Нови AC85V 110V 220V 250V 1CH 1Channe Радио Далечински Управувач Switch Приемник 2* Црвеното Копче Предавателот Учење Код 315/433mhz

Нови AC85V 110V 220V 250V 1CH 1Channe Радио Далечински Управувач Switch Приемник 2* Црвеното Копче Предавателот Учење Код 315/433mhz

DEN 652.00
-10 %
DEN 724.32

Количина на стоки


Овој безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач два работни режим, на копчињата на интерфејс е прирачник прекинувач отвори копче и тоа, исто така, е учење копчето исти со далечинскиот управувач . Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (авто-заклучување и блокирам), преку изучување на интерфејс копчето да се префрлиш, и може да бидат заменети со повеќе од 10 безжичниот далечински управувач во било која комбинација.
Авто-заклучување работа на владата : во студијата, со истото копче на далечинскиот контролер, притиснете копче НА, притиснете повторно ИСКЛУЧЕН;
Блокирам работа на владата : студија со две различни копчиња на далечинскиот контролер, притиснете копче НА, притиснете друг копче за ИСКЛУЧУВАЊЕ;
Спецификација :
Работен напон : AC85 V-AC250 V
Работна фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (433mhz и 315 mhz се достапни, Ако нема потреба. ние ќе испрати 315 mhz)
Примање на чувствителност : - 110 DBM
Работи на владата : авто-заклучување, интер-заклучување (прилагодени со учење на владата )
големина на : 55 * 51 * 25 мм
Макс ixum оптоварување : 2000 W
работни начин :
1)Авто-заклучување учење код метод : прво, напојување приклучете прирачник кликнете на апарати за далечинска контрола switch е нормално снабдување со електрична енергија работа. притиснете го копчето за учење копчето за 3 секунди, учење на индикатор светлото , олабавување на страна, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач 2times ,учење светла блескави три пати , студија успешно.
2)Отстранување код метод : ( ако треба да се промени начинот на кој ве молиме да го отстраните код frist и да научат код )
притиснете учење копчето од 15 секунди , LED светло од за да се исклучи.отстрани код успешно.
3)Блокирам учење код метод : на напојување приклучете прирачник кликнете на апарати за далечинска контрола switch е нормално снабдување со електрична енергија работа. притиснете учење копчето за 3 секунди, учење на индикатор светлото , олабавување на страна, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач (или отклучување копче) 1 време, потоа притиснете друг копче на далечинскиот управувач (или заклучување копче) 1 време, учење светла блескави три пати, студија успешно.
Пакетот вклучува :
Пакет Се Вклучени :
1 x Приемник(со капак)
2x Предавател(без батерија)


Други карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-500M
Гаранција:
1
Број На Модел На:
SKU6394
Карактеристики:
AC85V-250V
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Најдобри понуди

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте
 • Неодамнешно

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте

DEN 360.00

28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто

AC120V AC110V AC220V AC230V AC240V Ѕидот Безжичен Далечински Предавателот Приемник Спалната соба Сала Светилка LED Светло Безжичен
 • Неодамнешно

AC120V AC110V AC220V AC230V AC240V Ѕидот Безжичен Далечински Предавателот Приемник Спалната соба Сала Светилка LED Светло Безжичен

1680.00 DEN 1327.00

Оваа приемник одбор е погоден за осветлување, антикражба алармот, далечински управувач електричен врат

Висок Квалитет 30A Реле 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 4 Предавател и 1 Приемникот Се Користи Во Широк Напон DC12V
 • Неодамнешно

Висок Квалитет 30A Реле 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 4 Предавател и 1 Приемникот Се Користи Во Широк Напон DC12V

1260.00 DEN 1134.00

Висок Квалитет 30 A Реле 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 4 Предавателот Со 1 Приемникот Се Користи

RF Безжичен Далечински Switch Систем Светлината LED Светилка SMD НА OFF 220V 1CH за A-B копче Со Економски Нежно Предавател и
 • Неодамнешно

