серво мотор контрола напонски регулатор AVR EA05A

серво мотор контрола напонски регулатор AVR EA05A

DEN 2131.20

Количина на стоки


серво мотор контрола напонски регулатор AVR EA05 A
·
· Погоден за brushless тип на генератор уреди со покажувач на Текст 170~510 VAC
· Може да се користи во Паралелна Работа
· 16 ADC Тековната Излез
· EA16 Соодветна Фреквенција 50/60 Hz , EA16-400 Hz Соодветна Фреквенција 400 Hz
· Меки Почеток Напон Ramping Оптоварување КТ Тековната Надомест, Аналогниот Напонски Влез
EA05 A
Уреди Со Покажувач На Текст
Напон 220/380/440 VAC 1 фаза 2 жица DIP прекинувач избор
Фреквенција 50/60 Hz DIP прекинувач избор
Моќност
Напон 100~300 VAC 1 фаза 2 жица
Излез
Напон Max. 63 VDC @ 220 VAC на текст
Max. 90 VDC @ 240 VAC на текст
Тековната Континуирано 5 A, Средна 7А за 10 сек
Отпор Мин. 15 Ohm Max. 100 Ohm
Volts Регулатива
Напон start-up
Остаток на volts на AVR терминал > 5 VAC
Надворешни Volts На Вредноста
7% со 1 К Ohm 1 вати тример
Единица Моќ Дисипација
Max. 8 вати
Услужни Почеток Рампата Време
3 дик
Термички Лебдат
0.03% по °C промена во AVR амбиентниот
Под Фреквенција Заштита
60 Hz систем мемории коленото точка на 55 Hz
50 Hz систем мемории коленото точка на 45 Hz
Животна средина
Оперативен Температура : -40~70 °C
Складирање Температура : -40~85 °C
Релативна Влажност : Максимум 95%
Вибрации : 3 G @ 100~2 KHz
Димензии
101.0 (L) × 69.0 (W) x 49.5 (H) mm


Други карактеристики

Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
AVR EA05A
Акции:
Yes
термички лебдат:
0.02% по сте промена во AVR амбиентниот
типичен систем за одговор:
AVR 20 ms

Најдобри понуди

100pcs Јапонија andOptoelectronics CoLtdBimetallic материјал постојана температура контролер нормално затворен тип температура
  • Неодамнешно

100pcs Јапонија andOptoelectronics CoLtdBimetallic материјал постојана температура контролер нормално затворен тип температура

1248.00 DEN 1086.00

Инструкциите се англискиот и германскиот јазик, јас ниво е ограничена, може само да се обидете да дознае