Кранови се врати, смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Декор

Кранови се врати, смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Декор

DEN 355.00
-13 %
DEN 408.00

Количина на стоки


11417741059708969 Топла продажба US $ 10.10 /парче US $ 13.50 /парче US $ 10.60 /парче US $ 43.08 /парче US $ 19.30 /парче US $ 19.40 /парче US $ 12.80 /парче US $ 8.20 /парче US $ 11.60 /парче US $ 10.66 /парче US $ 13.40 /парче US $ 25.25 /парче US $ 7.71 /парче US $ 16.13 /парче US $ 18.00 /парче US $ 8.93 /парче US $ 12.40 /парче US $ 27.70 /парче US $ 14.13 /парче САД $ 19.20 /парче Кранови се врати, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Декор
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT). Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Answer : ___________________________ Note : 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Опис : Платно Големина : 34 cm*29cm(14 CT) 44cm*37cm (11 CT) (не надвор рамка) Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк


Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика печатени, 14CT бело платно
Бренд Име:
Радост Недела
Употреба:
Слики
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Укината
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Надворешното Пакување:
PVC кеса
боја:
Бела
Поставете Тип:
крстот бод
Вез Метод:
Крстот бод работа
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT

Најдобри понуди

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II
  • Неодамнешно

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II

3077.76 DEN 2462.00

Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илјади крстот бод за полнење, што нек

Infantile текстил, чевли Занаети Шиење Смета Крстот Бод Колекции DMC печатени за везови DIY рачно изработени везана ѕид дома
  • Неодамнешно

Infantile текстил, чевли Занаети Шиење Смета Крстот Бод Колекции DMC печатени за везови DIY рачно изработени везана ѕид дома

DEN 239.52

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 25 x19cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 24 x32cm (11ct)(Ness

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана
  • Неодамнешно

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крст-бод Комплет Везови Везана

680.64 DEN 381.00

Седум афион цвеќиња (1) Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Цвет Крстбод Комплет Везови В

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Синиот Фустан
  • Неодамнешно

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Синиот Фустан

3474.24 DEN 2779.00

Без половина бода или назад крои Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илј

Есен селска куќа Везови Сценографијата Везана Занаети 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени
  • Неодамнешно

Есен селска куќа Везови Сценографијата Везана Занаети 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени

1578.72 DEN 1500.00

Опис : Бода : 350w x262h Големина : 63x47cm C anvas Големина :73x57cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider к

Животно На Волци Неколку Памук DMC Крстот Бод Колекции Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома
  • Неодамнешно

Животно На Волци Неколку Памук DMC Крстот Бод Колекции Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома

859.20 DEN 859.00

Крстот бод за полнење, Големина : 67×50cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 82 ×61cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве

Радост недела уште живот стил Цреша овошје сад некој ткаенина крстот бод модели колекции за needlepoint материјали онлајн
  • Неодамнешно

Радост недела уште живот стил Цреша овошје сад некој ткаенина крстот бод модели колекции за needlepoint материјали онлајн

600.00 DEN 306.00

Радост недела уште живот стил Цреша овошје сад некој ткаенина крстот бод модели колекции за needlepoint мате

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно Маслото Наутро во Лебедово Езеро
  • Неодамнешно

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно Маслото Наутро во Лебедово Езеро

3392.64 DEN 2714.00

Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки Купувачот

Вез Везана Исус Пастир на Христијанството 14CT Unprinted Крстот Бод Колекции Занаети Уметност DMC DIY Квалитет рачно изработени
  • Неодамнешно

Вез Везана Исус Пастир на Христијанството 14CT Unprinted Крстот Бод Колекции Занаети Уметност DMC DIY Квалитет рачно изработени

3210.72 DEN 3050.00

Опис : Големина на Слика : 108x54cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1 Embroider