Нови 400W DC12-48V CNC Воздух за Ладење Вретено Моторни+ ER11 чак+Mach3 Брзина Гувернерот Регулаторот+Планината Заградата се Стега за CNC engraver

Нови 400W DC12-48V CNC Воздух за Ладење Вретено Моторни+ ER11 чак+Mach3 Брзина Гувернерот Регулаторот+Планината Заградата се

DEN 2798.40

Количина на стоки

Нови 400 W DC12-48 V CNC Воздух за Ладење Вретено Моторни+ ER11 чак+Mach3 Брзина Гувернерот Регулаторот+Планината Заградата се Стега за CNC engraver
Answer : ___________________________ Note :
Тоа содржи 3.175 mm collet, ако треба други спецификација collets, ве молиме контактирајте со нас слободно. ви благодариме!
Овој мотор се користи widly од DIY корисници, висока ротирачка брзина и ниска звуци, применливи за PCB engraver, акрилик, мелење. итн.
Вретено Мотор Спецификација :
Вретено мотор : најновите chroming четка DC мотор
Работен напон : 12-48 VDC
Моќност : 400 W
Брзина : 3000-12000r/мин (12 V-3000r,24 V-6000r,36 V-9000r,48 V-12000r)
Вртежен момент : 500m N.м
Изолација Отпор : >2 MΩ
Дијаметар : 52mm
Collet дијаметар : 16mm
Collet должина : 43mm
Моторни должина : 185mm
Вретено мотор тежина : 0.9 кг
Изолација dielectric сила : 400 v
Вретено точност : 0.01-0.04 mm
Може да се користи за метални и неметални гравирање, резби во дрво, PCB дупчење и така натаму
Воздух за ладење вретено мотор може да биде долго време работи
PWM DC Четка Моторни Брзина Гувернерот Спецификација:
Се применува за DC12-60 V низок напон ЧАСОТ четка DC мотор
Работен напон : DC12 V-DC60 V(Max 65 V)
Димензија : 75mm*75mm*42mm (вклучуваат бакарни цилиндри висина 6mm)
Контрола Методот :
1. Potentiometer(5 K-100 K достапен)стандардна вредност 10 K;
2. Аналогни 0-5 V контролирање(се повлече до XH2.54-3 P potentiometer plug,сигнал линија поврзете XH2.54-3 P средниот дел,земјата жица поврзете XH2.54-3 P десниот дел)
3. MACH3 терминали поддршка додај-во PWM сигналот на текст контролирање на брзината регулатива, додај-во PWM текст барања:електрични ниво 3.5-12 V VPP,фреквенција 1 K-10 KHZ,применува на MACH3 вретено моторни брзина регулатива контролирање(додај-во PWM сигналот контрола треба да се повлече до XH2.54-3 P potentiometer приклучокот, а во спротивно, доколку не е на располагање)
4. Номинална струја 10 A, преоптоварување кратки-коло заштита тековната 12 A
5. Мека почнувајќи функција, избегнување на моторни и напојување оштетени предизвикана со моторни suddenlly започнување и overlarge струја(стандардно 0 секунди мека почнувајќи),0-5 секунди прилагодливи
6. Контрола моќ:12 V120 W、24 V240 W、36 V360 W、48 V480 W、60 V600 W
7. Пулс ширина модулација опсег : 0%-100%
8. Оваа брзина гувернерот донесува хуманизирано жици терминали, многу удобен инсталации за корисници
Пакет Листата :
400 W вретено моторни*1
Collet*1
Брзина гувернерот*1
Планината Заградата*1
Завртки*4


Други карактеристики

Бренд Име:
annoytools
Диск:
Моторни
Оперативен Брзина:
3000-12000rpm
Број На Модел На:
400W
Примена:
Мелничката
Максимален Вртежен Момент:
500mN.м
Точка име :
400W вретено моторни+Mach3 Брзина Гувернерот+Менгеме
Диск:
Моторни
Оперативен Брзина:
3000-12000rpm
Максимален Вртежен Момент:
500mN.м
Големина:
52mm
Тип:
400w воздух за ладење вретено мотор
Примена:
Мелничката

Најдобри понуди

60000rpm 300w 0.3 kw ER8 вода за ладење Прецизност Голема Брзина вретено мотор&SUNFAR 1.5 KW 1phase 220v инверторот&заградата&пумпа
  • Неодамнешно

60000rpm 300w 0.3 kw ER8 вода за ладење Прецизност Голема Брзина вретено мотор&SUNFAR 1.5 KW 1phase 220v инверторот&заградата&пумпа

16560.00 DEN 15732.00

Проток на вода не е помалку од 5 L / min4Ако електрични вретено треба да се замени со ново лого,Треба да се за

CNC мелничката вретено ER11 0.8 kw воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+ 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката
  • Неодамнешно

CNC мелничката вретено ER11 0.8 kw воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+ 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката

DEN 17760.00

CNC мелничката вретено ER11 0.8 kw воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+ 3.175*22mm две flute директно cnc м

Бесплатен превозот за 0,5 kw Воздух за ладење вретено мотор ER11 чак 500W Вретено dc Мотор&52mm стеги&Напојување брзина гувернерот
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот за 0,5 kw Воздух за ладење вретено мотор ER11 чак 500W Вретено dc Мотор&52mm стеги&Напојување брзина гувернерот

3642.24 DEN 3642.00

1pcs 500 W воздух за ладење вретено мотор 1pcs 220 V напојување ( може да се избере, ако треба 110 V) 1pcs 52 MM Заградата

220V 800W ER11 CNC Вода за Ладење Вретено Мотор дрво работно вретено + 1.5 kw инверторот/VFD променлива фреквенција возачот контрола
  • Неодамнешно

220V 800W ER11 CNC Вода за Ладење Вретено Мотор дрво работно вретено + 1.5 kw инверторот/VFD променлива фреквенција возачот контрола

9522.24 DEN 9046.00

Прецизност 0 (Се обрне внимание! нашите вретено "4" поврзување на GND,вети лична безбедност!!)Моќ : 0...

ANNOYTOOLS ВИСОК КВАЛИТЕТ 300W DC Воздух за Ладење Вретено Моторни + 52 mm Стегач (содржи четири завртки) + контрола на Брзината
  • Неодамнешно

ANNOYTOOLS ВИСОК КВАЛИТЕТ 300W DC Воздух за Ладење Вретено Моторни + 52 mm Стегач (содржи четири завртки) + контрола на Брзината

DEN 2798.40

ANNOYTOOLS ВИСОК КВАЛИТЕТ 300 W DC Воздух за Ладење Вретено Моторни + 52 mm Стегач (содржи четири завртки) + контрол

1.5 KW вретено ER16 водено Ладење Вретено Моторни машини за вретено 80x220mm & 1.5 kw VFD / Променлива Фреквенција инвертер Диск
  • Неодамнешно

1.5 KW вретено ER16 водено Ладење Вретено Моторни машини за вретено 80x220mm & 1.5 kw VFD / Променлива Фреквенција инвертер Диск

DEN 10588.80

Можеби ќе треба да го замени на вретеното лежишта.5 kw инверторот / VFDВретено : Основни параметри : Големин