1 компјутер 32A 220V Само за Обновување на Автоматско повторно да го вклучите во Текот & Под Напон Заштитник Осветлување Заштита Реле LCD Voltmeter Следење

1 компјутер 32A 220V Само за Обновување на Автоматско повторно да го вклучите во Текот & Под Напон Заштитник Осветлување Заштита

DEN 225.60

Количина на стоки


Автоматското обновување на напон над и под напон заштитен уред е во согласност со модуларен дизајн стандарди. на кола на производи усвојување на добар квалитет на електронски компоненти со сигурен перформанси. кога моќта состојба е нестабилна. Тоа е заштита на функција ќе се активира автоматски. откако напон надминува ограничениот спектар на производи, таа автоматски ќе се исклучи така како да се заштитат безбедно на електрична опрема и лица. Уредот ќе се ре-снабдување во 1 минута, кога моќта се враќа во нормала.
Зелениот индикатор на екранот, кога на власт е нормално снабдување.
Црвениот индикатор екранот, кога на власт над напон или под напон.
Инсталирање на : 35mm Din железнички.
Пакет на Информации : 1 парче 32 A. напон за заштита на уред
Главниот Технички Speacification :
1. Номинална AC напон 230 V±10% и фреквенција 50 Hz/60 Hz
2. Полагање Max Струја : 32 A
3. Max. Вчитување на моќ : 13.8 KVA
4. Во текот-напон акција cut-off вредност : >275 VAC+/-5 V
5. Нормално-напон вредност : 165-275 VAC
6. Под-напон акција cut-off вредност :
7. Во текот на напон и под напон cut-off :
8. На електрична енергија е пренесување на доцнење по критичниот :
9. Само потрошувачката на енергија
10. Електрични машини живот=100000 пати
11. Димензија : 35 W*66 L*84 Hmm
12. Инсталирање на : 35mm Din железнички
(84 x 35 x 66mm L * w * h)
Опис на производот
Еден , Патент производи, домашниот ексклузивен дизајн;
Два , се користат главно за апарати за домаќинство и слични користат ниско-напонски дистрибуција линии, кога линијата overvoltage или undervoltage вина може да се отсечени автоматски, и може да се детектира автоматски линија напон, кога линијата напон е вратена автоматски затворена, Рачна работа не е потребен.
Производ карактеристики
1, Роман само за обновување на видот во текот напон заштита уред со дигитален дисплеј;
2, Себе има молња пренапонска заштита, и да ги задоволи барањата на други EMC анти пречки тест;
3 линија се појавува минливи, во текот-напон или напон дисторзии и краток прекин, заштита уредот не работи, за да се обезбеди сигурна работа на линија.
4, уред за Заштита себе има висок напон, издржливост, линија грешка напон е 440 V, заштитата може да биде безбедно за да се постигне заштита на функцијата, тоа не ќе биде оштетен.
5, услугата животот е долга, производот се користи високо оптоварување на способноста да се задржи на реле како главен контрола на коло;
6, Три битна дигитална цевка екранот во реално време линија напон вредност, да се олесни употребата на производи и коло за одржување.
Сертификат за усогласеност
Трети лица сертификат за тестирање
Ги исполнуваат стандардите
JGJ-242 верзија на "код за електрични дизајн на државните згради"
Пет, производ употреба и за инсталација :


Други карактеристики

Тип:
Мини
Полјаците Број:
2
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
EA-OUD32
Бренд Име:
EARUELETRIC
Бројот на половите:
2P
Тип на истекување заштитник:
2P
Гарантен период:
1 години
Номинална Струја:
32A
Лак за гасење на метод:
Магнетни удар коло прекинувач
ОЕМ:
Обезбеди OEM Услуга

Најдобри понуди

Црна 2Key 85V 110V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 1*Приемник +4* Предаватели за Апарати Портата гаражни врати
  • Неодамнешно

Црна 2Key 85V 110V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 1*Приемник +4* Предаватели за Апарати Портата гаражни врати

1194.72 DEN 1075.00

Овој безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач два работни режим, н

Топла Продажба DC3.5V-DC12V 3.7 V 5V 6V 12V Мини Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавателот Учење Код 1А Max Оптоварување
  • Неодамнешно

Топла Продажба DC3.5V-DC12V 3.7 V 5V 6V 12V Мини Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавателот Учење Код 1А Max Оптоварување

694.08 DEN 624.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро

5pc водоотпорен 16mm метал еден притисни копче за префрлање стартер копчето switch за автомобил брод вратата говорникот w/ жица
  • Неодамнешно

5pc водоотпорен 16mm метал еден притисни копче за префрлање стартер копчето switch за автомобил брод вратата говорникот w/ жица

DEN 845.76

Повратни информации ве Молиме љубезно се направи примање на потврда на Aliexpress откако ќе го добиете произ

1 компјутер 50A 220V Din Железнички Само за Обновување на Автоматско повторно да го вклучите во Текот & Под Напон Заштитник Осветлување
  • Неодамнешно

1 компјутер 50A 220V Din Железнички Само за Обновување на Автоматско повторно да го вклучите во Текот & Под Напон Заштитник Осветлување

DEN 143.52

Автоматското обновување на напон над и под напон заштитен уред е во согласност со модуларен дизајн стан

Мали Оддалечени Реле Switch 3.6 V 4.8 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Широк Напон Мини Ресивер Предавателот Нормално Отворен Блиску Безжичен
  • Неодамнешно

Мали Оддалечени Реле Switch 3.6 V 4.8 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Широк Напон Мини Ресивер Предавателот Нормално Отворен Блиску Безжичен

969.60 DEN 873.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро