Многу од 3 Skeins Фина Чипка Мека Волна Акрилик Кашмир Предиво Knittin Мока 238-943

Многу од 3 Skeins Фина Чипка Мека Волна Акрилик Кашмир Предиво Knittin Мока 238-943

DEN 480.00
-9 %
DEN 527.52

Количина на стоки

S ales : Купи пет елементи, и се комбинираат за превозот и да добијат дополнителни 1 топка БЕСПЛАТНО во вашиот избор на боја. Забелешка : ако клиентот не успее да се избере бесплатен дар, тогаш продавница автоматски ќе го избере еден. ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : (ве Молиме прочитајте ги внимателно пред купување на објектот) Ние се наоѓа во Внатрешна Монголија, Кина (внатрешен области), како и предмети се испраќаат од Внатрешна Монголија. Можете исто така да се замисли дека превозот стапки од Кина е на високо ниво. Ние се применуваат стапките добиваме од курир компании, и ние се обидуваме да се даде најдобра услуга со најдобри цени. Бидејќи ние не може да стори многу за превозот, и само да се направи вашата вкупна цена пониска, ние се обидуваме да се даде на предиво со најниски цени. International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација. Дополнително, ве молиме да ги овие во предвид при напуштање оценка за трошоците за превозот и превозот на траење. Ние навистина го цениме ако го оставите високи ѕвезди. Ве молиме да ги прочитате овие услови темелно пред ставање на вашата понуда.
Ние БЕГ дека ве МОЛИМЕ НЕ ни остави 5 ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот затоа што тие значат "НЕ сте задоволни", equaling негативни повратни информации. Како што рековме пред, ако не сте задоволни во секој поглед, ве молиме контактирајте со нас за решение.
Објектот Информации : Овој дел е за исклучително фини предиво, која се користи најчесто за капчиња doilies и многу отворени lacy shawls. Машина за плетење со едно влакно може да предизвикаат одредени тешкотии во плетење исклучување на игли. Стандардот мерач машини за плетење треба да ги користат нивните парична казна поврзана бар. Најчесто се користи во брачен кревет, мулти-боја ткаенини. Кога плетени во отворена & лабава ткаенина, тоа е совршен,светло & грациозен ткаенина за чипка завеси и shawls. Исто така, работи добро, да го користите 2 насоки, или 3 насоки заедно, или се комбинираат со други предиво, и сплетам на тензија тип 5 или 7. Влакна Содржина : 5% Кашмир 45% Волна 50% Акрил Предиво Тежина Група : 1-ply или ЧИПКА (тензија плоштад се препорачува) Предложи Игли Големина : НИ 0-3 (2-3.25 mm) Количеството : 3 топки x 50 гр Единица Топката Тежина : 50 грама. (1.7635 мл.) по топката X 3 топки Единица Топката Должина : 600 метри ( 548 m) по топката X 3 топки Главната Боја : ве Молиме видете слика за детали. Полковникот# : 238 -предиво Миење на Грижа : Рачно Перење на 30°C / 86°F, лежеше рамен да се исуши. Клучни зборови : ЧИПКА Мека Волна Акрилик Кашмир Предиво Плетење сина црвена зелена сина, зелена пурпурна маслиново црна браун чеша сива сива Неонски зелена вино слива purele топла црвена
Детали Слики


Други карактеристики

Техника:
прстен откачи
Употреба:
Рачно Плетење
Тип На Производ:
Помеша Предиво
Шема:
Обоена
Предиво Тип:
Чешлани
сила:
260
Тип:
Волна Предиво Помеша
Стил:
Рачно Плетење
Пресврт:
360
Материјал:
Волна / Акрилик
Функција:
Еко-Пријателски
Равномерност:
12.6
Број На Модел На:
238-предиво
Предиво Count:
38s
Количина:
многу од 3 Топки x 1.76 оз (50g)
Материјал:
5%- Кашмир 45%- Волна 50%- Acryli
Стил:
Исклучително фини предиво
Земја на Производство:
Кина

Најдобри понуди

Чиста Кашмир Предиво (700g/многу)10+10 Кожата-friendly&Мека Рака Плетење Worsted Волна Тема За ткаење Џемпер Линија руно
 • Неодамнешно

Чиста Кашмир Предиво (700g/многу)10+10 Кожата-friendly&Мека Рака Плетење Worsted Волна Тема За ткаење Џемпер Линија руно

