3000W 110V27A DC 0-110v напојување 110V 27A AC-DC Високо-Моќ ПСУ 0-5V аналоген сигнал контрола se-3000-110 DC110V

3000W 110V27A DC 0-110v напојување 110V 27A AC-DC Високо-Моќ ПСУ 0-5V аналоген сигнал контрола se-3000-110 DC110V

DEN 25757.00
-9 %
DEN 28304.16

Количина на стоки

Моќ параметри : 1, влезен напон : Еден влезен напон : 220 VAC 277 VAC 2, излезниот напон : 110 V DC 3, на излез тековната : 27 A 4, Моќност : 3000 W 5, работната фреквенција : 47-63 Hz 6, ефикасност : 90% 7, димензии : 280 * 180 * 65mm 8, контрола порт : CN3, која може да се пристапи прилагодливи 0-110 V, 0-5 V аналоген сигнал се контролира Опис : професионални и високо-моќ 3000 W 110 V27 A префрлување напојување, може да се широко се користи во индустриска автоматизација, лични CNC stepper / серво системи DIY, опрема за видео надзор и LED осветлување опрема. Моќни карактеристики (на пример, PWM контрола) и професионален дизајн (на пример, двојно се преклопуваат во вентилатор за ладење) за да се обезбеди веродостојност, висока ефикасност и енергија. Ниска цена го прави широка употреба, тоа е полесно да се прифатат. Функција Висока ефикасност, висока сигурност и ниска цена. Моќ 3000 W за да се сместат повеќе опрема. Поддршка 0-110 V прилагодливи излезниот напон PWM контрола и регулирање за да се обезбеди стабилен и точни излезен напон. Вграден-во двојна фан принудени воздух за ладење. Вграден-во EMI филтер. 100% полно оптоварување горат-во тест. Прекуструјна, overvoltage, краток спој и термо заштита и механичка заштита. Ниска излез бран и плаче. 1,0-5 V аналоген сигнал контрола на излезниот напон 2,0-5 V аналоген сигнал контрола на излез тековната 3, употребата на прилагодливи отпор контрола на излезниот напон 4, употребата на прилагодливи отпор контрола излез тековната 5, постојан струја константен напон за напојување 6, може да биде паралелно (N +1) ве Молиме обратете се на власт упатството. Answer : ___________________________ Note : 1, продавачите нудат бесплатен превозот, изразат испорака (Fed Ex, ТНТ, DHL, UPS-от, EMS) слободен избор од страна на продавачот. 2, 1*SE-3000-110 110 V27 A


Други карактеристики

Влезен Напон:
220VAC, 277VAC
Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
SE-3000-110
Излезна Струја:
0-25A
Излезна Моќност:
>500W
Бренд Име:
HONGPOE
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
47-63Hz

Најдобри понуди

Новиот модел 12V 16.5 НА 200W Префрлување Напојување Возачот за LED Лента AC 100-240V на Текст за да DC 12V бесплатен превозот
  • Неодамнешно

Новиот модел 12V 16.5 НА 200W Префрлување Напојување Возачот за LED Лента AC 100-240V на Текст за да DC 12V бесплатен превозот

1536.00 DEN 1459.00

(Сликата е само за референца)Моделот S2005 S20012 S20015 S20018 S20024 S20036 S20048 DC излез,тековната 5 V 40 A 12 V 16.5 НА 15 V 13.3 НА 18

Префрлување LED Моќ Supply48V 120W глобална напојување за AC100-240V да DC48V 2.5 Возачот Адаптер за Led Ленти Светлина CNC системи
  • Неодамнешно

Префрлување LED Моќ Supply48V 120W глобална напојување за AC100-240V да DC48V 2.5 Возачот Адаптер за Led Ленти Светлина CNC системи

1200.00 DEN 1128.00

(Сликата е само за референца)Моделот S1205 S12012 S12015 S12018 S12024 S12036 S12048 DC излез,тековната 5 V 24 A 12 V 10 A 15 V 8 A 18 V 6.7 НА

Бесплатен превозот единствен излез din железнички Префрлување Напојување 150W 12V 24V 48V ac-dc со Дигитален led дисплеј за LED
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот единствен излез din железнички Префрлување Напојување 150W 12V 24V 48V ac-dc со Дигитален led дисплеј за LED

1394.40 DEN 1325.00

Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 1525 работни денаПреку Морето : Според редоследот Ние ќе ви испратим

ниска цена CE одобрено безбедно стандарди dc напон S-201-27 7.4 НА 200W 27V единствен излез метал случај префрлување напојување
  • Неодамнешно

ниска цена CE одобрено безбедно стандарди dc напон S-201-27 7.4 НА 200W 27V единствен излез метал случај префрлување напојување

DEN 1783.68

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве Молиме контактирајте со нас,Ние ќе ги пр

ЛП Серија Din Железнички единствен излез префрлување напојување 25W 50W 100W 150W 300W 500W Дигитален Дисплеј 12/24V ac dc со
  • Неодамнешно

ЛП Серија Din Железнички единствен излез префрлување напојување 25W 50W 100W 150W 300W 500W Дигитален Дисплеј 12/24V ac dc со

723.84 DEN 688.00

91 CUFT ЗАБЕЛЕШКА 1.Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оп