3PKS LC-4WBN/SS12KW 12MM*8M ЦРНО НА БЕЛО LABELS ЕТИКЕТА РАБОТИ LW-300 ЛЕНТА

3PKS LC-4WBN/SS12KW 12MM*8M ЦРНО НА БЕЛО LABELS ЕТИКЕТА РАБОТИ LW-300 ЛЕНТА

DEN 835.20

Количина на стоки


3 PKS LC-4 WBN/SS12 KW 12 MM*8 M ЦРНО НА БЕЛО LABELS ЕТИКЕТА РАБОТИ LW-300 ЛЕНТА
Ова многу содржи 3pcs SS12 KW црно на бело 12mm етикета лента за Epson/kingjim етикета печатач.
Ние ги доставуваме сите видови на висок квалитет на компатибилен етикета ленти со ниска цена . Користење на еколошки, пријателски материјали.
Подолу модели достапни,
P ro дуктус Информа mation
Компатибилен kingjim/epson SS12 KW Етикета Ленти на Брендот PT Модел SS12 KW Материјал, домашно МИЛЕНИЧЕ/ АБС Боја Црно на Бело (други бои се достапни) Големина 12mm X 8m (други големина се достапни) Useage 100% Компатибилен за КРАЛОТ ЏИМ/EPSON професионални етикета печатач Функција
Водоотпорен,Масло-Доказ,Силна Adhesvie, Анти-Абразија,
Анти-Корозија ,Анти-Исчезнат ,Анти-Висока/Ниска Температура и Сл Кориснички Услуги Да се Спакуваат спецификација : 10pcs /кутија,100pcs/ картон време на Испорака во 2 работни дена по исплата потврди Компатибилен со еквивалентни или подобри перформанси отколку на вистински лента со ниска цена
P ro дуктус компатибилен
1. Компатибилен EPSON Label Works : LW-300, LW-400, LW-600 P, LW-700, LC-900 P, LW-1000 P, итн.
2. Компатибилен King Jim Tepra Pro етикета Печатач : SR230 C,SR3900 C,SR230 C, SR950, SR330 V, SR150 V, итн. Compatiblity :
(Печатач модели не се наведени целосно или ажурирани во времето, ве молам, ве молиме проверете кај нас)


Други карактеристики

Тип:
печатач лента
Тип:
Мешавина
Компатибилен Бренд:
Epson
Бренд Име:
PUTY
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
етикета печатач
Број На Модел На:
SS12KW
боја:
K
боја:
Црно на Бело
Големина на:
12mm X 8m
Материјал:
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ/ ABS
гаранција:
24Months
Сертификат:
ROHS
Водоотпорен:
Yes
Компатибилен:
LW Етикетирање принтери
Компатибилен Модел:
SS12KW/LC-4WBN9

Најдобри понуди

80 Ролни Генерички DK-11221 Етикета 23*23mm 1000Pcs Компатибилен за Брат Етикета Печатач Сите Доаѓаат Со Пластични Носителот
  • Неодамнешно

80 Ролни Генерички DK-11221 Етикета 23*23mm 1000Pcs Компатибилен за Брат Етикета Печатач Сите Доаѓаат Со Пластични Носителот

DEN 15360.00

Prodution Детали : Компатибилен Модел : DK11221 / DK1221Етикета големина : 23mm*23mm, 1000 Етикета / РолнаБоја : БелаМатериј

Бесплатен превозот 5 компјутери 6mmX7m 6mm црвена етикета на јасни лента 43612 компатибилен д1 етикета ленти со dymo д1 етикета
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 5 компјутери 6mmX7m 6mm црвена етикета на јасни лента 43612 компатибилен д1 етикета ленти со dymo д1 етикета

DEN 1176.00

6mm X7m 6mm црвена етикета на јасни лента 43612 компатибилен д1 етикета ленти со dymo д1 етикета печатачОва многу

