3w 520-530nm зелена led диоди,висока моќност зелено сообраќај led сијалица,со ѕвезда PCB одбор,160 компјутери/Многу промоција,DHL бесплатен превозот

3w 520-530nm зелена led диоди,висока моќност зелено сообраќај led сијалица,со ѕвезда PCB одбор,160 компјутери/Многу промоција,DHL

DEN 8159.04

Количина на стоки


Превозот Време :
Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти. Ќе бидете известени со следење на број откако пратката е направен.анти-staticz пакување
9. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.висока светлина за конвертирање
14 .
Параметарот :
Параметар
Зелена Серија
Viewing Angle(°)
120±5
врв пулсова Напред Тековната(m A)1/10-ти
800
Обратна Напон(V)
≥5
Обратна Струја(n A)
≤10
ESD Чувствителност(V)
2000 година
Складирање Температура(°C)
=F45
Оперативен Температура(°C)
-35to +60
Доведе Лемење Температура(°C)
260°C за 5 Seconds Max Demension големина на :
Апликации :
1.
Купувачите Информации : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.напред тековната : 700m A
7.00 /многу
200 парчиња / многу
. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки.
Проблеми?
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
Ние се страстни за нашите производи и ние се грижиме за вас,се надевам дека ние не би можеле да работиме само abut исто така станат пријатели со вас.3w 520-530nm зелена led диоди, висока моќност зелено сообраќај led сијалица,со ѕвезда PCB одбор, 160 компјутери/Многу промоција,DHL бесплатен превозот
Функција :
висока моќност 3w led светилка со heatsink,зелена боја 520-530nm
1.30 /многу
50 парчиња / многу висока моќност 1w инфраред led светилка,бранова должина 840-850nm,40mil qualited чипови,200pcs/многу промоција! САД$ 265.широко се користи за компонентата на сите видови на led светло.90 /многу
180 парчиња / многу 1w инфрацрвен(IR) led светло,на бранова должина 730nm,50pcs/многу промоција! САД$ 114.Чипови се Тајван бренд 45mil висок квалитет Epileds чипови
2.компактен изглед
13.заштеда на енергија
12.98 /многу
36 парчиња / многу 5w САД bridgelux двојно чипови супер флукс висока моќност led светилка,со висок флукс лер 400-420lm,500pcs/Многу,DHL слободни брод US$ 738.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет.50 /многу
160 парчиња / многу 10w полна боја rgb led модул,црвена 620-630nm,зелена 525-530nm,сина 460-470nm,180pcs/многу,DHL бесплатен превозот САД$ 899. Ве молиме, напишете пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор на али-експрес
Клиентите Задоволително :
Не двоумете се да не контактирате со било какви прашања или грижи во секое време пред и по купувањето. Тоа трае околу 5-7days за пристигнувањето на пратката.Еко-пријателски ,CE&ROHS
15.


Други карактеристики

Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
3w 520-530nm зелена висока моќност led диоди светилка
Име на производ:
3w зелена led диоди
Напред тековната:
700mA
Прозрачна Флукс:
120-140lm
бранова должина:
520-530nm
Пакување:
анти-статички пластична кутија
Температурата На Работа:
-30 на +65 centigrade степен
Зрак Агол:
120 степен
Емитуваат Боја:
Зелена боја
Живот:
>50,000 h
Влезен Напон:
DC 3.4-3.8 v

Најдобри понуди

20pcs/многу 10 мрежа за дигитални сегмент LED светло бар 10 рамна цевка на супер светло 2 црвена+3 жолта+4 зелена+1 сина светлина
  • Неодамнешно

20pcs/многу 10 мрежа за дигитални сегмент LED светло бар 10 рамна цевка на супер светло 2 црвена+3 жолта+4 зелена+1 сина светлина

1391.52 DEN 1113.00

20pcs / многу 10 мрежа за дигитални сегмент LED светло бар 10 рамна цевка на супер светло 2 црвена+3 жолта+4 зелен

5X Најновите 20W/30W/50W/70W интегрирани IC светлина мотор КОЧАН LED connection 220V со Анти стабилност поврзете линија бесплатен
  • Неодамнешно

5X Најновите 20W/30W/50W/70W интегрирани IC светлина мотор КОЧАН LED connection 220V со Анти стабилност поврзете линија бесплатен

DEN 1152.00

Новиот дизајн на интегрирани IC светлина мотор КОЧАН LED ,Може да се direct connect AC220 V Тип : ACИнтегрирана КОЧАН LE

