14MP HD HDMI USB Дигитални Индустрија Видео Микроскоп Камера Set+Фино прилагодување заградата+10Х-200X C-Планината Леќа+56 LED светло

14MP HD HDMI USB Дигитални Индустрија Видео Микроскоп Камера Set+Фино прилагодување заградата+10Х-200X C-Планината Леќа+56 LED

DEN 11054.00
-6 %
DEN 11760.00

Количина на стоки


Функција : Висок Квалитет,со Висока Резолуција,Јасни Слики 14.0 ПРАТЕНИК Јапонија CMOS (само за HDMI модел,е 14.0 ПРАТЕНИК) Кодирај : H. 264 (Висок Профил) ТФ-Картичка Видео Рекордер 720 P 1280*[email protected] FPS видео рекордер Фото Модел /Видео Модел Индустрија Cmos Камера.Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било HDMI монитор ,Проектор или ТВ. Тоа се изгради во дигитална crosshairs и боја контрола, додадете линија на слики,замрзнување ,Огледало, да Ротирате, Негативни,Спореди функција на Снабдување со USB , 14 MP HDMI HD видео,Две излезни порти Спецификација : Модел : Камера со HDMI USB2.0 две излез Сензор : 14.0 пратеник,1/3 инчен формат на Слика : jpg Слика резолуција : : 2592 *1944 година (за ТФ-Картичка,5.0 ПРАТЕНИК ),1280 *720 (за USB) Видео формат : AVI Видео резолуција : 1280 *720 @30 FPS Кодирај : H. 264 (Висок Профил) Баланс на Белата боја : Автоматски Осветлување : Автоматски Боја : Боја Негативни : Поддршка Morror : Лево/десно,Горе/Долу Замрзнување : Поддршка на OSD : англиски/Кинески Линија : различна боја,4 хоризонтална линија , 4 вертикална линија,било позиции Заградата детални параметри : 1. Рака на воланот се фокусира опсег : 75mm 2. заградата заградата интерфејс големина φ50mm, да φ25mm 3. Столб центар растојание 140mm. 4. Кревање на вредноста опсег (φ25mm столб) 5. Кревање опсег : 350mm 6. Дното плоча големина : 320 X260 X17 MM 7. Фино подесување на точноста : 0.02 мм Леќа параметри : Работни растојание : 95mm зум c-планината Леќа 0.5 X C-планината адаптер за зумирање на ликвидност : 6.5 : 1 Цел Зголемување на Моќта на 0.7 - 4.5 X(околу 10 - 200 X на екранот) Големина : 174mm(L) * 50mm(ДИА) Тежина : 500g 56 светла бела LED светилки : 100,000 часа на живот Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување осветлувањето на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост Променлива интензитет контрола Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ Костим за кол на леќа : 30мм-60mm Пакет incluede : 1 x HDMI Микроскоп камера 1 x 10 X-200 X C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x Микроскоп заградата 1 x 56 LED Светло


Други карактеристики

Број На Модел На:
HU708A+0755
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп

Најдобри понуди

Коаксијален коаксијален светлосен микроскоп LED точка извор на светлина 8 mm / 10 mm коаксијален се прилагодува светлината точка
  • Неодамнешно

Коаксијален коаксијален светлосен микроскоп LED точка извор на светлина 8 mm / 10 mm коаксијален се прилагодува светлината точка

1728.00 DEN 1624.00

Извор на светлина : LED светлинатаемитирачки диоди влезниот напон : AC90 V 240 v Излезен напон : DC3 V Работи рас

Индустрија Леќа 8X -100X Зголемување Прилагодливи 25мм Зум C-планината Леќи од Стакло за Индустрија Микроскоп Камера Окуларот
  • Неодамнешно

Индустрија Леќа 8X -100X Зголемување Прилагодливи 25мм Зум C-планината Леќи од Стакло за Индустрија Микроскоп Камера Окуларот

1584.00 DEN 1489.00

Функција : zoom cпланината Леќа Зголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 130 X на екранот) Работа на далечина : 50mm200m

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-90X Ниска Моќност Инспекција Trino Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД
  • Неодамнешно

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-90X Ниска Моќност Инспекција Trino Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД

DEN 19199.52

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавницаНие се во насока на обезбедување на најдобри микроскоп

8 LED 800X USB Дигитален Микроскоп Endoscope Зум на Камерата Зголемувачот + Заградата Држач за Накит, Монети Антиквитети Инспекција
  • Неодамнешно

8 LED 800X USB Дигитален Микроскоп Endoscope Зум на Камерата Зголемувачот + Заградата Држач за Накит, Монети Антиквитети Инспекција

902.40 DEN 677.00

IRUSB 8 LED Дигитални 800 X Микроскоп Endoscope Зум на Камерата Зголемувачот+Стојат800 XUV 8 LED DC5 V USB Дигитален Микроск

2 ПАРЧИЊА WF10X/20mm Широк Агол Окуларот висока eyepoint окуларни за Стерео Микроскоп Оптичка Леќа со Монтажа Големина 30мм
  • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА WF10X/20mm Широк Агол Окуларот висока eyepoint окуларни за Стерео Микроскоп Оптичка Леќа со Монтажа Големина 30мм

1680.00 DEN 1579.00

Карактеристики : Зголемување : 10 X Поле на гледање : 20mm Монтажа големина : 30.0 mm во дијаметар Нето тежина : 2.3

FYSCOPE 2.0 ПРАТЕНИК HD Дигитален Индустрија Микроскоп Поставите Камерата Зголемувачот VGA USB AV ТВ Видео Излез 180X C-ПЛАНИНАТА
  • Неодамнешно

FYSCOPE 2.0 ПРАТЕНИК HD Дигитален Индустрија Микроскоп Поставите Камерата Зголемувачот VGA USB AV ТВ Видео Излез 180X C-ПЛАНИНАТА

8943.36 DEN 5366.00

0 + VGA или USB2.0 три излез Сензор : 2.Превозот нормално трае 7 до 21 работни дена.0 ПРАТЕНИК HD Дигитален Индустр