Бесплатен превозот 12pcs пластични заварување род PP/PE пластичен кат заварување род автомобилот браник пластични заварување сиво црна, 5mm

Бесплатен превозот 12pcs пластични заварување род PP/PE пластичен кат заварување род автомобилот браник пластични заварување

DEN 278.40

Количина на стоки


PP (полипропилен) :
Висока цврстина, висока цврстина и висока сила, но јазот влијание цврстина. PP материјал може да го издржат притисокот и стресот, и лесно да се заварување.
Време-различни кршливи на ниски температури, добра хемиска стабилност и електрични перформанси. Работна температура од 5 степени до 100 степени.
Карактеристики : ниска густина; отпорност на Топлина, без деформација; Висок вкочанетост; Висока површинска цврстина; Добра хемиска стабилност; Не-токсични оштетувања;
Во секојдневниот живот се дојде во контакт со PP најчесто се користат во автомобилската предниот браник,
Овој производ е ПП смола како главна суровина, солидна лента истиснување производи, производ имплементација HGB2161-62 стандард на народна Република Кина.
Производ карактеристики : киселина, алкално, корозија.
: Применливи за PP лист, цевки за производство на производи. Различни хемиски опрема, и генерална превенција Заварување на отпорност на машини, итн. Поправка на производи од пластични маси, автомобилската поправка заварување широк спектар на употреба
Физички својства : MPA затегнувачка цврстина на 40 или повисоко
Густина 1.4-1.50 g/cm
VEKA омекнување температурата е поголема или еднаква на 70
Сектор близнак црна (спецификација : дебелина од 2,5 mm * 5 mm ширина * 50cm метри должина)


Други карактеристики

Должина:
50cm
Материјал:
ПВЦ

Најдобри понуди

Нови 10pcs 3.2 мм*230mm Чисто Сребро Алуминиум Ниска Температура Заварување Лемење Род Mayitr Алуминиумски Прачки За Поправка
  • Неодамнешно

Нови 10pcs 3.2 мм*230mm Чисто Сребро Алуминиум Ниска Температура Заварување Лемење Род Mayitr Алуминиумски Прачки За Поправка

150.24 DEN 90.00

BI0004034Спецификација : Бренд новиМатеријал : АлуминиумБоја : сребренаДолжина : околу 230mmДијаметар : прибл 3.

10meter/многу 0.1*6mm Чиста Никел Плоча Рака Лента Листови 99.96% за батеријата место заварување машина Заварчик Опрема DasYida
  • Неодамнешно

10meter/многу 0.1*6mm Чиста Никел Плоча Рака Лента Листови 99.96% за батеријата место заварување машина Заварчик Опрема DasYida

DEN 758.40

10 метар / многу 0.1*6mm Чиста Никел Плоча Рака Лента Листови 99.96% за батеријата место заварување машина Зава

Бесплатен превозот 30 КОМПЈУТЕРИ сива ПВЦ Пластични прачки за заварување/ПВЦ заварчик прачка за пластична заварчик пиштол/топол
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 30 КОМПЈУТЕРИ сива ПВЦ Пластични прачки за заварување/ПВЦ заварчик прачка за пластична заварчик пиштол/топол

DEN 720.00

Добри самоподмачкување, исто како PTFE, подобро од челик и месинг приложен подмачкување на нафта.Други со