Убавина Нега Ладно Чекан Сини LED Фотон Мобилен Активирање на Кожата Спа Салон Терапија Massager

Убавина Нега Ладно Чекан Сини LED Фотон Мобилен Активирање на Кожата Спа Салон Терапија Massager

DEN 1910.00
-0 %
DEN 1910.40

Количина на стоки


Убавина Нега Ладно Чекан Сини LED Фотон Мобилен Активирање на Кожата Спа Салон Терапија Massager
Произведено во Кина од Careshine Медицински Ко.ltd
Опис на Кожата Massager
SKU : 110 V : 420272 220 V : 420280
Ние сите знаеме дека ниска температура е фрижидери чува свежината на храната предмети,човековите имаше
веќе развиено добри начини и добро позната на историјата на одржување на свежината на храната,но
повеќето луѓе забораваат и не се запознаени со ефект на ниска температура која може да се
се користи за лекување,реформирање на кожата,и убавина.Сепак, Египќаните пред дваесет и пет
стотици B. C. веќе знаеше дека да се одржи мраз директно на врвот на рани ќе се намали
болка и swollenness.Ја претставуваат предци на користење ладна терапија.Во краток рок
се ' може да се нарече како ладна терапија или cryotherapy,ако тоа се обработени како температури
дека тоа пониска од температурата на телото да се лекува или да се намали на подобра состојба.Студената
Обраснат на лице Спа е направен според овие.
Карактеристики за Кожата Massager
Constricting крвните садови и на порите.Ако е исто така огромен резултат за намалување на груб порите.
За зајакнување на колаген,надградба на повеќе еластични и добро цел на кожата и отстранување на тенка линија и брчки.
За да ги стегаат крвните садови,намалување на проширени вени ефикасно и изглед
на црвениот тетивите,и филтер отровни отпад во вените.Тоа е исто така добар за дури и тонот на кожата и дамки.
Намалување на метаболизмот,мобилен активности,чувствителноста на неврони,и намалување на
црвеникава llok на оток на кожата,болка и оток,особено за чувствителна кожа.
Сина LED
Сината светлина игра улога на релаксираат кожата и ligamenta. Апаратот може да омекне
тромб, да се ослободи од blowzy лице, erythema, абнормални сензација, отстранете fattiness,се
против или да се ослободи од брчките, се елиминира торбичка и црна орбита, избелуваат, заличи и да се заштити кожата.
Сина : Се погодни за чувствителна, масло, и comedo на кожата -намалување и отстранување на акни
bacilus да ги отстраните акните, whelk, промовирање на сложени протеини со ossein, активирајте
кожата, затегнете гасена кожата и gravidity навремено.
Спецификација :
Напон : 110/220 V
Материјал : ПВЦ пластика
Фреквенција : 50 Hz-60 Hz
Моќност : 30 W
Пакет листа
1×Главната Единица
1×Адаптер
1× упатство


Други карактеристики

Стандарден Напон:
110V, 220V
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Телото
Терапија MassagerVoltage:
110/220V
Терапија MassagerMaterial:
ПВЦ Пластика
Терапија MassagerFrequency:
50Hz-60Hz
Терапија MassagerPower:
30W
SKU 110V:
420272
SKU 220V:
420280
боја:
Бела
Тежина:
867G
Локација:
Кина

Најдобри понуди

Електрични Апарати Природни Jade Седиште Термички Мат Турмалин Душек Природен Камен Назад Релаксираат Далеку Инфрацрвена Терапија
 • Неодамнешно

Електрични Апарати Природни Jade Седиште Термички Мат Турмалин Душек Природен Камен Назад Релаксираат Далеку Инфрацрвена Терапија

16704.00 DEN 10858.00

Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи / да

Кинески Mugwort Третман Тело Терапија Чиста Moxa Стап Moxibustion Кутија Режач Querysystem Cauterize Се Тркалаат Клип + Изолирани
 • Неодамнешно

Кинески Mugwort Третман Тело Терапија Чиста Moxa Стап Moxibustion Кутија Режач Querysystem Cauterize Се Тркалаат Клип + Изолирани

234.72 DEN 185.00

Кинески mugwort медицина, терапија, лекување чиста moxa moxibustion кутија режачquerysystem cauterize се тркалаат кутија кли

диоди ниско ниво ласерска терапија LLLT Onychomycosis на Ноктите Габа Третман уред Инструмент Против Габични батерија домашна
 • Неодамнешно

диоди ниско ниво ласерска терапија LLLT Onychomycosis на Ноктите Габа Третман уред Инструмент Против Габични батерија домашна

DEN 10032.00

Пратката ќе бидат испратени од страна на DHL во повеќето земји, Па ве молиме да ни остават детали адреса, н

