дама буба и боровинки овошје сликарство смета отпечатена на платно DMC 11CT 14CT колекции Крстот Бод везови везана Поставува

дама буба и боровинки овошје сликарство смета отпечатена на платно DMC 11CT 14CT колекции Крстот Бод везови везана Поставува

DEN 339.00
-41 %
DEN 575.04

Количина на стоки


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 4.80
/set US $ 5.60
/set US $ 5.69
/set US $ 6.83
/set US $ 5.17
/парче US $ 6.11
/set US $ 3.77
/set US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 7.5
/set US $ 5.04
/set US $ 5.45
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 5.03
/set US $ 5.09
/set US $ 4.61
/set US $ 6.29
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 34cm*25cm ( 14 CT ), 43cm*33cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 30 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.32
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set US $ 4.67
/set US $ 4.92
/set US $ 4.49
/set US $ 5.75
/set US $ 4.07
/set US $ 4.41
/set US $ 5.17
/парче US $ 6.45
/set US $ 4.79
/set US $ 5.57
/set US $ 5.12
/set US $ 5.03
/set


Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PVC кеса
Шаблон Тип:
овошје
Ткаенина Тип:
Памук
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Број На Модел На:
J269

Најдобри понуди

Расцутена Пченка Афион Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Расцутена Пченка Афион Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

629.28 DEN 352.00

Расцутена Пченка Афион Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везо

Радост недела снежен човек и неговите партнери крстот бод шема колекции занаетчиски направи вез со табелата
 • Неодамнешно

Радост недела снежен човек и неговите партнери крстот бод шема колекции занаетчиски направи вез со табелата

3408.00 DEN 2079.00

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

На цвеќе расцутена Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

На цвеќе расцутена Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

1212.00 DEN 679.00

На цвеќе расцутена Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови Ве

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

1494.72 DEN 837.00

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Компле

Европската црвена крпа платно 14ct Крстот бод колекции DIY животинско [еднорог] крст бод за полнење за везови дома декорација
 • Неодамнешно

Европската црвена крпа платно 14ct Крстот бод колекции DIY животинско [еднорог] крст бод за полнење за везови дома декорација

1104.00 DEN 618.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II

3077.76 DEN 2462.00

Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илјади крстот бод за полнење, што нек

Есен селска куќа Везови Сценографијата Везана Занаети 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени
 • Неодамнешно

Есен селска куќа Везови Сценографијата Везана Занаети 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени

1578.72 DEN 1500.00

Опис : Бода : 350w x262h Големина : 63x47cm C anvas Големина :73x57cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider к

Цртан филм Дете бакнува Крст Бод Колекции Бебе Луѓе 11ct Печатени Везови DIY рачно изработени Везана Ѕид Дома Декор
 • Неодамнешно

Цртан филм Дете бакнува Крст Бод Колекции Бебе Луѓе 11ct Печатени Везови DIY рачно изработени Везана Ѕид Дома Декор

DEN 763.20

Крстот бод за полнењеГолемина : 70x55cmanswer : ___________________________ note : (ве молиме прочитајте го првиот) 1 производот

Вечна љубов Божиќ одбележување Еколошки памук Крстот Бод 11CT и 14CT Печатени Нова продавница за продажба промоција
 • Неодамнешно

Вечна љубов Божиќ одбележување Еколошки памук Крстот Бод 11CT и 14CT Печатени Нова продавница за продажба промоција

576.00 DEN 351.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Слушајте Музика Puppies Дома Декор Везови Крст Поставен 11CT Отпечатена На Платно Кинески Смета Крстот Бод Шема Везана
 • Неодамнешно

Слушајте Музика Puppies Дома Декор Везови Крст Поставен 11CT Отпечатена На Платно Кинески Смета Крстот Бод Шема Везана

527.52 DEN 274.00

Слушајте Музика Puppies Дома Декор Везови Крст Поставен 11 CT Отпечатена На Платно Кинески Смета Крстот Бод Ш

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана

680.64 DEN 381.00

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крстбод Комплет Везови В

DIY Точни печатење крстот бод Европската списание на мачка во замокот животни Крстот Бод колекции,везана вез за Поставување
 • Неодамнешно

DIY Точни печатење крстот бод Европската списание на мачка во замокот животни Крстот Бод колекции,везана вез за Поставување

1824.00 DEN 1021.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Афион кошница Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Афион кошница Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана

679.68 DEN 353.00

Афион кошница Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крстбод Комплет Везови Ве

Прекрасна бебе девојка,14CT Платно Везана Крстот бод DMC Стилски за Везови колекции,Дете Модели Крст-Крои,DIY рачно изработени
 • Неодамнешно

Прекрасна бебе девојка,14CT Платно Везана Крстот бод DMC Стилски за Везови колекции,Дете Модели Крст-Крои,DIY рачно изработени

DEN 1247.04

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика 60x40cm Платно големина 70x50cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) пре

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Светло на Верата
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Светло на Верата

3474.24 DEN 2779.00

Ние нудиме на 1месец слободна замена Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за