Виножито Црвено Шарени AB Титаниум Полиран Кварцен Кристал Врвот Drilled Точка Pendant Лежиште,Суровини и Кристално Столб Druzy Pendant Накит

Виножито Црвено Шарени AB Титаниум Полиран Кварцен Кристал Врвот Drilled Точка Pendant Лежиште,Суровини и Кристално Столб Druzy

DEN 642.00
-5 %
DEN 675.84

Количина на стоки


1. Како овие се природен камен,обликот и големината ќе биде малку различен од едни на други. Ние ќе испрати по случаен избор.
Т шапка, исто така, значи оној што купуваат е ексклузивно за вас само .
2. Природни кристал столб мушка големина : прибл. 6-10x23-45mm
3. Природни кристал столб облик : Точка
4. Количина : 1 влакно ( Прибл.15.5 инчи/Влакно & Approx55pcs)
Листата е природен кристал столб, секоја серија материјали бојата и обликот може да биде малку различен од слика, испратите по случаен избор. Големина рачни мерења на локации, може да има некои големина разлика.
Добредојдовте на Големо Прилагодување од Сјајна Накит Фабрика
1. Да се чува далеку од вода, пот и парфем, однесете го исклучите кога се искапеш или да оди во кревет.
2. Ако вие не го носите, можете да го поставите во запечатен торба, забави на оксидација стапка.
Opp Печат Кеси + (Пластични Случај) + Воздух Балон Kraft Хартиена Кеса
1. Предмети ќе биде предаден по плаќање ДОБИ.
2. Ве молиме проверете ја вашата receieve АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
3. Нормално објектот ќе пристигне во рок од 15-45 РАБОТНИ ДЕНА по испратена.
Druzy е блескавата ефект на ситни кристали над врвот шарени минерални.
Тоа е убаво кога се користи во изработка на накит.
Еден од перкови да druzy камења е дека тие не се толку скапи како голем фацетирани gemstones и тие имаат
трепкане и голема боја и тоа може да се намали во разни форми со леснотија.
Заеднички бои се бела, жолта, кафена, црвена и портокалова.
Druzy стил на монистра се одлични за centerpieces во приврзоци.
Додека тие изгледаат светкавиот и деликатна, druzy кварц е доста издржлив гем.
Ова е забавно и лесно камен да работат со.
Бојата и флеш направи тоа безпогрешен начин да се создаде нешто убаво и за око фаќање.


Други карактеристики

Тип На Објект:
Монистра
Парична казна или Моден:
Моден
Број На Модел На:
CRB001-4
Материјал:
Кристално
Објектот Тежина:
130g
Објектот Форма:
Marquise Форма
Надворешниот Дијаметар:
10mm
Бренд Име:
SHINYGEM
камен тип:
кристал мушка
Кристал Мушка Големина:
Прибл.6-10x23-45mm
Природни Кристал Столб Боја:
Црно;Бела Боја;Злато;Сребро;Виолетова;Сина;Розово Злато;Шарени
Природни Кристал Столб Создавање Метод :
Природни
Природни Кристал Столб Методот На Третман:
Титаниум
Природни Кристал Столб Должина:
Прибл.15.5 инчи/Влакно & Approx55pcs
Природни Кристал Столб Одговара за:
diy накит
Природни Кристал Столб Is_customized:
Yes
Обликот:
точка

Најдобри понуди

500pcs/многу 17mm BPA Free Силикони Хексагонални Teether Монистра Силикони Мешавина Боја Монистра За DIY Бебе Teething Ѓердан
 • Неодамнешно

500pcs/многу 17mm BPA Free Силикони Хексагонални Teether Монистра Силикони Мешавина Боја Монистра За DIY Бебе Teething Ѓердан

6719.04 DEN 6383.00

Количина : 500pcs / многуpls остави порака со боја треба кога местото целако не, ќе се измеша случајно, многу

Голем Виножито Бела AB Мистика Титаниум Кварцен Кристал Врвот Drilled Точка Лежиште,Рок Суровини Кристал Столб Дипломирал Ѓердан
 • Неодамнешно

Голем Виножито Бела AB Мистика Титаниум Кварцен Кристал Врвот Drilled Точка Лежиште,Рок Суровини Кристал Столб Дипломирал Ѓердан

DEN 696.00

1 Како овие се природен камен,обликот и големината ќе биде малку различен од едни на други Ние ќе испрати

925 Фунта Сребрен Накит и Блескава Капки, Cerise Кристали Оригиналниот Шарм Монистра се Вклопува Fandola Нараквици CKK
 • Неодамнешно

925 Фунта Сребрен Накит и Блескава Капки, Cerise Кристали Оригиналниот Шарм Монистра се Вклопува Fandola Нараквици CKK

849.12 DEN 671.00

Ние сме професионални за производство на 925 sterling silver монистра(привлечност) во Шенжен во Кина Сите монист

3Strands/многу 25мм Природна Бела Лава Срце Облик Мушка Шарм,Вулкан Лава Камен Љубов Срцето Монистра Накит Обетки Одлуки
 • Неодамнешно

3Strands/многу 25мм Природна Бела Лава Срце Облик Мушка Шарм,Вулкан Лава Камен Љубов Срцето Монистра Накит Обетки Одлуки

618.24 DEN 581.00

Топло promptЗдраво,Драги Купувачот,Добредојдовте да ја посетите нашата продавница,ако ги има овие предмет

6mm 8мм 10мм 12mm Додатоци Црно-Бела Оникс Круг Монистра Фацетирани Carnelian Природен Камен Аспект DIY Лабава Накит Одлуки Дизајн
 • Неодамнешно

6mm 8мм 10мм 12mm Додатоци Црно-Бела Оникс Круг Монистра Фацетирани Carnelian Природен Камен Аспект DIY Лабава Накит Одлуки Дизајн

301.92 DEN 187.00

Драги пријатели,овој ѓердан е полуготови производи, со исклучок на тока, ако треба да додадете тока .ве м

6 8 10мм Додаток Занаети Сина Калцедон Лабава Круг Монистра DIY Накит Одлуки 15inch Девојки Божиќ Подароци трговија на Големо
 • Неодамнешно

6 8 10мм Додаток Занаети Сина Калцедон Лабава Круг Монистра DIY Накит Одлуки 15inch Девојки Божиќ Подароци трговија на Големо

301.92 DEN 187.00

Драги пријатели,овој ѓердан е полуготови производи, со исклучок на тока, ако треба да додадете тока .ве м

925 Фунта Сребрен Накит и Блескава Капки За Жените Оригинална Мода Шарм Монистра се Вклопува Fandola Нараквици CKK
 • Неодамнешно

925 Фунта Сребрен Накит и Блескава Капки За Жените Оригинална Мода Шарм Монистра се Вклопува Fandola Нараквици CKK

849.12 DEN 671.00

Ние сме професионални за производство на 925 sterling silver монистра(привлечност) во Шенжен во Кина Сите монист

200pcs/многу Круг Spacer Мушка 3мм Метал Монистра за Накит Одлуки Хривнија Ѓердан DIY Наоди Додатоци За Накит трговија на Големо
 • Неодамнешно

200pcs/многу Круг Spacer Мушка 3мм Метал Монистра за Накит Одлуки Хривнија Ѓердан DIY Наоди Додатоци За Накит трговија на Големо

DEN 99.36

​Материјал : Метал Големина : 3мм Конверзија : 1mm=0.03937 инчен 1inch=25.4 mm Точка Бр : A1718 Објект Боја : Сребро, Злат

Изберете Големина 6mm 8мм 10мм 12mm 14mm Природни Лабава Снег Разбиена Круг Бел Кристал Кварцен Камен Spacer Монистра За Накит
 • Неодамнешно

Изберете Големина 6mm 8мм 10мм 12mm 14mm Природни Лабава Снег Разбиена Круг Бел Кристал Кварцен Камен Spacer Монистра За Накит

156.48 DEN 109.00

1)Боја : 17colors како слика 2)Големина : 6mm 8мм 10мм 12mm 14mm конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инчен 3)Функција : Мод

ТОПЛА ПРОДАЖБА 2017 12MM 50 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ МЕШАНА БОЈА MILLEFIORI СТАКЛО КРОФНА МОНИСТРА, СТАКЛЕНИ МУШКА DIY НАКИТ НАОЃАЊЕ
 • Неодамнешно

ТОПЛА ПРОДАЖБА 2017 12MM 50 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ МЕШАНА БОЈА MILLEFIORI СТАКЛО КРОФНА МОНИСТРА, СТАКЛЕНИ МУШКА DIY НАКИТ НАОЃАЊЕ

287.52 DEN 216.00

Материјал : LampworkГолемина : 12 MMБоја : МешаниКоличина : 50 PcsКонверзија : 1mm=0.0394 инчен,1inch=25.4 mmСе користи за : Diy

Полу-Скапоцени камења Одделение Корали 3/4/5/6mm Црвени Корални Круг Монистра Шарм Spacer Монистра за Накит Ѓердан Хривнија Одлуки
 • Неодамнешно

Полу-Скапоцени камења Одделение Корали 3/4/5/6mm Црвени Корални Круг Монистра Шарм Spacer Монистра за Накит Ѓердан Хривнија Одлуки

135.84 DEN 122.00

ПолуСкапоцени камења Одделение Корали 3 / 4 / 5 / 6mm Црвени Корални Круг Монистра Шарм Spacer Монистра за Накит

Трговија на големо 4/6/8/10/12 MM Природни Камења Црвени Точки Круг Spacer Лабава Монистра За DIY Ѓердан Хривнија Шарм Изработка
 • Неодамнешно

Трговија на големо 4/6/8/10/12 MM Природни Камења Црвени Точки Круг Spacer Лабава Монистра За DIY Ѓердан Хривнија Шарм Изработка

105.60 DEN 80.00

Трговија на големо 4 / 6 / 8 / 10 / 12 MM Природни Камења Црвени Точки Круг Spacer Лабава Монистра За DIY Ѓердан Хривн