4Pcs SiliconeGel Цевка Завој Прст & Пети Заштитници Подножјето на Нозете Болка Guard за Нозете Грижа табани Нозе Грижа Масажа
 • Неодамнешно

4Pcs SiliconeGel Цевка Завој Прст & Пети Заштитници Подножјето на Нозете Болка Guard за Нозете Грижа табани Нозе Грижа Масажа

100.80 DEN 80.00

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количин

5Pcs Трајни Медицински Здрава Грижа Невролошки Рефлекс Чекан Мултифункционален За Доктор Percussor Дијагностички Алуминиум Чекан
 • Неодамнешно

5Pcs Трајни Медицински Здрава Грижа Невролошки Рефлекс Чекан Мултифункционален За Доктор Percussor Дијагностички Алуминиум Чекан

2532.00 DEN 2152.00

Спецификација : Точка име : Целосна метал дијагностика на Невролошки Чекан Тип : Ударни Чекан Апликација

Jade здравствена заштита перница електронски топлина jade греење кревет душек греење физикална терапија мат 3 Големина за Вас
 • Неодамнешно

Jade здравствена заштита перница електронски топлина jade греење кревет душек греење физикална терапија мат 3 Големина за Вас

27600.00 DEN 15180.00

Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress е исти со вас р shippng адреса биде прв план ќе се плати

Onychomycosis на ноктите Габа ласерски Третман Инструмент Против Габични ласерски уред ниско ниво ласерски LLLT ноктите домашна
 • Неодамнешно

Onychomycosis на ноктите Габа ласерски Третман Инструмент Против Габични ласерски уред ниско ниво ласерски LLLT ноктите домашна

DEN 10032.00

Пратката ќе бидат испратени од страна на DHL во повеќето земји, Па ве молиме да ни остават детали адреса, н

Слабеење На Лицето Масажа Massagers Дигитални Десетици Терапија Electrode Акупунктура Massager Машина Нервно Мускулна Stimulator
 • Неодамнешно

Слабеење На Лицето Масажа Massagers Дигитални Десетици Терапија Electrode Акупунктура Massager Машина Нервно Мускулна Stimulator

712.32 DEN 371.00

лицето потенок десетици терапија акупунктура massager машина нервно мускулна stimulatorСпецификации Материјал

Слабеење се Соочуваат со 24k Злато Вибрации Обраснат Убавина Ролери Massager Стап Лифт Затегнување Навремено се Држиме Бар Лицето
 • Неодамнешно

Слабеење се Соочуваат со 24k Злато Вибрации Обраснат Убавина Ролери Massager Стап Лифт Затегнување Навремено се Држиме Бар Лицето

384.00 DEN 273.00

Atthention : Поради ажурирање на производот и пакувањето материјал е ажурирања Пакување и appearancestor може да им

KIFIT Практични Универзална Beaded Дрвени Автомобил Ван Такси Пред Масажа Седиште за Канцеларија Стол Покрие Перница За Здравство
 • Неодамнешно

KIFIT Практични Универзална Beaded Дрвени Автомобил Ван Такси Пред Масажа Седиште за Канцеларија Стол Покрие Перница За Здравство

1857.12 DEN 1207.00

Universial Beaded Дрвени Пред Масажа Седиште Стол Покрие Перница Автомобил Ван КамионСпецификација : Големина :

Новата Здравствена Заштита Греење Jade Перница Природни Турмалин Мат физикална Терапија Мат Загрева Jade Душек Големина 70cmX160cm
 • Неодамнешно

Новата Здравствена Заштита Греење Jade Перница Природни Турмалин Мат физикална Терапија Мат Загрева Jade Душек Големина 70cmX160cm

16704.00 DEN 10858.00

Отворете го термостат хируршка постапка, во собата ти бара на температура, за germainum камен терапија...

Sumifun 40pcs Пиперки Гипс Топла Болка Ослободување Печ Заеднички Вратот Болка во Грбот Гипс Масажа Здравје Ублажување на болка
 • Неодамнешно

Sumifun 40pcs Пиперки Гипс Топла Болка Ослободување Печ Заеднички Вратот Болка во Грбот Гипс Масажа Здравје Ублажување на болка

464.64 DEN 269.00

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количин

JinKaiRui Електрични Вибратор Нога Massager Здравствена Заштита Масажа Инфрацрвена Греење Shiatsu Терапијата Месење Воздушен
 • Неодамнешно

JinKaiRui Електрични Вибратор Нога Massager Здравствена Заштита Масажа Инфрацрвена Греење Shiatsu Терапијата Месење Воздушен

7920.00 DEN 5069.00

детали за производотПОПРОДАЖБАТА НА УСЛУГАТАВе Молиме Имајте На Ум>> Боја и големина разлика : поради ре