UniqueFire Светло UF-1501 940nm LED Преносни Зумирање Прилагодливи Светло+Стаорец Опашка Switch За Пушка на Лов Nignt Визија

UniqueFire Светло UF-1501 940nm LED Преносни Зумирање Прилагодливи Светло+Стаорец Опашка Switch За Пушка на Лов Nignt Визија

DEN 2006.00
-5 %
DEN 2111.52

Количина на стоки


ДОЛГА НИЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ : се Користат висока енергија IR црна 940nm LED emitter - најмалите инфраред Led диоди со повеќе од една вати на оптичка моќност. Ротари фокус систем : осветлуваат многу подалеку, со помал светло место. ПОЗНАТИОТ IR ЦРНА 940nm LED : IR извор на светлина со висока ефикасност, Ниска термичка отпорност , Светла 940nm инфраред LED модул произведува моќен удар, Focusable зрак со прибл. СОЛИДНА СИГУРНОСТ : Направени од авион алуминиум. Обработка и изработка изгледа добро. Се користи за 2 x батерија 18650(не се вклучени) Работењето Настава
Вклучување/Исклучување На Работата :
Тешко притиснете опашката префрлете се додека не кликне (Комплетна притиснете) за да го активирате факел.Тешко прес(Целосно притиснете) добивка се додека не кликнете за да го вклучите светлото на исклучување.
Режимот На Одбирање :
Со светлината на, нежно притиснете(Половина пат притиснете) опашката замени да се префрлате секој режим од Ниска Средна Висока.
Спецификација :
Модел : UF-1501 IR940 NM
LED : IR LED 940 NM
Материјал : Авион алуминиум легура
Батерија : 2x батерија 18650 (не се вклучени)
ЛУМЕН : други
Опсег : 50-150 Метар+
Батерии Влезен напон : 3.7-4.2 V
Леќи на камерата : 38mm конвексни леќа
Водоотпорен : Поздравниот доказ само
Димензија : 211mm+(7mm)(Должина)/45mm(Раководител)25mm(Тело)30мм(Опашка)
Тежина : 206g (без батерија)
Операција Температура : -25 степени целзиусови степени до 50 целзиусови степени
Општи hoursehold употреба, како на пример лов, рударство, качување, кампување, бараат опстанок, одење и така натаму.
Совршен IR илуминатор за вашата Визија Ноќ потреби :
Armasight Летало Про
Yukon Фотон
Pulsar N550/750
Nite Site NS50/200 Viper-Волк
Оддел Г визија
DIY ноќ визија
Пакет :
Ако се Избере" КОМПЛЕТ НАМЕСТЕН " Пакет се вклучени : 1x UF-1501 940 NM Светло +1x Стаорец Опашка Прекинувач (не е вклучен батеријата)
Ако се Избере" Само Опашката Прекинувач " Пакет се вклучени : 1x Стаорец Опашка се Префрлите
Answer : ___________________________ Note :
LED по желба : XML T6 / XM-L2 ( Бела Светлина ) XRE/ XP-E ( Зелена / Црвена / Бела Светлина ) -МО 850 NM/ 940 NM (ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина ,треба со IR Опрема . можете да најдете во нашата Продавница или контактирајте со нас . Ви благодарам многу !!!


Други карактеристики

Бренд Име:
UniqueFire

Најдобри понуди

10 Пара/многу Терминали Конектор 2pin Кабел 10cm JST Терминали Црвено Црн Жица Машки Женски Plug Led SMP Електронски Џек Кабел
  • Неодамнешно

10 Пара/многу Терминали Конектор 2pin Кабел 10cm JST Терминали Црвено Црн Жица Машки Женски Plug Led SMP Електронски Џек Кабел

96.00 DEN 91.00

Жица должина : 10см / еез 20cm / парМатеријал : Конзервирани бакарФункција : МашкоЖенски 2 pin жицаЖица големин

Најдобро Продаваните Преносни Осветлување Додаток Microcomputer Intellicharger Nitecore i4 Универзална Батеријата Lipo Рамнотежа
  • Неодамнешно

Најдобро Продаваните Преносни Осветлување Додаток Microcomputer Intellicharger Nitecore i4 Универзална Батеријата Lipo Рамнотежа

DEN 1306.56

Најдобро Продаваните Преносни Осветлување Додаток Microcomputer Intellicharger Nitecore i4 Универзална Батеријата Lipo Ра

NITECORE NBM40 Мулти-цел Преносни Батеријата Списание располагање Отворено Алатки за СКЛАДИРАЊЕ КУТИЈА 4x18650 заштитна маска
  • Неодамнешно

NITECORE NBM40 Мулти-цел Преносни Батеријата Списание располагање Отворено Алатки за СКЛАДИРАЊЕ КУТИЈА 4x18650 заштитна маска

DEN 359.52

ОПИСТ тој Nitecore NBM40 батеријата списание ви обезбедува побезбедно и многу повеќе пригоден начин да ги чув