10 pc .. VariCore оригинални DB 18650-25 Литиум-Јонска батерија, испуштање 35A, 2500 mAh батерии, електронска цигара батеријата

10 pc .. VariCore оригинални DB 18650-25 Литиум-Јонска батерија, испуштање 35A, 2500 mAh батерии, електронска цигара батеријата

DEN 1267.00
-45 %
DEN 2304.00

Количина на стоки


DB 18650-25r висок квалитет моќ да празнење 35 A 2500 m Ah Батерија марка и тип DB 18650-25 батерии 18650 со дијаметар од 18 милиметри висина 65 mm одржлива тековна 20 A Max 35 A на полнење и празнење 1000 пати капацитетот на батеријата 2500 mah стандарден напон 3.6 v Целосна наполнетост на напон 4.2 v забелешка работи кога напонот е намалена, напон не може да биде помал од 2.6 volts, инаку батеријата ќе бидат оштетени.
Таа користи : power tools, електрични автомобили и батерии, индустрискиот и градежниот во јуни, и други електронски цигари
карактеристики : 1. Високи перформанси, мала големина, мала тежина 2. стабилен напон за испуштање 3. Континуирано висока потрошувачка на вода 4. Внатрешната отпорност 5. загадување, долг циклус живот вистински шут слики :


Други карактеристики

Број На Модел На:
DB 18650-25
Поставете Тип:
Само Батерии
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
VariCore
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
2500mAh
Батеријата Број:
10
Тип:
Li-Ion
Големина:
18*65mm

Најдобри понуди

Висока потрошувачка 60V 15AH Литиум јонска Li-ion Батерија наплаќа 5C батерија INR 18650 за електрични велосипеди (100 КИЛОМЕТРИ),60V
  • Неодамнешно

Висока потрошувачка 60V 15AH Литиум јонска Li-ion Батерија наплаќа 5C батерија INR 18650 за електрични велосипеди (100 КИЛОМЕТРИ),60V

63326.40 DEN 33563.00

ВНИМАНИЕ Ние ќе ви ја испратиме бесплатно на пристаништето " А "и празнење порта" X " Ако сакате други порт

1 buc. VariCore нови оригинални 3.7 V 18650 HE4 2500 mAh powr 30A празнење Електронски посебни литиум батерија + бесплатен превозот
  • Неодамнешно

1 buc. VariCore нови оригинални 3.7 V 18650 HE4 2500 mAh powr 30A празнење Електронски посебни литиум батерија + бесплатен превозот

265.44 DEN 226.00

Најновата верзија на нови оригинални HE4 2500 батерија полнач Висококвалитетна моќна до 30 A празнење 18650 HE4 2