befon Повторно произведени 818XL Мастило Кертриџ Замена за HP 818 за Deskjet F2418 F2488 F4238 F4288 F4488 D1688 D2568 Печатач

befon Повторно произведени 818XL Мастило Кертриџ Замена за HP 818 за Deskjet F2418 F2488 F4238 F4288 F4488 D1688 D2568 Печатач

DEN 959.52

Количина на стоки


Бренд : befon
Модел : 818 XL
Боја : Б.к., Три-боја
Јачина на звук : Б.к.-18ml, Три-боја-17ml
Страница принос : Б.К.-600 страници, Три-боја-900 страници, А4 формат, 5% покриеност
Пакување : еден дел за Б.К. (18 ML), едно парче за Три-боја(17 ML)
, Голем Капацитет
Компатибилен машина ( за референца само ) :
компатибилен за Deskjet F2418 F2488 F4238 F4288 F4488 D1688 D2568 C 4688 C 4788
Ако вашиот оригинален кертриџ модел е 818, нашите 818 XL касети се компатибилни на вашиот печатач.
Ако вашиот оригинален кертриџ модел не е 818, 818 XL не може да се користи за вашиот печатач, не го купат!
Било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.
висок квалитет на чип, високо компатибилни за печатач
добро печати ја главата, џет течно мастило
поголем сунѓер, поголем капацитет, повеќе страници
Ве молиме имајте во предвид :
1.Некои мастило касети со дупки за да додадете мастило direcctly, некои мастило касети, без дупки.
Ако не постојат дупки, постојат алатки во нашата мастило кутија да се вежба дупки лесно.
2.Кога додадете мастило, мастило може да течење, само нека кертриџ се залагаме за некое време, или да користите алатки во нашата мастило
кутија за да блокирате за некое време.
3.Ние ви препорачуваме додавање помалку од 8ml црно мастило и помалку од 3ml боја на мастило секое време.
Ако додадете повеќе, мастило може да течење и печати ја главата не можат да работат.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Ако индикаторот светлина е да трепка и печатач контролен панел покажува "не се идентификуваат" или "некомпатибилни" или "мастило кертриџ неуспех" или "мастило кертриџ недостасува/оштетен" и др. Решение : се надвор мастило кертриџ, чистење на чип на мастило кертриџ со гумичка или сув памук брис или памук брис натопена со алкохол. Обидете се повеќе пати, il ќе работат. Ако не, pls контактирајте со нас што е можно поскоро.


Други карактеристики

Тип:
мастило кертриџ
Бренд Име:
befon
Број На Модел На:
818XL
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Производот:
мастило кертриџ
Производ модел:
818XL
Компатибилен машина модел:
Deskjet F2418 F2488 F4238 F4288 F4488 D1688 D2568 C4688 C4788
јачина:
Б.К.-18ml Три-боја-17ml
Страница Принос:
BK
боја:
Б.К., Три-боја
Сертификати:
ISO14001, ISO19001, Б.В., десет медали од CN, Env Мастило и Мастер Стандард
Пакување:
едно парче за Б.К. (18ML), едно парче за Три-боја(17ML)

Најдобри понуди