Компатибилен со TZe125 TZe-125 TZ125 Ламинат Етикета Лента Бело на Јасни за Брат P-допир Етикета на Одлуки( x 9mm 8m, Пакување
  • Неодамнешно

Компатибилен со TZe125 TZe-125 TZ125 Ламинат Етикета Лента Бело на Јасни за Брат P-допир Етикета на Одлуки( x 9mm 8m, Пакување

261.60 DEN 246.00

Основни Информации100% компатибилен со Брат PДопир серија печатач : Име на модел : TZE125Боја : Бело на ЈасноД

8 КОМПЈУТЕРИ/Многу Етикета Создателот за DYMO самолепливи Д1 Лента 45013 (S0720530) Одлична Работа за DYMO печатач (12mm*7m)
  • Неодамнешно

8 КОМПЈУТЕРИ/Многу Етикета Создателот за DYMO самолепливи Д1 Лента 45013 (S0720530) Одлична Работа за DYMO печатач (12mm*7m)

1419.36 DEN 1334.00

Ако сакате да купите друга големина на етикетата, ве молиме изберете како што е подолу : Информација За П

UNISTAR 5 КОМПЈУТЕРИ Компатибилен Брат Стр допир Лента М-K431 Етикета Печатач Панделки 12mm Црно на Црвена BrotherMK431 ptouch
  • Неодамнешно

UNISTAR 5 КОМПЈУТЕРИ Компатибилен Брат Стр допир Лента М-K431 Етикета Печатач Панделки 12mm Црно на Црвена BrotherMK431 ptouch

876.00 DEN 824.00

Функција : 100% Компатибилен за Брат ПечатачБоја : Црна, На ЦрвенаГолемина : 12mm*8m(0.47 во*26.2 ft)Количина:5 Pieces /

SS18K Етикета Создателот Кертриџ Касета Етикета Касета заменливите патрони за уредите За Epson LabelWorks LC-5WBW за LW-300 LW-400
  • Неодамнешно

SS18K Етикета Создателот Кертриџ Касета Етикета Касета заменливите патрони за уредите За Epson LabelWorks LC-5WBW за LW-300 LW-400

330.72 DEN 308.00

Модел : AS18 KW ( компатибилен со Epson SS18 K , LC5 WBW )Боја : Црно на БелоГолемина : 18mm X 8m​КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СК

2 Пакет ST12K Црно На Јасно 12mm Компатибилен Epson Labelworks Етикета Кертриџ Касета Етикета Создателот Мастило Рефил Кертриџ
  • Неодамнешно

2 Пакет ST12K Црно На Јасно 12mm Компатибилен Epson Labelworks Етикета Кертриџ Касета Етикета Создателот Мастило Рефил Кертриџ

416.64 DEN 387.00

Модел : AT12 KW ( компатибилен со Epson / Kingjim ST12 K )Боја : Црно на ЈасноГолемина : 12mm X 8m по лента ( Пакување од 2 )​

SS24K Етикета Создателот Лента 24mm Кертриџ заменливите патрони за уредите За Epson LabelWorks Етикета Принтери за LW-300 LW-400
  • Неодамнешно

SS24K Етикета Создателот Лента 24mm Кертриџ заменливите патрони за уредите За Epson LabelWorks Етикета Принтери за LW-300 LW-400

442.56 DEN 411.00

Модел : AS24 KW ( компатибилен со Epson SS24 K )Боја : Црно на БелоГолемина : 24mm X 8m​КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СКЛАД АП

Labelife 5 Pack SS18K црно на бело компатибилен за Џим Кралот Tepura ПРО 18mm ширина кертриџ касета опрема за управување со етикетата
  • Неодамнешно

Labelife 5 Pack SS18K црно на бело компатибилен за Џим Кралот Tepura ПРО 18mm ширина кертриџ касета опрема за управување со етикетата

DEN 1306.56

Модел : AS18 KW ( компатибилен со Epson SS18 K , LC5 WBW )Боја : Црно на БелоГолемина : 18mm X 8m ( Пакување од 5 )​КАНЦЕЛАРИС