365nm висок интензитет на ув led лекување светлина 3w помине гел ув моќни led светилка осветлување за jade антички оценување
  • Неодамнешно

365nm висок интензитет на ув led лекување светлина 3w помине гел ув моќни led светилка осветлување за jade антички оценување

10320.00 DEN 9288.00

80 / многу60 парчиња / многу 3w led крушка светилка со ѕвезда PCB одбор,1800021000k,160180lm,45mil САД bridgelux чипови,160 компј

Топло бела 70-80V 1W светилка монистра 360 степени ПРЕДВОДЕНА од волфрам со вжарено долго лента светилка извор на светлина 10pcs
  • Неодамнешно

Топло бела 70-80V 1W светилка монистра 360 степени ПРЕДВОДЕНА од волфрам со вжарено долго лента светилка извор на светлина 10pcs

DEN 427.20

Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира Ќе има 7 дена да контак

100Pcs 5mm LED Bi-Боја Црвена Зелена /Црвена Сина пренесуваат на трети лица Заеднички Катоден Круг Транспарентен 20mA LED Емитуваат
  • Неодамнешно

100Pcs 5mm LED Bi-Боја Црвена Зелена /Црвена Сина пренесуваат на трети лица Заеднички Катоден Круг Транспарентен 20mA LED Емитуваат

273.12 DEN 246.00

Опис : производ модел : LED 5mmЛеќи на камерата : 5mm Дијаметар / Транспарентен / КругЕмитуваат Боја : Црвена

100X Висок квалитет 5W УВ ултра виолетова пурпурна двоен led чип 370-375nm led диоди со висока моќност 20mm алуминиум pcb бесплатен
  • Неодамнешно

100X Висок квалитет 5W УВ ултра виолетова пурпурна двоен led чип 370-375nm led диоди со висока моќност 20mm алуминиум pcb бесплатен

DEN 5126.40

Параметар : Моќност : 5 W Напред Напон(VF) : 3.03.6 V Напред Тековната(АКО) : 1400m A Сончева енергија : 220240m W Емитува

5 Бои * 200PCS=1000pcs F3 3ММ F3MM ПРЕДВОДЕНА од ЦРВЕНО во СИНО ЖОЛТА ЗЕЛЕНА БЕЛА НАТОПИ-2 КРАТОК НОГА монистра Светлина Бесплатен
  • Неодамнешно

5 Бои * 200PCS=1000pcs F3 3ММ F3MM ПРЕДВОДЕНА од ЦРВЕНО во СИНО ЖОЛТА ЗЕЛЕНА БЕЛА НАТОПИ-2 КРАТОК НОГА монистра Светлина Бесплатен

1080.00 DEN 994.00

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

Страничниот изглед силикон pin photodiode Брз одговор време Висока фото чувствителност Висока брзина фото детектор за пренос
  • Неодамнешно

Страничниот изглед силикон pin photodiode Брз одговор време Висока фото чувствителност Висока брзина фото детектор за пренос

5759.52 DEN 4608.00

Може да биде, наместо на SFH206 K, VTD206 K, PD206 K, PD438 C / S46, LTR526 ADeaturesБрз одговор времеВисок фото чувствителностМал

3w висок интензитет на ув led 365nm светилка монистра моќен ув лекување led осветлување DC3.4-3.8 v животот>50,000 часот 3 годишна
  • Неодамнешно

3w висок интензитет на ув led 365nm светилка монистра моќен ув лекување led осветлување DC3.4-3.8 v животот>50,000 часот 3 годишна

16742.40 DEN 15068.00

3w висок интензитет на ув led 365nm светилка монистра моќен ув лекување led осветлување DC3.антистатички кутија

20pcs 8мм Сламена шапка 0.5 W 12V DC Пред Жичен Светлината LED Светилка DIY Бела Црвена Сина, Зелена Жолта Бело Топло Бела Диоди
  • Неодамнешно

20pcs 8мм Сламена шапка 0.5 W 12V DC Пред Жичен Светлината LED Светилка DIY Бела Црвена Сина, Зелена Жолта Бело Топло Бела Диоди

637.92 DEN 549.00

20pcs DC 12 V 8мм 0.5 W Сламена шапка Пред жичен LED сијалица Пакет Вклучуваат : 20pcs DC 12 V 8мм 0.5 W Сламена Шапка(Боја к