Оригинални десктоп motherbaord за BIOSTAR G31-M7 ТЕ плоча DDR2 LGA 775 Десктоп одбор бесплатен превозот

Оригинални десктоп motherbaord за BIOSTAR G31-M7 ТЕ плоча DDR2 LGA 775 Десктоп одбор бесплатен превозот

DEN 2508.00
-5 %
DEN 2640.00

Количина на стоки


Плоча чипсет
Интегрираниот чип картичка / картичка / картичка
Чип креаторите на Intel
Главната Чипсет Intel G31
Опис Northbridge чипсет Intel G31 + ICH7 Southbridge чипсет
Intel GMA 3100 графички чип интегрирана графика core
Аудио чип Realtek ALC662 6-канален аудио чип
LAN чип одборот Gigabit LAN Realtek RTL8102 EL
Процесор Спецификации
За Intel CPU платформа
ПРОЦЕСОРОТ Тип Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium D / Pentium 4 / Celeron D
ПРОЦЕСОРОТ штекер LGA 775
Опис на ПРОЦЕСОРОТ ПРОЦЕСОРОТ TDP (Термички Дизајн Моќ) 95-вати максимална поддршка
Поддржува голем број на ПРОЦЕСОРОТ
Плоча автобус FSB 1600 (ОК) / 1333 MHz
Меморија Спецификации
Меморија Тип DDR2
2 × DDR2 DIMM мемориски слотови
Максимална капацитетот на меморијата од 4 GB
Меморија опис поддршка dual channel DDR2 800 MHz меморија
Проширување Слотови
PCI-E слот 1 × PCI-E X16 слот графика
PCI слот 2 × PCI слотови
IDE слот 1 × IDE слот
ФЛОПИ слот 1 × ФЛОПИ, тогаш флопи
SATA интерфејс 4 × SATA II интерфејс
I / O интерфејс
USB интерфејс 8 × USB2.0 интерфејс (4 вграден+4 backplane)
Надворешни пристаништа 1 × VGA портот корекција на грешка
PS / 2 порт PS / 2 глувче, PS / 2 тастатура порта
Други интерфејси 1 × RJ45 мрежен интерфејс
Аудио Интерфејс
Плоча
ATX плоча форма
Димензии 23.5 × 17.9 cm
Други параметри
4-pin моќ конектор, 24-pin моќ конектор
Три-фаза моќ снабдување режим
Расклопување плоча рѓа гребнатини и прашина е неизбежна!hight бараат купувачот ве молиме не плаќаат за тоа!!состојба како што следува : ЗАБЕЛЕШКА : Ова е расклопување плоча,не се целосно нови(се користи),но сите функција 100% нема проблем,ние ќе се тестирани во ред и да ги преземат видео пред испрати! Бидејќи пост воздух mail одбие стоки со батерија,Со цел успешно да се помине за безбедност,стоката ние брод надвор не се вклучуваат CMOS батеријата,се надевам u може да се разбере. За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново : 1.Се инсталира Меморија,ПРОЦЕСОРОТ,CD-ROM,HDD,LCD; 2.Подигање на системот,почнете да се вчита WIN8 систем; 3.Проверете heatsink температура,се кандидира 3 Dmark 2003 тестирање на графичката картичка,5-10 min.тестирање на звучна картичка, ако имаат глас. 4.Земете тестирање видео и тестирање слик копија. 5.Рестартирање на системот повторно Како подолу слик : По услуга : Почитувани,ако у добие производ има било каков проблем, или било незадоволен место,ве молиме, разговарајте за нас прво,ние ќе го следат и да го направат нашите најдобри рачка за у.без разговор да ни се отвори спорот immediatly ве молиме да не купи ништо од нашата продавница следниот пат. Пакетот Вклучува : 1 PCS НАЗАД ПЛОЧА(DESKTOP PC MOTHERBAORD ИМААТ,ЛАПТОП КОМПЈУТЕР матична ПЛОЧА НЕ МОРА) 1x 100% Оригинални Систем Одбор Целосно Тестирани / Поминале Дијагноза Состојба : Обновена - 100% Работи 45-Ден Гаранција(од следење на информации успешна испорака)


Други карактеристики

Чипсет Производител:
Intel
Чипсет:
Intel G31
Број На Модел На:
G31-ТЕ M7
Пристаништа:
USB 2.0,Ethernet,VGA
Објектот Состојба:
Користи
Примена:
Десктоп
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
Biostar
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Меморија Тип:
DDR2
Тип Socket:
Сокет 775
Производи Статус:
Користи

Најдобри понуди

HUANAN X58 плоча ПРОЦЕСОРОТ комбинации со кулер USB3.0 X58 LGA1366 плоча Xeon ПРОЦЕСОРОТ X5650 поддршка турбо зголеми сите тестирани
  • Неодамнешно

HUANAN X58 плоча ПРОЦЕСОРОТ комбинации со кулер USB3.0 X58 LGA1366 плоча Xeon ПРОЦЕСОРОТ X5650 поддршка турбо зголеми сите тестирани

7920.00 DEN 6653.00

Сите ќе парцели биде сигурно доставен во рамките на времето дадено од страна на Aliexpress?Сигурно дека не.

SHELI лаптоп Плоча/плоча за Леново Z580 LZ3A со 8 видео чипови не-интегрирана графичка картичка тестирани Целосно
  • Неодамнешно

SHELI лаптоп Плоча/плоча за Леново Z580 LZ3A со 8 видео чипови не-интегрирана графичка картичка тестирани Целосно

5744.64 DEN 5400.00

Тоа е, исто така, подобро на топлина мијалник и се користи помалку трошоци.Контакт : 1 100% SHELI montherboard и во до