HD 1080P 60fps VGA Индустриски Дигитални Електронски Микроскоп Камера+Фино прилагодување заградата+10Х-200X C-Планината Леќа+56 LED светло

HD 1080P 60fps VGA Индустриски Дигитални Електронски Микроскоп Камера+Фино прилагодување заградата+10Х-200X C-Планината Леќа+56

DEN 13536.00
-6 %
DEN 14400.00

Количина на стоки


Камерата параметри : 1, 2 милиони 1/2.5 инчен CMOS слики елемент, ефикасно 1920 x1080 пиксели, рамка го оценувате 60 фрејмови во секунда, резолуција 900 линија. 2, употреба на КС леќа интерфејс, може да изберете било која КС интерфејс. 3, моќност : од + 5 v DC овозможува 10% отстапување, максимална работат на струјата е 400 м-р, режим на тековната 100ma. Функционална мени работа : Ротирачки menu копчето во долниот десен агол на функцијата мени на екранот. Рече осветленост : преку функцијата на копчињата да се намали или да се зголеми светлината и вредност опсег е од 0-200; Рече контраст : преку функцијата на копчињата за намалување или зголемување на контрастот, се приспособат на нумерички опсег помеѓу 0-100, секоја исправка вредности за 2; R за црвено стекнат : преку функцијата на копчињата околу копчињата за намалување или зголемување на црвениот добивка; G за зелена стекнат : преку функцијата на копчињата лево и десно копчиња за да се намали или да се зголеми на црвениот добивка; Б за сина се здобијат со : преку функцијата на копчињата околу клучот за намалување или зголемување на црвениот добивка; AE за автоматска експозиција : притиснете го копчето на функцијата на копчињата, можност врз основа на тековната светлината автоматски ќе се прилагоди на соодветен светлината опсег.Имајте на ум дека светлината вредности се базираат на централниот дел на осветленоста на екранот вредности СБ за прирачник за балансот на белата боја : ве молиме да го прилагодите осветлувањето на екранот на соодветната спектар, а потоа се стави бела хартија или објект во објективот подолу, притиснете на десно, таа можност според моменталната светлината автоматски ќе се прилагоди на RGB вредности, изработка на бои блиску до бела.Имајте на ум дека црно-белиот баланс за работа по завршувањето на светлината вредности ќе го задржи претходната вредност. HDR да се потисне силна светлина режим : преку функцијата на копчињата лево и десно копчиња за да се намали или да се зголеми контролата на светлината, можете да ги видите деталите на објекти во темница.Кога се гледа на високи рефлексивни објекти, може да го намали надворешниот осветлување за да се намали мисловните интензитет, но не влијае на набљудување ефект. SE работ подобрување на моделот се : под одредени услови може да се намали или да се зголеми на работ острат да се подобри сликата работ ефект.Но, во исто време, се зголемува рашири сликата. Заградата детални параметри : 1. Рака на воланот се фокусира опсег : 75mm 2. заградата заградата интерфејс големина φ50mm, да φ25mm 3. Столб центар растојание 140mm. 4. Кревање на вредноста опсег (φ25mm столб) 5. Кревање опсег : 350mm 6. Дното плоча големина : 320 X260 X17 MM 7. Фино подесување на точноста : 0.02 мм Леќа параметри : Работни растојание : 95mm зум c-планината Леќа 0.5 X C-планината адаптер за зумирање на ликвидност : 6.5 : 1 Цел Зголемување на Моќта на 0.7 - 4.5 X(околу 10 - 200 X на екранот) Големина : 174mm(L) * 50mm(ДИА) Тежина : 500g 56 светла бела LED светилки : 100,000 часа на живот Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување осветлувањето на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост Променлива интензитет контрола Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ Костим за кол на леќа : 30мм-60mm Пакет incluede : 1 x VGA Микроскоп камера 1 x 10 X-200 X C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x Микроскоп заградата 1 x 56 LED Светло


Други карактеристики

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Број На Модел На:
V20G+0755
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп

Најдобри понуди

10X-200X Континуирано Прилагодливи Зум 25mm C-планината Леќа 0.7-4.5 X Адаптер За Индустрија Микроскоп Камера Окуларот Зголемувачот
  • Неодамнешно

10X-200X Континуирано Прилагодливи Зум 25mm C-планината Леќа 0.7-4.5 X Адаптер За Индустрија Микроскоп Камера Окуларот Зголемувачот

DEN 3695.52

Функција : да Работи на далечина : 95250mm зум cпланината Леќа 0.5 X Cпланината адаптер за Зумирање на ликвидно

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-90X Ниска Моќност Инспекција Trino Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД
  • Неодамнешно

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-90X Ниска Моќност Инспекција Trino Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД

DEN 19199.52

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавницаНие се во насока на обезбедување на најдобри микроскоп

Висок светлост Прилагодливи 144 LED Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп CCD Индустриски HDMI Видео
  • Неодамнешно

Висок светлост Прилагодливи 144 LED Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп CCD Индустриски HDMI Видео

1295.52 DEN 1088.00

99wyприклучоккрајНа 144 LED прстен светлина е дизајнирана посебно за стерео микроскоп, и е одличен придружн

2 ПАРЧИЊА WF10X/20mm Широк Агол Окуларот висока eyepoint окуларни за Стерео Микроскоп Оптичка Леќа со Монтажа Големина 30мм
  • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА WF10X/20mm Широк Агол Окуларот висока eyepoint окуларни за Стерео Микроскоп Оптичка Леќа со Монтажа Големина 30мм

1680.00 DEN 1579.00

Карактеристики : Зголемување : 10 X Поле на гледање : 20mm Монтажа големина : 30.0 mm во дијаметар Нето тежина : 2.3

White /Black 56 LED матирано Прилагодливи Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Микроскоп Индустриски Камера Зголемувачот
  • Неодамнешно

White /Black 56 LED матирано Прилагодливи Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Микроскоп Индустриски Камера Зголемувачот

719.52 DEN 676.00

Функција : 56 светла бела LED светилки 100,000 часа на живот Интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлу

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-45X Ниска Моќност Инспекција Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД , латинска
  • Неодамнешно

Фабриката за Директна Продажба ,CE, ISO ,10X-45X Ниска Моќност Инспекција Зум Стерео Микроскоп И се продаваат Во ЕУ , САД , латинска

DEN 16799.52

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавницаНие се во насока на обезбедување на најдобри микроскоп