Паун Ѕвезда Деца Девојки Принцеза Круна Прстен Солидна 925 Sterling Silver Деца Накит Прилагодливи CFR8266

Паун Ѕвезда Деца Девојки Принцеза Круна Прстен Солидна 925 Sterling Silver Деца Накит Прилагодливи CFR8266

DEN 388.00
-5 %
DEN 408.00

Количина на стоки


Деца Девојки Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Прилагодливи
Прстен Големина : Одговара 3 Години - 7 Години (Прилагодливи)
Круна Големина : 8 mm x 12 mm
Метал : Вистински Солидна 925 Sterling Silver
Камен : CZ Симулирани Дијаманти
Печат : 925
Крај : Високо Полиран
Гаранција За Квалитет
Бесплатни Поштенски
Она што е 925 Sterling Silver ?
Чисто сребро е 100% парична казна сребро, Тоа е многу мека. Лесно reshaped и оштетена па поради тоа најчесто се комбинираат со други метали за да се произведе повеќе издржливи накит. Најпопуларните сребрен накит е фунта сребро, кој се состои од 92.5 % сребро и 7,5 % бакар.
Она што е Родиум Позлатен?
Родиум е многу скапо метал во platinum благородни метали група. Родиум Позлатен е најдобар начин да се спречи оцрни и бојата. Тоа изгледа повеќе светла и сјајна, според повеќето услови. Родиум позлата може да се зголеми убавината на Сребрен Накит и Бела Златен Накит . Многу светски познатиот бренд jewelers исто така да го користите Родиум Позлата за благороден метал како бело злато.
Она што е Platinum Позлатен?
Всушност, не постои Platinum Обложено со накит на пазарот. Некои снабдувачи рече дека тие ги користат Platinum Позлатен за сребро. Тие измамник корисници кои не се запознаени со тоа. Platinum е поскапо од Бело Злато. Platinum е 95% чист (5% иридиум, паладиум, ruthenium, и други легури). Само вистински Platinum Накит може да се користи печат PT950. Тоа е нелегално да се користи PT950 за други метални накит. Може да се пријават на полицијата. Исто така, нема jewelers ќе се користи Platinum Позлатен за било накит. Можете да проверите на најпознатиот бренд jewelers веб-сајт.


Други карактеристики

Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Бренд Име:
Паун Ѕвезда
Површината Ширина:
8мм
Прстени Тип:
Коктел Прстен
Повод:
Партија
Пол:
Девојки
Обликотшема:
Геометриски
Број На Модел На:
CFR8266
Материјал:
Кубен Циркони
Метали Тип:
Сребро.
Метал:
925 Sterling silver
Печат:
925
Стил:
Деца Девојки Принцеза Круна Прстен
Големина:
Free Size
Пол:
Деца Девојки Деца
Заврши:
Високо Полиран
Прстен Големина:
Одговара 3 Години - 7 Години - Прилагодлив
Под Тип:
принцезата круна
боја:
сребрена боја

Најдобри понуди

Lotus Забава Вистински 925 Sterling Silver Природен Камен Рачно Изработени Оригинални Дизајнер Парична Казна Накит Гроздобер
  • Неодамнешно

Lotus Забава Вистински 925 Sterling Silver Природен Камен Рачно Изработени Оригинални Дизајнер Парична Казна Накит Гроздобер

2870.40 DEN 1435.00

Имаме 3 различни бои на овој прстен, да се купи други бои, ве молиме кликнете подолу на фотографиите :

12.5-13MM природни злато бисер прстен 18K злато со дијаманти цвет прстен голема southsea бисер накит коктел прстен бесплатен
  • Неодамнешно

12.5-13MM природни злато бисер прстен 18K злато со дијаманти цвет прстен голема southsea бисер накит коктел прстен бесплатен

DEN 102384.00

парична казна накит природни златен прстен бисерматеријал : 18 K злато вистински дијамант southsea бисербисе

