Lotus во дожд Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

Lotus во дожд Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 852.00
-33 %
DEN 1272.00

Количина на стоки


11417741059708969 Топла продажба US $ 10.10 /парче US $ 13.50 /парче US $ 10.60 /парче US $ 43.08 /парче US $ 19.30 /парче US $ 19.40 /парче US $ 12.80 /парче US $ 8.20 /парче US $ 11.60 /парче US $ 10.66 /парче US $ 13.40 /парче US $ 25.25 /парче US $ 7.71 /парче US $ 16.13 /парче US $ 18.00 /парче US $ 8.93 /парче US $ 12.40 /парче US $ 27.70 /парче US $ 14.13 /парче САД $ 19.20 /парче
Lotus во дожд Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT). Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Answer : ___________________________ Note : 14 CT бело платно и 11 CT бело платно е платно unprinted ткаенина(ништо на ткаенина,тоа е празен).
14 CT слика печатени и 11 CT слика печатени е пред-печатени ткаенини.
14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (14 CT печатени или 11 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Пакет Содржина : Embroider крпа ×1 Embroider теми ×1 Embroider игла ×2 Скицата ×1 Забелешка : (не надвор рамка)
Опис : Платно Големина : 62 cm × 62cm(14 CT) 79cm × 79 цм (11 CT) (не надвор рамка) Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк


Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT слика печатени, 14CT бело платно, 11CT бело платно, 11CT слика печатени
Стил:
Европа
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Шаблон Тип:
Флорални
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PVC кеса
боја:
Бела
Поставете Тип:
крстот бод
Вез Метод:
Крстот бод работа
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT

Најдобри понуди

Радост недела снежен човек и неговите партнери крстот бод шема колекции занаетчиски направи вез со табелата
 • Неодамнешно

Радост недела снежен човек и неговите партнери крстот бод шема колекции занаетчиски направи вез со табелата

3408.00 DEN 2079.00

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

1494.72 DEN 837.00

Сончогледово Просперитетна(2) Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Компле

Животински Свет Цртан филм DMC Крстот Бод Комплет 14CT Бело Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа
 • Неодамнешно

Животински Свет Цртан филм DMC Крстот Бод Комплет 14CT Бело Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа

955.20 DEN 955.00

Крстот бод за полнење, Големина : 64×47cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 79×58cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве

Животно На Волци Неколку Памук DMC Крстот Бод Колекции Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома
 • Неодамнешно

Животно На Волци Неколку Памук DMC Крстот Бод Колекции Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома

859.20 DEN 859.00

Крстот бод за полнење, Големина : 67×50cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 82 ×61cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве

Виолетова бонсаи Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо цвет Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Виолетова бонсаи Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо цвет Крст-бод Комплет Везови Везана

527.04 DEN 274.00

Виолетова бонсаи Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо цвет Крстбод Комплет Везов

Европската црвена крпа платно 14ct Крстот бод колекции DIY животинско [еднорог] крст бод за полнење за везови дома декорација
 • Неодамнешно

Европската црвена крпа платно 14ct Крстот бод колекции DIY животинско [еднорог] крст бод за полнење за везови дома декорација

1104.00 DEN 618.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Животно бебе мајмун DMC памук крстот бод колекции 14ct бела 11ct печатени везови DIY рачно изработени игла работа ѕид дома декор
 • Неодамнешно

Животно бебе мајмун DMC памук крстот бод колекции 14ct бела 11ct печатени везови DIY рачно изработени игла работа ѕид дома декор

297.12 DEN 282.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 23×23cm11 Платно Големин

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Летна Романса
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Летна Романса

3344.64 DEN 2676.00

Без половина бода или назад крои Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.Ве молиме

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Пролет Нектар Плоштадот II

3077.76 DEN 2462.00

Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илјади крстот бод за полнење, што нек

Поларна мечка (2) DMC памук Животинско крстот бод колекции 14ct бела 11ct печатени везови DIY рачно изработени игла работа ѕид
 • Неодамнешно

Поларна мечка (2) DMC памук Животинско крстот бод колекции 14ct бела 11ct печатени везови DIY рачно изработени игла работа ѕид

321.12 DEN 305.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 25×19cm11 Платно Големин

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Синиот Фустан
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY француски DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Синиот Фустан

3474.24 DEN 2779.00

Без половина бода или назад крои Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илј

DIY Точни печатење крстот бод Европската списание на мачка во замокот животни Крстот Бод колекции,везана вез за Поставување
 • Неодамнешно

DIY Точни печатење крстот бод Европската списание на мачка во замокот животни Крстот Бод колекции,везана вез за Поставување

1824.00 DEN 1021.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платн

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно Маслото Наутро во Лебедово Езеро
 • Неодамнешно

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно Маслото Наутро во Лебедово Езеро

3392.64 DEN 2714.00

Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки Купувачот

Животно Летање Орел DMC Крстот Бод Колекции 14CT Бело Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома
 • Неодамнешно

Животно Летање Орел DMC Крстот Бод Колекции 14CT Бело Платно 11CT Точни Печатени Везови DIY рачно изработени Игла Работа Дома

575.04 DEN 575.00

Крстот бод за полнење, Големина : 44×42cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 52×54cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве

Infantile текстил, чевли Занаети Шиење Смета Крстот Бод Колекции DMC печатени за везови DIY рачно изработени везана ѕид дома
 • Неодамнешно

Infantile текстил, чевли Занаети Шиење Смета Крстот Бод Колекции DMC печатени за везови DIY рачно изработени везана ѕид дома

DEN 239.52

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 25 x19cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Големина : 24 x32cm (11ct)(Ness