1M Должина 19mm x 25мм Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Цевки Цевка Цевка

1M Должина 19mm x 25мм Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Цевки Цевка Цевка

DEN 573.00
-16 %
DEN 681.60

Количина на стоки

1 M Должина 19mm x 25мм Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Цевки Цевка Цевка Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание Спецификации :
Име на производ Силикони Цевки Материјал Силикони Тврдост(Брегот A) 60 Максимална Температура 200 C(392 F) Минимална Температура -60 C(-76 F) Внатрешен Дијаметар 19mm(0.75") Надворешен Дијаметар 25mm(0.98") Дебелина на Ѕид 6mm(0.24") Вкупна Должина Од 1 Метар(3.3 ft.) Главната Боја Транспарентен Нето Тежина 255g Пакет Содржина 1 x Силикони Цевки
Описи :
1. Силиконски цевки во platinum излечи проѕирен е наменета за различни пумпа и трансфер на апликации вклучувајќи ги и фармацевтските, лабораториски, bioprocess производство и храна и пијалаци апликации. Цевките се во можност да го издржат висока температура од 200 C (повремени) и се достапни во различни внатрешни дијаметри и дебелина на ѕид.
2. Platinum излечи Силикони има голем број на предности во однос на конвенционалните пероксид излечи Silicones вклучувајќи : Не Yellowing. Без Насмевка на нус-производи. Висок солза сила како стандард. Високо сјаен финиш. Одлична јасност. Високо hydrophobic. Продолжен живот во Перисталтиката пумпи. Platinum излечи Силикони има WRAS одобрение за топла и ладна вода за пиење и се одобрени од FDA.


Други карактеристики

Тип:
цевка
MPN:
a16072700ux0494
UPC:
709874090000

Најдобри понуди