустерот Долго Големина Модерна Кристал LED Светилки Лустерот
 • Неодамнешно

Голем Хотел Оркестарот Рака Разнесени Стакло Уметност Лустерот Долго Големина Модерна Кристал LED Светилки Лустерот

DEN 76800.00

Боја плоча(можете да ја изберете бојата што сакате за тоа)Превозот и Пакет : Превозот е секогаш 100% се БЕС