1200mW Безжична Камера за видео надзор на Системот 5.8 Ghz Видео Предавателот и Приемникот 1000m - 2500m FPV Видео Предавателот 5.8 G Видео Испраќачот

1200mW Безжична Камера за видео надзор на Системот 5.8 Ghz Видео Предавателот и Приемникот 1000m - 2500m FPV Видео Предавателот

DEN 7632.00

Количина на стоки


Опис :
КП-FPV5812 безжична видео пренос опрема е одличен сите аспекти на перформанси се повеќе варијанти, и неговата голема моќ маргина, повеќе погодна за комплексни физичката средина.
Тоа не е само професионална безжични системи за видео надзор предавателот и приемникот за видео надзор за безбедност проекти, но исто така се користи во линија на FPV систем, UAV, РК авиони/хеликоптери, Видео и Податоци сигнали во исто време во автомобили на Беспилотни Опрема.
Карактеристики :
Безжичен пренос : нема потреба да се постави комуникации кабел Слика, аудио sync, боја црна и бела компатибилни Мали димензии, мала тежина, лесно да се носат, добра инсталација, Одговорно, навремено, праќаат и примаат во реално време пренос Користење на FM режим, анти-мешање способност, добар квалитет на сликата Високо интегриран, стабилен и сигурен пренос на далечина DC напојување, лесен за употреба. Голема фрекфенција, опремени фан на тоа, кредибилитетот, го користите за долго растојание безжичен пренос проекти и специјални употреба во воена проект.
Спецификација :
Напон
DC 12 V
Тековната
700m A
Фреквенција
5.8 Ghz Фреквенциски Опсег
5.72 GHz, 5.74 GHz, 5.76 GHz, 5.78 GHz, 5.80 GHz,
5.82 GHz, 5.84 GHz, 5.86 GHz, 5.88 GHz
Број на канали
9 CHs
Пренесување На Моќ
1200m W
Видео Излез
1 Vp-p(FM)
Аудио Излез
1 Vp-p(FM)
Аудио Превозникот Ware
5.5 М 6.0 М
Растојание (Отворено)
1000m-2500m
Целокупната Конфигурација
Испраќачот, примачот, AV кабел за напојување, антена
Температура
-10 °C ~ +50 °C
Предавателот Тежина
65g
Примачот Тежина
67g Целиот Сет Тежина 395g
Димензии (L * W * H)
Предавателот : 70*38*18.5 мм. Примачот : 72*43*11mm
Кутија големина (L * W * H)
245*160*65mm
Инсталирање :
A. линија има 5 приклучоци за поврзување на предавателот, камера и напојување
Еден од линија е точки за поврзување на предавателот, друг има 4 приклучоци (црвена, жолта, бела, црна)
Црвено приклучок поврзете DC 12 V/1000m A, исто така, може да се поврзете на батеријата
Бела и жолта боја приклучете се поврзете со камерата е аудио и видео освен
И црна еден поврзува камера е моќ влез џек
Б. да се Поттикнат на контрола копчето, можете да го промените каналот на приемникот
Во меѓувреме, притиснете и трае неколку секунди, може да се затвори на дигитални игра и се претвори во заштеда на енергија модел
Потоа притисни повторно, може да реприза
Функцијата може да биде во можност да се заклучи канал, па како да се избегне mistaking операција
C. Поставување на истиот канал со предавател и приемник


Други карактеристики

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Пренос На Податоци Систем
Компатибилен Летало Бренд:
GoPro
Број На Модел На:
КП-FPV5812
Пакет:
Yes
Големина:
70*38*18.5mm
Тежина:
65g

Најдобри понуди

6W+ dual начин видео влезот 1.2 G transceiver,1.2 G видео надзор камера летало предавателот Видео Аудио Предавателот Приемник
  • Неодамнешно

6W+ dual начин видео влезот 1.2 G transceiver,1.2 G видео надзор камера летало предавателот Видео Аудио Предавателот Приемник

DEN 5640.96

Вистински тест : 4 спрата+3 ѕидови навлезе во станбена зграда5 W+ : ќе биде 1530 метри подобро од 5 W модел .2 G Ан