1PCS 500W 110VDC 230V текст 110V Напојување 110V 4.5 AC да DC Висока моќност префрлување напојување

1PCS 500W 110VDC 230V текст 110V Напојување 110V 4.5 AC да DC Висока моќност префрлување напојување

DEN 1686.00
-6 %
DEN 1793.76

Количина на стоки

Бесплатен превозот S-500-110 500 W 4.5 НА 110 V Напојување 110 V 4.5 AC да DC 230 V на текст
Префрлување Напојување
S-500-110
ИЗЛЕЗ
DC НАПОН
110 V
СЕГАШНИОТ ОПСЕГ
0 ~4.5 На
НОМИНАЛНА СТРУЈА
4.5 На
НОМИНАЛНА МОЌНОСТ
500 W
БРАН & БУЧАВА (макс.) Имајте на ум.2
300m Vp-p
НАПОН ADJ. ОПСЕГ
105~ 120 V
НАПОН ТОЛЕРАНЦИЈА
ИМАЈТЕ на ум.3
1.0%
ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА
0.5%
РЕГУЛАЦИЈА НА ОПТОВАРУВАЊЕ
0.5%
ПОДЕСУВАЊЕ, СЕ ЗГОЛЕМИ ВРЕМЕ ЗАБЕЛЕШКА.5
800ms, 20ms/230 VAC 1200ms, 30ms/115 VAC на полно оптоварување
ДРЖЕТЕ се ДО ВРЕМЕТО на (Typ.)
24ms/230 VAC 20ms/115 VAC на полно оптоварување
На ТЕКСТ
НАПОН СПЕКТАР
90 ~ 132 VAC / 180 ~ 264 VAC со switch 254 ~ 370 VDC
ФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ
47 ~ 63 Hz
ЕФИКАСНОСТ (Typ.)
84%
AC СТРУЈА (Typ.)
5 A/115 VAC 3А/230 VAC
INRUSH СТРУЈА (Typ.)
ЛАДНО ЗАПОЧНЕТЕ 45 A/230 VAC
СТРУЈА НА ИСТЕКУВАЊЕ
ЗАШТИТА
ВО ТЕКОТ ВЧИТАЈ
110 ~ 150% номинална излезна моќност
Заштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
ВО ТЕКОТ НАПОН
120-125 V
Заштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Животна СРЕДИНА
РАБОТА ТЕМП.
-10 ~ +60°C (се Однесува на излез оптоварување derating крива)
РАБОТНА ВЛАЖНОСТ
20 ~ 90% RH не-кондензирање
ТЕМП. КОЕФИЦИЕНТ
0.03%/°C (0 ~ 50°C )
ВИБРАЦИИ
10 ~ 500 Hz, 2 G 10min./1cycle, период за 60ми. секој по X, Y, Z оските
БЕЗБЕДНОСТ &EMC(Забелешка 4)
СТАНДАРДИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
Дизајн на претстава UL1950
EMC
Дизајн, рече FCC дел 15 J состојба, степен На
ГО ИЗДРЖАТ НАПОНОТ?
I/P-О/П : 1.5 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC
ОТПОРНОСТ НА ИЗОЛАЦИЈА
I/P-О/П : 1.5 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC
ДРУГИ
ДИМЕНЗИЈА
238*124*65mm (L*W*H)
ПАКУВАЊЕ
1.45 kg/8 PCS/kg само 11,6
ЗАБЕЛЕШКА
1. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25°Cof собна температура.
2. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.1 uf & 47uf паралелно capacitor.
3. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.
Ниски трошоците за превозот,одлична услуга логистика, ве молиме контактирајте со нас
Зошто да го одберете нас ?
Ние сме професионални Префрлување Напојување производителот, ние сме напредна технологија и прва класа опрема, ние сами во нашата фабрика производство ,и сите за производство на процесот се заврши сите од нас самите.Нашите производи имаат одличен квалитет, и тие се опремени со 100% полно оптоварување горат-во тестирањето .ние нудиме парична казна по-продажба на услуги. Ако има било какви прашања сакате да знаете, ве молиме контактирајте со нас во секое време.
Нарачки
Нашите производи се популарни со Северна Америка, Јужна Америка, Источна Европа, Западна Европа, Централна Америка, Северна Европа, Јужна Европа. И тие ја постигнале добра репутација во исто време. Нашите производи се широко се користи во електрични апарати за домаќинство (како STB,дигитални фото рамки и LED дисплеи), безбедност на производи(како и следење на главата и монитори), комуникациски производи (како што се телефони, центри и рутери) и игра играчи. Ние, исто така може да нудиме OEM услуга според клиентите барања. Секогаш се добредојдени вашата нарачка!
Испорака
Во принцип, ние ја испорача стоката во рок од 7-10 дена по сметка е постигнување, и ние обично избираат DHL,UPS-от,ТНТ,EMS или Фед-Ex, се разбира, може да назначи друг .
Answer : ___________________________ Note : 1 * S-500-110 110 V 4.5 НА


Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
401 - 500W
Бренд Име:
HONGPOE
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
47.~63Hz
Број На Модел На:
S-500-110
Излезна Струја:
4.5 На
Излезниот Напон:
110V
Излезна Струја:
0~4.5 На

Најдобри понуди

Префрлување LED Моќ Supply48V 120W глобална напојување за AC100-240V да DC48V 2.5 Возачот Адаптер за Led Ленти Светлина CNC системи
  • Неодамнешно

Префрлување LED Моќ Supply48V 120W глобална напојување за AC100-240V да DC48V 2.5 Возачот Адаптер за Led Ленти Светлина CNC системи

1200.00 DEN 1128.00

(Сликата е само за референца)Моделот S1205 S12012 S12015 S12018 S12024 S12036 S12048 DC излез,тековната 5 V 24 A 12 V 10 A 15 V 8 A 18 V 6.7 НА

Новиот модел 12V 16.5 НА 200W Префрлување Напојување Возачот за LED Лента AC 100-240V на Текст за да DC 12V бесплатен превозот
  • Неодамнешно

Новиот модел 12V 16.5 НА 200W Префрлување Напојување Возачот за LED Лента AC 100-240V на Текст за да DC 12V бесплатен превозот

1536.00 DEN 1459.00

(Сликата е само за референца)Моделот S2005 S20012 S20015 S20018 S20024 S20036 S20048 DC излез,тековната 5 V 40 A 12 V 16.5 НА 15 V 13.3 НА 18