4983.36 DEN 2741.00

100% Чиста Кашмир Предиво (700g / многу)10+10 Кожатаfriendly&Мека Рака Плетење Worsted Волна Тема За ткаење Џемпер Лини

250g *1 Merino Волна Предиво Супер Дебела Arylic Помеша Предиво Може да Сплетам Ќебе Merino Волна Предиво Капчиња Ќебе Предиво
 • Неодамнешно

250g *1 Merino Волна Предиво Супер Дебела Arylic Помеша Предиво Може да Сплетам Ќебе Merino Волна Предиво Капчиња Ќебе Предиво

DEN 612.00

Евтини Конец За Плетење 250g / pc Супер Дебела Arylic Помеша Предиво Може да Сплетам Ќебе Merino Волна Предиво Кап

mylb 10ball=500g Памук, Свила Плетење Предиво Мека Топло Бебе Предиво за Рачно Плетење Анти-Бактериски Еко-пријателски Материјали
 • Неодамнешно

mylb 10ball=500g Памук, Свила Плетење Предиво Мека Топло Бебе Предиво за Рачно Плетење Анти-Бактериски Еко-пријателски Материјали

648.00 DEN 616.00

mylb 10ball=500g Памук, Свила Плетење Предиво Мека Топло Бебе Предиво за Рачно Плетење АнтиБактериски Екоприја

Акрилик Предиво Плетење Волнени Предиво Млеко Памук Дебел Конец за Плетење Шамија Рака Плетење Капчиња Предиво 50g
 • Неодамнешно

Акрилик Предиво Плетење Волнени Предиво Млеко Памук Дебел Конец за Плетење Шамија Рака Плетење Капчиња Предиво 50g

109.92 DEN 89.00

Име : акрилик предивоСпецификација : еден пакет е 50 грамаДебелина : 23ммУпотреба : ткаени чевли, кука, перн

4Pcs/број 4 насоки на млеко и памук 50g/топката DIY Волна, Кожа-friendly мека млеко памук дебели бебе кукла капчиња шамија линија
 • Неодамнешно

4Pcs/број 4 насоки на млеко и памук 50g/топката DIY Волна, Кожа-friendly мека млеко памук дебели бебе кукла капчиња шамија линија

575.52 DEN 489.00

Состојки и содржина : Xinjiang долгоглавен памук 50% нега на кожа, сомот 10% млеко свила 40% Предиво грофот : 12s На

Трговија на големо 5 топки/многу 125 Грама природни безалкохолни Млеко акрилик памук конец дебел конец во боја топла дебели Angla
 • Неодамнешно

Трговија на големо 5 топки/многу 125 Грама природни безалкохолни Млеко акрилик памук конец дебел конец во боја топла дебели Angla

746.88 DEN 530.00

Материјал : 72% Angla Волна,28%PoliamidaБоја : однесуваат на фотографииТежина : околу 25 грама / SkeinsДолжина : околу 200

Најдобар Квалитет монголски Кашмир Рака-плетени од Кашмир Предиво од Волна Кашмир Плетење Предиво Топката Шамија Волна Yarny
 • Неодамнешно

Најдобар Квалитет монголски Кашмир Рака-плетени од Кашмир Предиво од Волна Кашмир Плетење Предиво Топката Шамија Волна Yarny

609.12 DEN 274.00

Најдобар Квалитет 100% монголски Кашмир Ракаплетени од Кашмир Предиво од Волна Кашмир Плетење Предиво То

500g(50g/топката,10balls/многу) Мазна, Мека Природна Бамбус Памук Рака Плетење Предиво Бебе Памук Предиво Плетени Поддршка Мешани
 • Неодамнешно

500g(50g/топката,10balls/многу) Мазна, Мека Природна Бамбус Памук Рака Плетење Предиво Бебе Памук Предиво Плетени Поддршка Мешани

DEN 811.20

Топката Големина : 50 грама по топката Пакет, вклучувајќи : 10 x 50 g =500 g / многуВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.

