Американската Држава Кристал Лустерот Светилка Ретро Луксузни Метал Суспензија Осветлување За Бар Кујна Dinning Соба Светлата Тела P506

Американската Држава Кристал Лустерот Светилка Ретро Луксузни Метал Суспензија Осветлување За Бар Кујна Dinning Соба Светлата

DEN 30240.00
-50 %
DEN 60479.52

Количина на стоки


Спецификации
Американската Држава Кристал Лустерот Светилка
Димензии 31.5"D X 13"H X 11,8"W Материјал(s) Метални + Кристал Светилка Тип E14 Светилки 5 X 40 W E14 светилка (Не се вклучени) Листата CE Реден Број PL506-80


Други карактеристики

Тип На Објект:
Pendant Светла
Бренд Име:
cheerhuzz
Техника:
обложено
Тело Материјал:
Кристал,Железо
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Извор На Светлина:
Халоген Светилки
Гаранција:
3 Години
Број на извори на светлина:
5
Примена:
Трпезарија
сертификација:
CCC,CE
Заврши:
Полиран Хром
Осветлување Област:
10-15square метри
Е dimmable:
No
Стил:
Модерна
База Тип:
E14
Напон:
90-260V
Материјал:
Кристално
Место:
Салон,Хотел, Сала
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Број На Модел На:
PL506-80

Најдобри понуди

Долго Бамбус Плетен Ратан Кафез Pendant Светлина Тела Земја Азија Кинески Јапонски Суспензија Светилка Foyer Јадење Студија Чај
 • Неодамнешно

Долго Бамбус Плетен Ратан Кафез Pendant Светлина Тела Земја Азија Кинески Јапонски Суспензија Светилка Foyer Јадење Студија Чај

DEN 7584.00

Спецификации : [Точка Бр.] : 12145 [Тела Големина] : Дијаметар од 20cm / 7.87", Висина 50cm / 19.69" [Кабелот Должина] : 120

Едноставна pendant светилки шах соба спална соба дневна соба Тифани ретро светилка ресторан атмосфера pendant светлина ZA83040
 • Неодамнешно

Едноставна pendant светилки шах соба спална соба дневна соба Тифани ретро светилка ресторан атмосфера pendant светлина ZA83040

DEN 11904.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги провери секој објект пред праткат

Плоштад Дабово Дрво Душекот Pendant Светлина Тела Земја Јапонски Стил За Суспензија На Таванот Светилка Avize Трпезариска Маса
 • Неодамнешно

Плоштад Дабово Дрво Душекот Pendant Светлина Тела Земја Јапонски Стил За Суспензија На Таванот Светилка Avize Трпезариска Маса

DEN 5568.00

Спецификации : [Точка Бр.] : 12181 [Тела Големина] : Должина 22cm / 8.66", Ширина 22cm / 8.66", Висина 30cm / 11.81" [Кабелот

Новиот Модерен Скандинавските Музички Рог Pendant Светилка Суспензија Светлина Тела за Осветлување Лустерот За Ресторан Дневна
 • Неодамнешно

Новиот Модерен Скандинавските Музички Рог Pendant Светилка Суспензија Светлина Тела за Осветлување Лустерот За Ресторан Дневна

43199.52 DEN 21600.00

СпецификацииСкандинавските Музички Рог Pendant СветилкаДимензии 6 Светилки : 33.9"D X 22.8"H 8 Светилки : 37.4"D X 22.8"H

Модерната led pendant светлина Американскиот Индустриски Гроздобер Креативни Ретро Лофт Pendant Светлина Стакло Ноќни Lamp, E27
 • Неодамнешно

Модерната led pendant светлина Американскиот Индустриски Гроздобер Креативни Ретро Лофт Pendant Светлина Стакло Ноќни Lamp, E27

1272.00 DEN 1209.00

Материјал : стакло и метал Diametion : Дијаметар 15cm / Дијаметар од 20cm / Дијаметар 25cm / Дијаметар 30cm / , кабелот д

Американската Држава Стил цемент Pendant Светлина 120cm жица E27 / E26 Штекер Droplight 4 бои дрво внатрешна Декорација Виси
 • Неодамнешно

Американската Држава Стил цемент Pendant Светлина 120cm жица E27 / E26 Штекер Droplight 4 бои дрво внатрешна Декорација Виси

1864.80 DEN 1772.00

Американската Држава Стил цемент Pendant Светлина 120cm жица E27 / E26 Штекер Droplight 4 бои дрво внатрешна Декораци

Лофт индустриски гроздобер pendant светла Бар Кујна Дома Декорација со E27 LED Светло Тела Железо Макара Светилка
 • Неодамнешно

Лофт индустриски гроздобер pendant светла Бар Кујна Дома Декорација со E27 LED Светло Тела Железо Макара Светилка

957.60 DEN 890.00

Лофт индустриски гроздобер pendant светла Бар Кујна Дома Декорација со E27 LED Светло Тела Железо Макара Свет

2017 Нов Цвет Модерната LED Pendant Светлина Dimmable Виси Светилка за на доградба на Акрилни Алуминиум го Суспендира Осветлување
 • Неодамнешно

2017 Нов Цвет Модерната LED Pendant Светлина Dimmable Виси Светилка за на доградба на Акрилни Алуминиум го Суспендира Осветлување

8400.00 DEN 6048.00

2017 Нов Цвет Модерната LED Pendant Светлина Dimmable Виси Светилка за на доградба на Акрилни Алуминиум го Суспенд

D30cm DIY загатка Топката светлина Свадба Партија Фестивал Шарени Животната средина ПП Креативни приврзоци светлина
 • Неодамнешно

D30cm DIY загатка Топката светлина Свадба Партија Фестивал Шарени Животната средина ПП Креативни приврзоци светлина

1411.68 DEN 861.00

DIY загатка Топката светлина Свадба Партија Фестивал Шарени Животната средина ПП Креативни приврзоци св

E27 месинг материјал pendant светлина јасно стакло покрај дупка гроздобер бакар ткаенина жица дома декорација тела месинг pendant
 • Неодамнешно

E27 месинг материјал pendant светлина јасно стакло покрај дупка гроздобер бакар ткаенина жица дома декорација тела месинг pendant

2784.00 DEN 2506.00

Дувачкиот материјал pendant светилкаБакар осветлување тела E27одговараат за двете 110 V и 220 Vсо 2meters извртени

Руралните Железо Pendant Светла едноставна дневна соба и трпезарија спалната соба светлина Модерна креативна личност мала Птица
 • Неодамнешно

Руралните Железо Pendant Светла едноставна дневна соба и трпезарија спалната соба светлина Модерна креативна личност мала Птица

4272.00 DEN 3759.00

Материјал : Лозата растенија рачно изработени сенка + метал +смолаГОЛЕМИНА : види на сликатаСветилки : E27

Новиот Модерен Стакло Кујна Бар Pendant Ламба 3 Светла E27 Фитинг Правоаголник Крошна Суспензија Виси Pendant Осветлување PL39-3
 • Неодамнешно

Новиот Модерен Стакло Кујна Бар Pendant Ламба 3 Светла E27 Фитинг Правоаголник Крошна Суспензија Виси Pendant Осветлување PL39-3

DEN 9119.52

СпецификацииСтаклото Кујна Бар Pendant Светилка PL393Димензии 25.6"D X 13.4"H Материјал(а) Стакло+Метал Светилка Ти