Godox TT660 Универзална Топла Чевли Флеш Speedlite Прирачник за Зумирање GN58 за Canon за Nikon за Pentax за Panasonic dslr фото Камера

Godox TT660 Универзална Топла Чевли Флеш Speedlite Прирачник за Зумирање GN58 за Canon за Nikon за Pentax за Panasonic dslr фото

DEN 3144.00

Количина на стоки

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме слободно контактирајте со нас ако ви треба било каква помош
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, Т/Т. Во такви
случај, моќта ќе се исклучи автоматски и треба да ја замените батериите. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Тоа е соодветно, се применуваат за прирачник флеш средина.плаќања заповед се заврши во рок од 3 дена.
(3) Ако црвениот индикатор за полнење светилка искри во секој 1s, тоа покажува слаба батерија. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Кога фотографирате, се приспособат на
флеш моќ и притиснете го копчето за камерата shutter, на блиц светлина ќе флеш под камерата
синхрони сигнал.
М Режим
Притиснете го РЕЖИМОТ за скролување за да М Режим. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.Тоа е usfule ако вашата камера не се топла чевли планината. По употребата, притиснете го копчето ON/OFF (OFF (исклучување.
Опис :
TT660 одговара на различни стандарди hotshoe-монтирани dslr фото апарати од Canon, Nikon, Pentax, Олимп и други.
(2) Притиснете го копчето "+" да се направи моќ повисоко и тие се 1/128,1/64,1/32,1/16,1/8,1/4,1/2,1/1.
S1 Режим
(1) Притиснете го РЕЖИМОТ за скролување за да S1 Режим.
(2) За полагање на испитот флеш, притиснете на тест копчето. Во овој режим, можете да го поставите TT560 На вашиот камера
топла чевли или speedlite предизвика жешка чевли за да предизвика флеш единица.
Време на испорака
Објектот
Област
Време на испорака
Време на испорака
Во Шпицот На Сезоната
Стандард
Сад,Канада
15-20 календарски дена
25-30 календарски дена
Австралија,Нов Зеланд,
Сингапур, Виетнам,
Малезија, Израел, Индонезија,
турција
20-25 календарски дена
30-35 календарски ден
Русија, Велика Британија,
Франција,Шпанија,Германија,
Холандија,Украина,Јапонија,
Белгија,Данска
25-30 календарски дена
35-40 календарски ден
Италија,Бразил,Аргентина,Чиле,
Мексико
30-40 календарски дена
40-50 календарски дена
Приоритет
Русија, сад, Велика Британија, земјите од ЕУ
7-15calendar дена
15-25 календарски дена
Експрес
3-7 календарски дена во светот
1.
S2 Режим
Притиснете го РЕЖИМОТ за скролување за да S2 Режим. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Таа поддржува прирачник за зумирање од 24 to105mm.
(2) Кога блицот е S1 владата, тоа ќе оган synchronously кога господар флеш пожари,
може да се спореди со сила, со употреба на радио активирањето. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Тоа е соодветно, се применуваат за TTL блиц средина. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно . Уредот усвојува високо-перформанси на ПРОЦЕСОРОТ коло дизајн, така што тоа може да токму контрола на излезна моќ и има најниска енергија поставување надолу за да 1/128
Функција :
Менаџмент На Енергија
(1) Префрлање на НА, блицот ќе започне полнењето (индикаторот за полнење да е замаглена). Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7.
Моќ За Контрола
(1) флеш единица има 8 чекори на излезна моќ за контрола на кои укажаа од 8 парчиња на LED
светилка за различно ниво.


Други карактеристики

Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,Mamiya,Fujifilm,SONY,Олимп,HASSELBLAD,Мобилен Телефон Брендови,Сигма,Samsung,Yi,Leica,Gopro,Lumix,на CANON,Pentax
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
TT660
Бренд Име:
Godox
TTL:
No

Најдобри понуди

PULUZ Мини LED Светло во Видео Фото Осветлување за Камерата Топла чевли Планината Dimmable LED Светилка за Canon Nikon видео
  • Неодамнешно

PULUZ Мини LED Светло во Видео Фото Осветлување за Камерата Топла чевли Планината Dimmable LED Светилка за Canon Nikon видео

5568.00 DEN 3396.00

1 Ова е видео камера професионални LED камера светло.2 LED007 со 2 групи на 2 видови на боја температура (76 заби)

PULUZ 96 Led диоди Фотографија Видео & Фото Студио Светло со Бела & Портокал Магнет Филтри Светлина Панел за Canon,Nikon,dslr
  • Неодамнешно

PULUZ 96 Led диоди Фотографија Видео & Фото Студио Светло со Бела & Портокал Магнет Филтри Светлина Панел за Canon,Nikon,dslr

1632.00 DEN 996.00

1 Ова е видео камера професионални LED камера светло.2 Мини дизајн, лесно да се земе во џеб и светлина за те