Jemmin Елеганција Прекрасна Пеперутка Виножито Опал Прстен со Голема Темно Сини Кристал 925 Фунта Сребрен Накит Поставен Подарок
  • Неодамнешно

Jemmin Елеганција Прекрасна Пеперутка Виножито Опал Прстен со Голема Темно Сини Кристал 925 Фунта Сребрен Накит Поставен Подарок

617.28 DEN 364.00

Jemmin Елеганција Прекрасна Пеперутка Виножито Опал Прстен со Голема Темно Сини Кристал 925 Фунта Сребрен Н

Нови 2017 Есен Гроздобер Накит со Morganite Кварц 925 Фунта Сребрен Прстен за жените Вечер Партија најсветлиот ѕвезда R1459
  • Неодамнешно

Нови 2017 Есен Гроздобер Накит со Morganite Кварц 925 Фунта Сребрен Прстен за жените Вечер Партија најсветлиот ѕвезда R1459

1247.52 DEN 823.00

Скапоцен камен ширина 9*9 mm; 0.35*0.35 ИнченПроизвод Тежина7 ГрамДолжинаN / AМетал925 Sterling SilverПоставувањеРачно

KIVN Мода Накит Деликатна Крст Над X CZ Кубни Циркони Жени, Девојки Булчински Свадба Прстени Промоција Роденден Подароци
  • Неодамнешно

KIVN Мода Накит Деликатна Крст Над X CZ Кубни Циркони Жени, Девојки Булчински Свадба Прстени Промоција Роденден Подароци

799.68 DEN 464.00

Олово, кадмиум и никел слободни Направена во квалификува материјал, родиум позлатен Направени со беспр

жената накит Сина нови зелени мажите на Жените прстени големина 7 >Dongguan девојка jewerly Продавница бесплатен превозот
  • Неодамнешно

жената накит Сина нови зелени мажите на Жените прстени големина 7 >Dongguan девојка jewerly Продавница бесплатен превозот

623.04 DEN 468.00

торбаДобредојдовте во мојата продавницаДобредојдовте во мојата продавница продавница! Како стоки на с

AULEEZE Солидна 18K се Зголеми Златен Прстен За Неколку Благородна Темперамент Вистински Дијамант Свадба Ангажман Прстен Свадба
  • Неодамнешно

AULEEZE Солидна 18K се Зголеми Златен Прстен За Неколку Благородна Темперамент Вистински Дијамант Свадба Ангажман Прстен Свадба

DEN 34512.00

Секој дијамант е чудо од времето и местото и шанса Ние ќе им понуди ГИА и GDTC сертификат за вас...

925 Фунта Sliver Прстени за Жените Музички Забелешка Шема Прстени За Музика Љубовник Луксузен Сребрен Накит Мода Подарок (RI102767)
  • Неодамнешно

925 Фунта Sliver Прстени за Жените Музички Забелешка Шема Прстени За Музика Љубовник Луксузен Сребрен Накит Мода Подарок (RI102767)

479.52 DEN 235.00

Боја : Сребро Материјал : 925 Sterling Silver Стил : Ветување&Мода Прстен Големина : Големина 6 / 7 / 8 Тежина : Околу 5.1

HELON 5x7mm Круша Morganite Отвори Природни Дијаманти Прстен Солидна 10K Розово Злато Ангажман Свадба скапоцен камен Дијаманти
  • Неодамнешно

HELON 5x7mm Круша Morganite Отвори Природни Дијаманти Прстен Солидна 10K Розово Злато Ангажман Свадба скапоцен камен Дијаманти

9984.00 DEN 8287.00

Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крај, а ние ќе ви испратиме обновено фактура само фабр

2017 нови Сијамски рози персоналните прстен шупливи накит прилагодливи прстен една фабрика места Прстен Роуз
  • Неодамнешно

2017 нови Сијамски рози персоналните прстен шупливи накит прилагодливи прстен една фабрика места Прстен Роуз

106.56 DEN 94.00

[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа[xlmodel][производи][41122][xlmodel][производи][41122][xlmodel][производи][41122][xlmodel][произво