Allenjoy backdrops за фото тенка винил Париз Кула топол воздух балон велосипед Позадина фотографија photocall камера

Allenjoy backdrops за фото тенка винил Париз Кула топол воздух балон велосипед Позадина фотографија photocall камера

DEN 760.00
-34 %
DEN 1151.52

Количина на стоки

Може да се користи повеќе пати, погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. П:Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? На: Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Позадина може да биде персонализирана шаблон, додадете фотографии, менување на бојата/стил 5.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена.Валани испраќање позадина 3. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi , инаку печати ќе бидат заматени. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? На: Можете да испраќате слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ.Може да се прилагоди на секоја големина 4. Тогаш нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? На: Можете да испраќате кориснички информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.
Полиестер Ако позадина е валкано, што може да се фрли ја во машина за перење. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? На: ве Молиме да ни кажете што големината сакате прво. Дебели,трајни, светла во боја, без споеви. Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена. Во исто време, бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии, позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. П:Како да се прилагодите на индивидуализира позадина? На: Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. П:Што е разликата помеѓу тенки винил и полиестер? На: Тенка винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе погоден за еднократна употреба.Особено забрзана, Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат . За полиестер позадина, може да се мие или железо тоа да се отстрани набори, набори се лесно да се отстранат.Пад на превозот 6. Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или на нашата e-mail кејт(во)globalego. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни), меки, лесни, Лесно да се Свитка & Носат, поевтини и светлината од Полиестер платно, но се уште е tearproof, Така што е погодна за еднократна употреба(роденден), семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm, поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.


Други карактеристики

Големина (мм):
Број На Модел На:
yanyang-0657
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Allenjoy
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
Бесплатни дизајн, додадете текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Стандардно тенка винил
feature1:
Треба крои над 180cm
feature2:
Не се мијат
Feature3:
Намалување на браздата од пеглање
Печатени Начин :
Дигитални Печатена страна се насликани потекло
Карактер:
Новороденче возрасни
Контактирајте со нас:
Кејт#globalego.cn

Најдобри понуди

MEHOFOTO Нов Материјал Полиестер Фотографија Позадина За Свадба Сино Небо Винил Позадина За Деца Фото Студио 624
  • Неодамнешно

MEHOFOTO Нов Материјал Полиестер Фотографија Позадина За Свадба Сино Небо Винил Позадина За Деца Фото Студио 624

1008.00 DEN 806.00

100dpi (jpg, gif, pdf, bmp, ppt, png, псд, пи, eps, кафуле, паб) датотеката е прифатлив ¢ €¢ Логото големина мин.Тип : Топлин

NeoBack Тенка винил крпа Ново Родено Бебе Фотографија Позадина деца деца backdrops Печатење со Фото Студио потекло P1662
  • Неодамнешно

NeoBack Тенка винил крпа Ново Родено Бебе Фотографија Позадина деца деца backdrops Печатење со Фото Студио потекло P1662

623.52 DEN 411.00

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 G

1.5X2.2M Тенка Винил фотографија позадина Прилагодите Новороденчињата Студио Позадина Дигитално Печатење Позадина Гроздобер Стариот
  • Неодамнешно

1.5X2.2M Тенка Винил фотографија позадина Прилагодите Новороденчињата Студио Позадина Дигитално Печатење Позадина Гроздобер Стариот

902.40 DEN 668.00

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве мол

MEHOFOTO Завеса Винил Фотографија Позадина Дрво Кат Нов Материјал Полиестер Backdrops за Деца фото студио реквизити S1598
  • Неодамнешно

MEHOFOTO Завеса Винил Фотографија Позадина Дрво Кат Нов Материјал Полиестер Backdrops за Деца фото студио реквизити S1598

480.00 DEN 408.00

Вистински Позадина : Вистински Пука : Вид Забелешка : За форма и стил;Ние ќе се произведе позадина со стан

MEHOFOTO Антиката Вратата Винил Фотографија Позадина За Свадба Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Деца Фото Студио 2560
  • Неодамнешно

MEHOFOTO Антиката Вратата Винил Фотографија Позадина За Свадба Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Деца Фото Студио 2560

1008.00 DEN 806.00

Тоа може да биде укината за лесно носење на локацијата Тоа е префериран избор за фотографи Ве молиме кон

HUAYI Уметност Ткаенина Цветен Дрвени Подни Позадина Фотографија backdrops Новороденче Studios фото Капка Позадина Д-1470
  • Неодамнешно

HUAYI Уметност Ткаенина Цветен Дрвени Подни Позадина Фотографија backdrops Новороденче Studios фото Капка Позадина Д-1470

480.00 DEN 307.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето

Фотографија Позадина Милениче Новороденче Фото Ничија Страна Ѕид Декорација Роденденски Подарок Пурпурна маслото XT-5749
  • Неодамнешно

Фотографија Позадина Милениче Новороденче Фото Ничија Страна Ѕид Декорација Роденденски Подарок Пурпурна маслото XT-5749

720.00 DEN 468.00

2 видови материјалиУметноста Ткаенина (Стандардно )(парична казна плетење,мека,0,3 mm дебелина ,мала тежин