Allenjoy backdrops за фото тенка винил Дрво кат валкани маслото ретро Позадина фотографија photocall камера

Allenjoy backdrops за фото тенка винил Дрво кат валкани маслото ретро Позадина фотографија photocall камера

DEN 460.00
-31 %
DEN 666.72

Количина на стоки

Може да се користи повеќе пати, погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Особено забрзана, Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат .Пад на превозот 6. П : Како да го прилагодите на индивидуализира позадина? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm, поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни), меки, лесни, Лесно да се Свитка & Носат, поевтини и светлината од Полиестер платно, но се уште е tearproof, Така што е погодна за еднократна употреба(роденден), семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници.Валани испраќање позадина 3. Во исто време, бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии, позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Тогаш нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или на нашата e-mail кејт(во)globalego. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да го испратите кориснички информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi , инаку печати ќе бидат заматени. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака.Позадина може да биде персонализирана шаблон, додадете фотографии, менување на бојата/стил 5.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Дебели,трајни, светла во боја, без споеви. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим.
Полиестер Ако позадина е валкано, што може да се фрли ја во машина за перење. Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. За полиестер позадина, може да се мие или железо тоа да се отстрани набори, набори се лесно да се отстранат.Може да се прилагоди на секоја големина 4. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни што големината сакате прво. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе погоден за еднократна употреба.


Други карактеристики

Големина (мм):
Број На Модел На:
yanyang-0659
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Allenjoy
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
Бесплатни дизајн, додадете текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Стандардно тенка винил
feature1:
Треба крои над 180cm
feature2:
Не се мијат
Feature3:
Намалување на браздата од пеглање
Печатени Начин :
Дигитални Печатена страна се насликани потекло
Карактер:
Новороденче возрасни
Контактирајте со нас:
Кејт#globalego.cn

Најдобри понуди

MEHOFOTO Цртан филм Светлина Винил Фотографија Позадина За ноќното Небо Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За фото студио
  • Неодамнешно

MEHOFOTO Цртан филм Светлина Винил Фотографија Позадина За ноќното Небо Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За фото студио

1008.00 DEN 806.00

Се применува за да живеат webcast,реклама фотографија,онлајн продавница,Телевизија Театар,Фаза прикажани ,

MEHOFOTO Винил Фотографија Позадина свадба Backdrops Компјутер Печатени Висок Квалитет на Децата backdrops за фото Студио S-2574
  • Неодамнешно

MEHOFOTO Винил Фотографија Позадина свадба Backdrops Компјутер Печатени Висок Квалитет на Децата backdrops за фото Студио S-2574

619.20 DEN 433.00

Производство на сликата : (Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се