Алуминиум Легура 30L/Мин. DC 12V Подводните масло за Дизел пумпи за вода On/Off Switch Автомобил Кампување Преносни гориво трансфер

Алуминиум Легура 30L/Мин. DC 12V Подводните масло за Дизел пумпи за вода On/Off Switch Автомобил Кампување Преносни гориво трансфер

DEN 767.00
-6 %
DEN 815.52

Количина на стоки


Кликнете форма да го купат она што се заинтересирани Модел - Дизел Пумпа & Соларна Пумпа Проток Напон
Кликнете на сликата за да го купат она што се заинтересирани
Производ параметри : Напон : 12 V DC Моќност : 60 W Проток : 30 L/Мин Пумпа тело : 51 MM Штекер : 19 MM Жица : 3 M Рев : 8500r.стр.м
Answer : ___________________________ NOTE : 1 кога дизел масло пумпа за работа, прво на сите, чист дизел пумпа треба да се стави во дизел масло тапан, не дозволувајќи без оптоварување операција. 2 пумпи за заштита од корозија, не може да се користи за транспорт на течни хемикалии. Строго да се забрани пренесување на бензин, алкохол и други запаливи течности. 3 пумпа за дизел, kerosene, вода. Забрането транспорт на бензин, алкохол и други запаливи течности. 4 правилно да се поврзете на позитивни и негативни столбови на напојување. Мора да се целосно нурнати во дното на пумпа во користењето на течност. Континуираното работно време е не повеќе од 30 минути


Други карактеристики

Бренд Име:
makerele
Структура:
барел пумпа
моќност:
Електричен
Гориво:
Дизел
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
8021A-S12V-s
Теорија:
Електромагнетни Пумпа
Примена:
Подводните
Име:
дизел пумпа
Користи:
вода Дизел Масло и така натаму
моќност:
60W
Проток:
30L/мин
излез:
19mm
рев:
8500R.Стр.М
Материјал:
Алуминиум Легура

Најдобри понуди

1100GPH 24V DC bilge пумпа за вода за пловилото/кајак,со англискиот јазик Прирачник,Електрични Подводните Бустер пумпа,1100 GPH
  • Неодамнешно

1100GPH 24V DC bilge пумпа за вода за пловилото/кајак,со англискиот јазик Прирачник,Електрични Подводните Бустер пумпа,1100 GPH

796.80 DEN 669.00

Повратни информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас Отстран

led дигитален дисплеј низок проток Прецизни променлива брзина на перисталтиката пумпа за вода, пумпи течност BT100S / YZ15
  • Неодамнешно

led дигитален дисплеј низок проток Прецизни променлива брзина на перисталтиката пумпа за вода, пумпи течност BT100S / YZ15

DEN 19332.48

led дигитален дисплеј низок проток Прецизни променлива брзина на перисталтиката пумпа за вода, пумпи теч

dc 12v 1100GPH електрични мини брод bilge пумпа за вода со плови switch кајак правило 1100 gph 12 v АВТО нивото на Водата контрола
  • Неодамнешно

dc 12v 1100GPH електрични мини брод bilge пумпа за вода со плови switch кајак правило 1100 gph 12 v АВТО нивото на Водата контрола

1075.20 DEN 1075.00

индустрија,6.Применливи области : 1.Применливи индустрија : заштита на животната средина, медицина, бродо

120 СТЕПЕН Соларен Бојлер го исклучите Притисок на Пумпа за Вода Цевковод Бустер Пумпа Топла Вода Циркулација на крвта се Пумпа
  • Неодамнешно

120 СТЕПЕН Соларен Бојлер го исклучите Притисок на Пумпа за Вода Цевковод Бустер Пумпа Топла Вода Циркулација на крвта се Пумпа

DEN 2256.00

120 СТЕПЕН Соларен Бојлер го исклучите Притисок на Пумпа за Вода Цевковод Бустер Пумпа Топла Вода Циркул

ОЕМ Квалитет! Штекер Лактот Порта Седиште Одговара за Бензин или Дизел Мотор го Напојува 3 инчи(Во.) Пумпа За Вода Сет
  • Неодамнешно

ОЕМ Квалитет! Штекер Лактот Порта Седиште Одговара за Бензин или Дизел Мотор го Напојува 3 инчи(Во.) Пумпа За Вода Сет

DEN 1272.00

ОЕМ Квалитет! Штекер Лактот Порта Седиште Одговара за Бензин или Дизел Мотор го Напојува 3 инчи(Во.) Пумп

DC 12V/24V 45L/Мин канализационен септичка јама caravanning Домаќинство, Кујна, Тоалет Ѓубре брод bilge пумпа за вода кој се
  • Неодамнешно

DC 12V/24V 45L/Мин канализационен септичка јама caravanning Домаќинство, Кујна, Тоалет Ѓубре брод bilge пумпа за вода кој се

2352.00 DEN 1976.00

Пакет се вклучени:· Модел : MP4500Z· Тежина : 1.8 kg· Моќност : Електрични· Пумпа Глава 2 комори· Максимален Пр

1PC Ротари Ване Вакуум Пумпа 8CFM 2XZ-4 Литар Двојно-фаза Пумпа за Вшмукување Специјализирани За КО TBK LCD OCA Laminating Машина
  • Неодамнешно

1PC Ротари Ване Вакуум Пумпа 8CFM 2XZ-4 Литар Двојно-фаза Пумпа за Вшмукување Специјализирани За КО TBK LCD OCA Laminating Машина

DEN 9120.00

1 PC Ротари Ване Вакуум Пумпа 8 CFM 2 XZ4 Литар ДвојнофазаПумпа за вшмукување Специјализирани За КО TBK LCD OCA Lamina