10pcs/многу Compatibe за Mindray MEC1000/PM7000 6 Pin Pediatic Sofftip Силикони Spo2 Сензор,Пулсот Oximeter Сензор,Кислород Сензор

10pcs/многу Compatibe за Mindray MEC1000/PM7000 6 Pin Pediatic Sofftip Силикони Spo2 Сензор,Пулсот Oximeter Сензор,Кислород Сензор

DEN 9448.00
-14 %
DEN 10985.76

Количина на стоки


10pcs/многу Бесплатен Превозот TPU Compatibe за Mindray MEC1000/PM9000 Педијатрија Softtip Силикони Spo2 Сензор,Пулсот Oximeter Сонда Сензор,Кислород Сензор 3 M ИМЕ :
Ова е MINDRAY (MASIMO) 6 PIN SPO2 СЕНЗОР
Кабел lenth е 3.0 Метар
Соодветен за ЧАСОТ 6201, ЧАСОТ 7000, ЧАСОТ 8000, ЧАСОТ 9000 Express, ЧАСОТ 9000, ЧАСОТ 9100, ЧАСОТ 9200, M1 K0, M2 K0 (пред јануари 2006).
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ :
LED диоди
Црвена
660nm нормално
Инфраред
880/905/ 940nm нормално
Тест Опсег
Кислородна Сатурација(% Sp O2 )
0% до 100%
Пулсот го Оценувате( bpm )
30 за да 245
Точноста
Sp O2
±2%(90%-100% )
±3%(70%-89%)
неодреден(0-69%)
Пулсот Го Оценувате
±1 bpm ( 30-59bpm )
±2 bpm ( 60-149bmp )
±3 bpm ( 150-245bmp )
Складирање и Транспорт животна Средина
-10°C~+40°C
Температурата На Работа
+5°C~+40°C
Оперативни/Складирање/Транспорт влажност
0%-80%
Hyperbaric притисок
86k Pa-106 k Pa


Други карактеристики

Број На Модел На:
DF-A-001B
is_customized:
Yes
Примена:
Пациентот Се Следи/Oximeter Spo2 Сензор
Материјал:
TPU
боја:
Сива/сино
Кабел lenght:
3m/9ft
испорака:
Бесплатен превозот

Најдобри понуди

Број на акции Компатибилен За Нихон Kohden ЕКГ/ЕКГ Кабел ЕКГ-1250,ЕКГ-1350, ЕКГ-9101/9130/9132/9620 IEC Стандард 4.0 Банана Крајот
  • Неодамнешно

Број на акции Компатибилен За Нихон Kohden ЕКГ/ЕКГ Кабел ЕКГ-1250,ЕКГ-1350, ЕКГ-9101/9130/9132/9620 IEC Стандард 4.0 Банана Крајот

1578.24 DEN 1342.00

Многу од акциите наКомпатибилен За Нихон Kohden ЕКГ / ЕКГ Кабел ЕКГ1250,ЕКГ1350, ЕКГ9101 / 9130 / 9132 / 9620 IEC Стандард 4.0

2 парчиња/многу бар-код Скенер USB Кабел, 5M(16.5 стапки),За Симбол LS2208AP LS1203 LS4208 LS4278 DS6707 DS6708,USB Интерфејс,Слободен
  • Неодамнешно

2 парчиња/многу бар-код Скенер USB Кабел, 5M(16.5 стапки),За Симбол LS2208AP LS1203 LS4208 LS4278 DS6707 DS6708,USB Интерфејс,Слободен

1199.52 DEN 1116.00

2pack баркод Скенер USB Кабел, 5 M(16.5 ft) / pc За Симбол LS2208 AP LS1203 LS4208 LS4278 DS6707 DS6708,USB ИнтерфејсВнимание : Ова е USB инт

Бесплатен превозот 135meters/тркалаат Бакар облечени алуминиум rvb2 *1.0 mm2 следи кабелот за напојување паралелни линии паралелни
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 135meters/тркалаат Бакар облечени алуминиум rvb2 *1.0 mm2 следи кабелот за напојување паралелни линии паралелни

DEN 6523.20

детали за производотелектрична жица кабел , добредојдовте консултации !desciption : кабелот за напојување , ro