DC3.5V-DC12V Радио Приемник+Предавателот 3.7 4.5 V V 5V 6V 9V 12V Далечински Управувач Switch Mos Приемникот нема Звук Влезен Напон Излез

DC3.5V-DC12V Радио Приемник+Предавателот 3.7 4.5 V V 5V 6V 9V 12V Далечински Управувач Switch Mos Приемникот нема Звук Влезен

DEN 976.00
-10 %
DEN 1084.32

Количина на стоки

Примена :
Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедносни и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа Спецификација: 1. Работен Напон : DC3.5 V-DC12 V 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работна Фреквенција : 315/433.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа. Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20 "C- +80" C 6. Примање на Чувствителност : -114d Bm 7. Излез Држава : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3.5v-DC12 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm×11mm×6mm (L×W×H) Мини Големина 10.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена Порта (НЕ) Вообичаени Порт (COM), Нормално, Блиски Порта (NC) 1)Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА 2)Toggle- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја
пакетот вклучува :
4* Предавател (за батеријата не се вклучуваат)
1* Приемник


Други карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
SKU6417
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-200M
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Карактеристики:
DC3.5V-12V
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Работен напон:
DC3.5V-12V
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи
PCB големина:
21*11*6mm

Најдобри понуди

Добра Продажба AC 85V 110V 220V 250V RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач со Manual Копчето 3PCS Приемник +1PCS Предавателот
  • Неодамнешно

Добра Продажба AC 85V 110V 220V 250V RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач со Manual Копчето 3PCS Приемник +1PCS Предавателот

1127.52 DEN 1015.00

Овој безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач два работни режим, н

Нов Стил Smart Home 1CH AC220V Безжичниот Далечински Управувач Switch 4pcs Приемникот и на 1pcs Праска Предавателот 2Key 315/433MHZ
  • Неодамнешно

Нов Стил Smart Home 1CH AC220V Безжичниот Далечински Управувач Switch 4pcs Приемникот и на 1pcs Праска Предавателот 2Key 315/433MHZ

1146.72 DEN 1032.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро

Кревет во Соба Светилка LED Сијалица DC12V 24V 36V 48V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch Smart
  • Неодамнешно

Кревет во Соба Светилка LED Сијалица DC12V 24V 36V 48V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch Smart

1357.92 DEN 1222.00

Параметарот : Оперативен Напон : DC12 V48 VОперативен Фреквенција : 315,433 MHz (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 M

RF Безжичен Далечински Switch Систем Светлината LED Светилка SMD НА OFF 220V 1CH за A-B копче Со Економски Нежно Предавател и
  • Неодамнешно

RF Безжичен Далечински Switch Систем Светлината LED Светилка SMD НА OFF 220V 1CH за A-B копче Со Економски Нежно Предавател и

647.52 DEN 583.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

Бесплатен Превозот AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Безбедносен Систем за Паметни Дома 315/433MHZ Висок
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Безбедносен Систем за Паметни Дома 315/433MHZ Висок

676.32 DEN 609.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро

40A Безжична Реле DC 12-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилка SMD НА ИСКЛУЧУВАЊЕ
  • Неодамнешно

40A Безжична Реле DC 12-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилка SMD НА ИСКЛУЧУВАЊЕ

1473.12 DEN 1075.00

40 A Безжична Реле DC 1248 V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилк

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте
  • Неодамнешно

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте

DEN 360.00

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување
  • Неодамнешно

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување

838.08 DEN 754.00

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За За