RF Безжичен Далечински Switch Систем Светлината LED Светилка SMD НА OFF 220V 1CH за A-B копче Со Економски Нежно Предавател и

647.52 DEN 583.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

40A Безжична Реле DC 12-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилка SMD НА ИСКЛУЧУВАЊЕ
 • Неодамнешно

40A Безжична Реле DC 12-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилка SMD НА ИСКЛУЧУВАЊЕ

1473.12 DEN 1075.00

40 A Безжична Реле DC 1248 V Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Предавателот Светлината LED Светилк

Кревет во Соба Светилка LED Сијалица DC12V 24V 36V 48V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch Smart
 • Неодамнешно

Кревет во Соба Светилка LED Сијалица DC12V 24V 36V 48V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch Smart

1357.92 DEN 1222.00

Параметарот : Оперативен Напон : DC12 V48 VОперативен Фреквенција : 315,433 MHz (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 M

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Кореја LGEC вертикална енкодер 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 15MM, пулсот се префрлите со
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Кореја LGEC вертикална енкодер 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 15MM, пулсот се префрлите со

DEN 152.64

SKYPE : mp34791Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со

Нов Стил на AC напон 220V 10A 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник +3 X Бел Ѕид Панел Предавател за
 • Неодамнешно

Нов Стил на AC напон 220V 10A 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник +3 X Бел Ѕид Панел Предавател за

870.72 DEN 784.00

Спецификација : Работен Напон : AC220 V Работна Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz( default испрати 315 Mhz ) Max Струја : 10 A Опер

Нов Тип 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавателот & Примачот за Паметни Дома Switch 315/433MHZ Добар
 • Неодамнешно

Нов Тип 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавателот & Примачот за Паметни Дома Switch 315/433MHZ Добар

1079.52 DEN 972.00

Постојат 2 вида на напон се достапни : available : 220 V и 110 V Ве молиме да ни остават коментари или пораки за кој

AC85V 110V 120V 220V 250V 1CH Радио Контролор ЗА Безжични Реле Далечински Управувач Switch 315 433 MHZ MHZ 1 Предавателот+3 Примачите
 • Неодамнешно

AC85V 110V 120V 220V 250V 1CH Радио Контролор ЗА Безжични Реле Далечински Управувач Switch 315 433 MHZ MHZ 1 Предавателот+3 Примачите

1525.92 DEN 1373.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

Добра Цена DC3.5V 4.2 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Мини RF Приемник Микро Далечински Управувач Прекинувачи Еден Toggle Учење Бесплатен
 • Неодамнешно

Добра Цена DC3.5V 4.2 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Мини RF Приемник Микро Далечински Управувач Прекинувачи Еден Toggle Учење Бесплатен

700.32 DEN 630.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ АЛПИТЕ Алпите тип EC11 само ресетирате прекинувач, ротари прекинувач со префрлете се вратило должина 23mm
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ АЛПИТЕ Алпите тип EC11 само ресетирате прекинувач, ротари прекинувач со префрлете се вратило должина 23mm

DEN 330.72

SKYPE : mp34791Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со

Добра Продажба AC 85V 110V 220V 250V RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач со Manual Копчето 3PCS Приемник +1PCS Предавателот
 • Неодамнешно

Добра Продажба AC 85V 110V 220V 250V RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач со Manual Копчето 3PCS Приемник +1PCS Предавателот

1127.52 DEN 1015.00

Овој безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач два работни режим, н

1000pcs/лот 2 pin притисни копче за префрлање еден такт префрлете се НАТОПИ микро прекинувач за звучник и аудио итн 3X6X5mm
 • Неодамнешно

1000pcs/лот 2 pin притисни копче за префрлање еден такт префрлете се НАТОПИ микро прекинувач за звучник и аудио итн 3X6X5mm

DEN 840.00

Добредојдовте на нашата Продавница!~ 2 pin притисни копче за префрлање еден такт се префрлите 3 X6 X5mm d efault 260