Нови 250g/pc Супер Дебела Предиво за Плетење Висок Степен на Дебел Конец за Рачно Плетење Шапка Волнени Капчиња Пристојна Предиво
 • Неодамнешно

Нови 250g/pc Супер Дебела Предиво за Плетење Висок Степен на Дебел Конец за Рачно Плетење Шапка Волнени Капчиња Пристојна Предиво

DEN 948.00

Нови 250g / pc Супер Дебела Предиво за Плетење Висок Степен на Дебел Конец за Рачно Плетење Шапка Волнени Ка

рачно плетени предиво влечки трговија на големо акрилик предиво за DIY тема капчиња кука чевли влечки кука линија
 • Неодамнешно

рачно плетени предиво влечки трговија на големо акрилик предиво за DIY тема капчиња кука чевли влечки кука линија

109.92 DEN 89.00

Име : акрилик предивоСпецификација : еден пакет е 50 грамаДебелина : 23ммУпотреба : ткаени чевли, кука, перн

100g/многу Природна, мека Свила Млеко Памук Конец Дебел Конец За Плетење Бебе Волнени капчиња scarfcoat Џемпер ткаат нишка
 • Неодамнешно

100g/многу Природна, мека Свила Млеко Памук Конец Дебел Конец За Плетење Бебе Волнени капчиња scarfcoat Џемпер ткаат нишка

DEN 237.60

Опис : Материјал : 80% долго захефтана памук + 20% млеко fibe Дијаметар : Крупни волна Боја : (прикажи слики )ако

70% бамбус влакна 30% памук рака плетење предиво Анти-Смалуваат Бебе предиво капчиња тема памук конец дебел бамбус памук предиво
 • Неодамнешно

70% бамбус влакна 30% памук рака плетење предиво Анти-Смалуваат Бебе предиво капчиња тема памук конец дебел бамбус памук предиво

469.44 DEN 240.00

Здраво , Пријател, Добар ден ! Добредојдовте на Нашата Продавница, Овде Ќе се Добијат Најдобри Производи,

500g Големи Топло Мека Памучна Бебе Плетење Волнени Предиво Млеко Памук Дебел Конец за Плетење Шамија Рака Плетење Капчиња Предиво
 • Неодамнешно

500g Големи Топло Мека Памучна Бебе Плетење Волнени Предиво Млеко Памук Дебел Конец за Плетење Шамија Рака Плетење Капчиња Предиво

1247.52 DEN 973.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Материјал : 80% долго захефтана памук + 20% млеко влакна Пре

акрилик предиво шамија рака плетени предиво 50g тема капчиња кука за Рачно плетење мека предиво дебели волнени предиво од волна
 • Неодамнешно

акрилик предиво шамија рака плетени предиво 50g тема капчиња кука за Рачно плетење мека предиво дебели волнени предиво од волна

109.92 DEN 67.00

Име : акрилик предивоСпецификација : еден пакет е 50 грамаДебелина : 23ммУпотреба : ткаени чевли, кука, перн

900g/многу Чиста Кашмир Предиво трговија на Големо Топла Продажба Рака Поврзана Волна Топката плетење Волнени Предиво За
 • Неодамнешно

900g/многу Чиста Кашмир Предиво трговија на Големо Топла Продажба Рака Поврзана Волна Топката плетење Волнени Предиво За

8159.52 DEN 4488.00

900g / многу 100% Чиста Кашмир Предиво трговија на Големо Топла Продажба Рака Поврзана Волна Топката плетењ

QJH Исланд Волна Предиво 8мм еден акции tt Тема Ултра Дебела Крупни Помеша Волна Предиво За Рачно Плетење 10pcs/многу (1kg)
 • Неодамнешно

QJH Исланд Волна Предиво 8мм еден акции tt Тема Ултра Дебела Крупни Помеша Волна Предиво За Рачно Плетење 10pcs/многу (1kg)

5272.80 DEN 3744.00

QJH Нова Топла Продажба Исланд Волна Предиво 8мм еден акции tt Тема Ултра Дебела Крупни Помеша Волна Преди

1*55g хенк монголски кашмир dk тежина Undyed Предиво за рачно плетење Висок Квалитет на средината е густо предиво
 • Неодамнешно

1*55g хенк монголски кашмир dk тежина Undyed Предиво за рачно плетење Висок Квалитет на средината е густо предиво

1680.00 DEN 1260.00

Yardage : 180mtrs / 55g / skeinВлакна : 100% монголски кашмирпредложи игла : (3.25 мм3.75 mm)Квалитет : За вистинска "мека злат