18 к злато инкрустирани природни опал прстен 9x11mm

18 к злато инкрустирани природни опал прстен 9x11mm

DEN 17760.00

Количина на стоки


Име : природни опал прстен главниот камен : природни опал Метали : 18 к злато пломба циркон Гем квалитет на : добар квалитет природни опал бои светли убава боја против оган Спецификација : 9x11 инчи Прстен вкупната тежина : 2 грама


Други карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.5, 6, 6.5, 7
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Жолто Злато
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Жените
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Повод:
Партија
Поставување Тип:
Prong поставување
CertificateType:
Gem Оценување Центарот на Пекинг Универзитетот
Стил:
Класичен
Метал Печат:
18k
Главниот Камен:
опал

Најдобри понуди

925 Фунта Sliver Прстени за Жените Музички Забелешка Шема Прстени За Музика Љубовник Луксузен Сребрен Накит Мода Подарок (RI102767)
  • Неодамнешно

925 Фунта Sliver Прстени за Жените Музички Забелешка Шема Прстени За Музика Љубовник Луксузен Сребрен Накит Мода Подарок (RI102767)

479.52 DEN 235.00

Боја : Сребро Материјал : 925 Sterling Silver Стил : Ветување&Мода Прстен Големина : Големина 6 / 7 / 8 Тежина : Околу 5.1

Тајландски Сребро Фунта Сребрен Накит Палата Стариот Silversmith Стил Враќање На Античките Начини Голема Ѕвезда Пулпа Женски
  • Неодамнешно

Тајландски Сребро Фунта Сребрен Накит Палата Стариот Silversmith Стил Враќање На Античките Начини Голема Ѕвезда Пулпа Женски

2160.00 DEN 1642.00

Наслов Тајландски Сребро Фунта Сребрен Накит Палата Стариот Silversmith Стил Враќање На Античките Начини Го

Нови 2017 Есен Гроздобер Накит со Morganite Кварц 925 Фунта Сребрен Прстен за жените Вечер Партија најсветлиот ѕвезда R1459
  • Неодамнешно

Нови 2017 Есен Гроздобер Накит со Morganite Кварц 925 Фунта Сребрен Прстен за жените Вечер Партија најсветлиот ѕвезда R1459

1247.52 DEN 823.00

Скапоцен камен ширина 9*9 mm; 0.35*0.35 ИнченПроизвод Тежина7 ГрамДолжинаN / AМетал925 Sterling SilverПоставувањеРачно

Trusta Жените 925 Sterling Silver Мода Накит Црн Триаголник Коктел Прстен доста голем 5 6 7 Девојки Деца Божиќ Подарок DS225
  • Неодамнешно

Trusta Жените 925 Sterling Silver Мода Накит Црн Триаголник Коктел Прстен доста голем 5 6 7 Девојки Деца Божиќ Подарок DS225

239.52 DEN 144.00

5170109832255564 Врвот 925 Фунта Сребрен Ѓердан парче парче парче парче парче парчеЗдраво пријател!Добредојдовт

KIVN Мода Накит Деликатна Крст Над X CZ Кубни Циркони Жени, Девојки Булчински Свадба Прстени Промоција Роденден Подароци
  • Неодамнешно

KIVN Мода Накит Деликатна Крст Над X CZ Кубни Циркони Жени, Девојки Булчински Свадба Прстени Промоција Роденден Подароци

799.68 DEN 464.00

Олово, кадмиум и никел слободни Направена во квалификува материјал, родиум позлатен Направени со беспр

Јас&Zuan Голем Круг Прстени за Жените 925 Sterling Silver Природни Аметист Пурпурна Камен Прстен, парична Казна Накит Шик Додатоци
  • Неодамнешно

Јас&Zuan Голем Круг Прстени за Жените 925 Sterling Silver Природни Аметист Пурпурна Камен Прстен, парична Казна Накит Шик Додатоци

3524.64 DEN 1939.00

Јас&Zuan Голем Круг Прстени за Жените 925 Sterling Silver Природни Аметист Пурпурна Камен Прстен, парична Казна На

V. YA 925 Sterling Silver Будизмот Срцето Sutra Прстени За Мажи Класичен Бамбус лисја Тајландски Сребро Отвори Прстен машки Накит
  • Неодамнешно

V. YA 925 Sterling Silver Будизмот Срцето Sutra Прстени За Мажи Класичен Бамбус лисја Тајландски Сребро Отвори Прстен машки Накит

819.84 DEN 590.00

925 Sterling Silver Будизмот Срцето Sutra Прстени За Мажи Класичен Бамбус лисја Тајландски Сребро Отвори Прстен ма

Lotus Забава Вистински 925 Sterling Silver Природен Камен Рачно Изработени Оригинални Дизајнер Парична Казна Накит Гроздобер
  • Неодамнешно

Lotus Забава Вистински 925 Sterling Silver Природен Камен Рачно Изработени Оригинални Дизајнер Парична Казна Накит Гроздобер

2870.40 DEN 1435.00

Имаме 3 различни бои на овој прстен, да се купи други бои, ве молиме кликнете подолу на фотографиите :

12.5-13MM природни злато бисер прстен 18K злато со дијаманти цвет прстен голема southsea бисер накит коктел прстен бесплатен
  • Неодамнешно

12.5-13MM природни злато бисер прстен 18K злато со дијаманти цвет прстен голема southsea бисер накит коктел прстен бесплатен

DEN 102384.00

парична казна накит природни златен прстен бисерматеријал : 18 K злато вистински дијамант southsea бисербисе

Домот Круша Tanzanite Луксузни Дијамант Годишнината Прстен Вистински 14Kt Бело Злато за Сопруга и Мајка ми Роденден парична Казна
  • Неодамнешно

Домот Круша Tanzanite Луксузни Дијамант Годишнината Прстен Вистински 14Kt Бело Злато за Сопруга и Мајка ми Роденден парична Казна

43008.00 DEN 40858.00

2.21 Кт 14kt Жолто Злато Дијамантски Прстен TanzaniteДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.57 ктНамалу