1000pcs 10.0 мм Дијаметар триаголник тактилни метал куполи 2 нозе 350 gf snap купола се префрлите од пост воздух mail

1000pcs 10.0 мм Дијаметар триаголник тактилни метал куполи 2 нозе 350 gf snap купола се префрлите од пост воздух mail

DEN 684.00
-5 %
DEN 720.00

Количина на стоки


10.0 мм Дијаметар триаголник тактилни метал куполи 2 нозе 350 gf snap купола префрлете се во масовно
Материјал : нерѓосувачки челик
Живот : 1000,000 пати
Големина : 10.0 мм Дијаметар
Оценка : DC12 V 50m A
Оперативен сила : 350+/-50gf
Контакт Конфигурација : SPST, Нормално Отворен
Контакт Отскокнување (на) :
Контакт Отскокнување (off (исклучено) :
Температурата на работа : -55 C до 125 В
Температура на чување : -55 C до 125 В
Влажност : 0-97% (без кондензација)
Контакт Отпор :
Со Никел позлата :
Напон/Тековната Максимална : 12 ма @ 24 volts DC
Дефект Напон : Над 200 volts
Спакувани во рефус
Директориум За Навигација
Мешани наредби се добредојдени!
OEM наредби се добредојдени!


Други карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
ROHS
Бренд Име:
RTLECS
Карактеристики:
триаголник тактилни метал куполи 2 нозе
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
10 Година
Број На Модел На:
10.0 Метална Купола

Најдобри понуди

Мали Оддалечени Реле Switch 3.6 V 4.8 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Широк Напон Мини Ресивер Предавателот Нормално Отворен Блиску Безжичен
  • Неодамнешно

Мали Оддалечени Реле Switch 3.6 V 4.8 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Широк Напон Мини Ресивер Предавателот Нормално Отворен Блиску Безжичен

969.60 DEN 873.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контро

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување
  • Неодамнешно

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За Завеса Осветлување

838.08 DEN 754.00

Универзален Безжичен Далечински Switch RF Далечински Управувач Switch Долга Низа Предавателот Примачот За За