1pc 40A 380V 3P+N Din Железнички Авто Обнова Врати Автоматски се Поврзе Преку & Под Напон за Осветлување за Заштита на Заштитните Реле

1pc 40A 380V 3P+N Din Железнички Авто Обнова Врати Автоматски се Поврзе Преку & Под Напон за Осветлување за Заштита на Заштитните

DEN 528.00

Количина на стоки


Автоматското обновување на напон над и под напон заштитен уред е во согласност со модуларен дизајн стандарди. на кола на производи усвојување на добар квалитет на електронски компоненти со сигурен перформанси. кога моќта состојба е нестабилна. Тоа 's заштита на функција ќе се активира автоматски. откако напон надминува ограничениот спектар на производи, таа автоматски ќе се исклучи така како да се заштитат безбедно на електрична опрема и лица. Уредот ќе се ре-снабдување по 1 минута, кога моќта се враќа во нормала.
Зелениот индикатор на екранот, кога на власт е нормално снабдување.
Црвениот индикатор екранот, кога на власт над напон или под напон.
Инсталирање на : 35mm Din железнички.
Главниот Технички Speacification :
1. Номинална AC напон 380 V±10% и фреквенција 50 Hz/60 Hz
2. Полагање Max Струја : 40 A
3. Max. Вчитување на моќ : 17 KVA
4. Во текот-напон акција cut-off вредност : >460 VAC+/-15 V
5. Нормално-напон вредност : 300-460 VAC
6. Под-напон акција cut-off вредност :
7. Во текот на напон и под напон cut-off :
8. На електрична енергија е пренесување на доцнење по критичниот :
9. Само потрошувачката на енергија
10. Електрични машини живот=100000 пати
11. Димензија : 66 L*73 W*79 Hmm
12. Инсталирање на : 35mm Din железнички
'


Други карактеристики

Број На Модел На:
EA-OU40-3
Тип:
Мини
is_customized:
Yes
Макс Поминува Струја:
40A
Номинална Напон:
AC380V
инсталирајте начин :
Din железнички
Потекло:
Wenzhou
Големина:
66L*73W*79Hmm
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.320kg (0.71lb.)
Пакет Големина:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)

Најдобри понуди

5pc водоотпорен 16mm метал еден притисни копче за префрлање стартер копчето switch за автомобил брод вратата говорникот w/ жица
  • Неодамнешно

5pc водоотпорен 16mm метал еден притисни копче за префрлање стартер копчето switch за автомобил брод вратата говорникот w/ жица

DEN 845.76

Повратни информации ве Молиме љубезно се направи примање на потврда на Aliexpress откако ќе го добиете произ

1000pcs 10.0 мм Дијаметар крстот тип snap купола switch Не Dimple 4 нозе 250 gf тактилни нерѓосувачки челик метал со авион mail
  • Неодамнешно

1000pcs 10.0 мм Дијаметар крстот тип snap купола switch Не Dimple 4 нозе 250 gf тактилни нерѓосувачки челик метал со авион mail

1200.00 DEN 1140.00

1000pcs 10.0 мм Дијаметар крстот тип snap еден жито метална купола Не Dimple 4 нозе 250 gf snap купола RohsМатеријал : нерѓ

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување
  • Неодамнешно

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување

838.08 DEN 754.00

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За За

[ZOB] оригиналната германски ОРИГИНАЛНИ NCN440 BDC840 4P40A Hagrid истекување коло прекинато 0.03 На истекување префрлате
  • Неодамнешно

[ZOB] оригиналната германски ОРИГИНАЛНИ NCN440 BDC840 4P40A Hagrid истекување коло прекинато 0.03 На истекување префрлате

13602.72 DEN 11562.00

Оригиналниот германски ОРИГИНАЛНИ NCN440 BDC840 4 P40 A Hagrid истекување коло прекинато 0.03 На истекување префрлат

[ZOB] оригиналната оригинални S2C-H6R помошен контакт EN62019 минијатурни прекинувач за да се обезбеди вистински --5pcs/многу
  • Неодамнешно

[ZOB] оригиналната оригинални S2C-H6R помошен контакт EN62019 минијатурни прекинувач за да се обезбеди вистински --5pcs/многу

9260.16 DEN 7871.00

Оригиналниот оригинални S2 CH6 R помошен контакт EN62019 минијатурни прекинувач за да се обезбеди вистински