Datyson Универзална Дигитална Камера Мобилен Телефон Заградата Поддршка На Држачот За Монтирање На Забележување На Т.н Домет Телескоп Адаптер Мултифункционален

Datyson Универзална Дигитална Камера Мобилен Телефон Заградата Поддршка На Држачот За Монтирање На Забележување На Т.н Домет

DEN 1105.00
-0 %
DEN 1105.44

Количина на стоки

5 инчен / 38mm Прилагодливи Надолжни должина : 0-4. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Додека набљудување на Месечината или планети, дали некогаш сте размислувале дека : 'Ако само морав на некој начин да се поврзете мојата дигитална камера на мојот телескоп'? Сега можеш! Топла карактеристики : 1 : генијален, лесна-за - Камера Планината адаптер за монтирање и паметен телефон заградата обезбедува неверојатно достапен начин за некој да започнете со фотографирање на впечатливи слики на Месечината, планетите, Сонце (со соодветен филтер), и копнените објекти.
ЗА ИСПОРАКА
1)Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.(бродови во рамките на 10 дена)
2)Брод преку Кина Пост Воздух Mail,некаде преку Сингапур Пост/Швајцарската Пост/Хонгконг Пост.


Други карактеристики

Тип:
Monocular
Бренд Име:
Datyson
Број На Модел На:
5P0010+
Материјал:
Метал (Суров алуминиум)
Фиксна Окуларот Дијаметар:
1.18-2.44 инчен / 30-62mm
Прилагодливи Кратката Должина:
0-3.15 инчен / 0-80mm
Приспособување На Висина На Дршката:
1.5 инчен / 38mm
Прилагодливи Надолжни должина:
0-4.92 инчен / 0-125mm
Камерата Врска:
0.25 инчи / 6.35 mm
Паметен Телефон Димензии:
54-83mm

Најдобри понуди

0.965 45-Степен Астро Телескоп Дијагонала Адаптер Превртена Слика Призмата Објектив за Астрономски Телескоп Окуларот
  • Неодамнешно

0.965 45-Степен Астро Телескоп Дијагонала Адаптер Превртена Слика Призмата Објектив за Астрономски Телескоп Окуларот

520.32 DEN 390.00

Карактеристики : Стандард 0.965" дијаметар : Одговара за 0.965" окуларот и телескоп focuser Широк 45 степени агол :

Телескопи Универзален Мобилен Телефон Камера Адаптер Mobilephone Адаптер за Бинокуларна Monocular забележување на т.н Домет
  • Неодамнешно

Телескопи Универзален Мобилен Телефон Камера Адаптер Mobilephone Адаптер за Бинокуларна Monocular забележување на т.н Домет

360.00 DEN 288.00

Материјал : ABS + алуминиум алуминиумски материјалГолемина;A : Долга 170 * широк 85 * висок 40 MM Б : Долг 140 * широ

Брза испорака T2 за НП Планината Нова Камера Адаптер Т-Прстен M42x0.75mm за Олимп Дигитални Камери Телескоп Фотографија
  • Неодамнешно

Брза испорака T2 за НП Планината Нова Камера Адаптер Т-Прстен M42x0.75mm за Олимп Дигитални Камери Телескоп Фотографија

DEN 350.40

Производи информации : Овозможува T / T2 Телескоп Леќа за да се користи за Canon EOS EF Планината Камера Тело...

Оригиналниот 25X32 Monocular Пиратски Висока Моќност HD Сина Филм Преносни Телескоп За Лов на Отворено забележување на т.н Опсегот
  • Неодамнешно

Оригиналниот 25X32 Monocular Пиратски Висока Моќност HD Сина Филм Преносни Телескоп За Лов на Отворено забележување на т.н Опсегот

1964.64 DEN 884.00

Оригиналниот Piao Ју 25 X32 Пиратски Monocular Висока Моќност Ноќ Визија Телескоп Отворено Зелено Филм Оптички К

2 Боја 16x50 Monocular Телескоп Оптички Зум Објектив BAK-7 Леќа Материјал Долго Растојание за Кампување Пешачење Лов
  • Неодамнешно

2 Боја 16x50 Monocular Телескоп Оптички Зум Објектив BAK-7 Леќа Материјал Долго Растојание за Кампување Пешачење Лов

623.52 DEN 592.00

Спецификации : Цел Дијаметар : 40mmИзлез Олеснување : 10ммИзлез Ученик : 3.1 mmПоле на Гледање : 66m / 1000mЛеќа Мате

AOMEKIE 8X42 HD Двоглед Професионални FMC Леќа Висока Моќност BAK4 Призма Лов Кампување Телескоп Широко Поле Визија Telescopio
  • Неодамнешно

AOMEKIE 8X42 HD Двоглед Професионални FMC Леќа Висока Моќност BAK4 Призма Лов Кампување Телескоп Широко Поле Визија Telescopio

5856.00 DEN 4568.00

1 Ултрашироко поле на гледање 368 ft / 1000 yds 2 42mm голема цел леќа, висока светлина, јасна и светла слика, нема