8L/H Humidifying капацитет Smart чиста пареа Овлажнител со Надземни Фан

8L/H Humidifying капацитет Smart чиста пареа Овлажнител со Надземни Фан

DEN 29150.00
-7 %
DEN 31344.00

Количина на стоки

На овлажнител факултативна WIFI модул утврдува интернет-базирани на мрежа за мониторинг и контролирање на системот.
Дренажа пумпа
За разлика од традиционалните дренажа вентил, Giant Steam овлажнител користи дренажа пумпа.
Работни следење
Интелигентни чип кој е вграден во цилиндар следи својата работа во реално време, се прилагодува работата на владата автоматски од страна на главниот систем за контрола за да се гарантира ефикасност, заштеда на енергија и сигурноста.5 V/0-20m A/4-20m A и 2-10 V.
Giant Steam овлажнител има RS485 комуникацијата пристаниште, кој поддржува многу мрежи, како што се Modbus, итн.
Дренажа пумпа монтирани
Дренажа пумпа монтирани спречува странски материјали' натрупување-up внатрешноста на цилиндар, и слободна дренажа може да се изврши секаде каде цилиндар е поставен.Како нивото на водата се крева,на енергија електродите се потопен во вода,електрична струја произведува меѓу електродите благодарение на спроводливост на водата и температурата на водата се зголемува до вриење да се генерираат стерилни пареа.
Како и со карактеристиките на electrode тип, без специфични за безбедност на уредот е потребно и неговата работа не може да се прави посебно.
Giant Steam систем за контрола користи на светот s повеќето напредни нервните мрежи вештачка интелигенција алгоритми, интелигентно се прилагодува на интерни оперативни параметри на системот, автоматски се приспособува на различните вода квалитети или други надворешни услови, ја намалува потрошувачката на енергија, ги подобрува реакција брзина и сигурност, и оптимизиран за работа ефект.
Водечка технологија
Светот е само electrode овлажнител дека 32-битна ниско-енергетски микро-обработка на чип;
Светот е само electrode овлажнител контролер кој користи невронски мрежи и вештачки intellingence алгоритми;
Светот само electrode овлажнител што поддржува WIFI комуникации за следење и контролирање на мрежите;
Светот е само изградена-во микро-чип во цилиндар за интелигентни цилиндар работен процес контрола;
Светот е само.
Кога водата доводното вентил се отвора,водата влегува во цилиндар.
Спецификации
Индустриски складирање Овлажнител
Professionla производител
Со висок квалитет на производот
Богато искуство
Самостојна Тип Овлажнител
Овој бесплатен-стои овлажнител испарливи и дува од пареи во целосно sterilized состојба од цилиндар каде електрично напојување целосно врие вода има усвоено ми-COM контролирање на системот за да се овозможи оптимална работа појавување со влажност на побарувачката за секој простор проследени со сензор на влажност.
Прецизна контрола
Контролирање на употребата на Микро Процесор врши улогата па токму да овлажнител максимална ефикасност, и исто така е заштеда на енергија. Дијаметарот на мозоци пумпа е доволно голема за да помине иако голем вода скала.
Пропорционална контрола На пареа капацитет варира постојано се во согласност со влезниот сигнал пропорционален, како што е 0-10 V/0-5 V/1-5 V/0.
Дренажа на вода за контрола на температурата систем
Овој систем го контролира дренажа температурата на водата да биде помал од 60 целзиусови степени, што е согласност за НАС УЛ 998 код, и го прави сигурни дренажната цевка освои бидат оштетени со топла вода.6 Mpa)
Вода спроводливост опсег : 125~1250 micro-siemens/cm
На амбиентниот воздух притисок : 0 bar
Пареа излез притисок : +/- 1000 Pa
Амбиентална температура : 1-50
Степен на заштита : IP43(електронски систем за контрола)
Систем За Контрола
Giant Steam овлажнител користи 32-битен ПРОЦЕСОР на коло за да се постигне висока сигурност.


Други карактеристики

Тип:
Сауна, Соби
Капацитет:
4 Луѓе
Број На Модел На:
ЕХО-F008
Функција:
Влажна Пареа
Функција:
Компјутер Control Panel
Главен Материјал:
Алуминиум легура
Humidification Метод:
Магла Празнење
Тип:
electrode генератор на Пареа
сертификација:
FCC CE, ROHS,EMC
Humidifying Капацитет:
8 L/H
Магла Штекер Количина:
Надземни Фан
Напон (V):
380v
Моќност (kw):
6.0
Метод На Работа:
Копче
Обликот:
Комерцијални Плоштад
Слаб Излез (L / ден):
192

Најдобри понуди

Бесплатен превозот 10.5KW220-240V Нерѓосувачки челик ДОМА БАЊАТА Сува сауна грејач со ЕДИН надворешниот дигитален Контролер Сауна
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 10.5KW220-240V Нерѓосувачки челик ДОМА БАЊАТА Сува сауна грејач со ЕДИН надворешниот дигитален Контролер Сауна

DEN 25008.00

5 380415 16 3 12~15 5*10 515*485*655 2627 ТАЖНО120 12.Сауна грејач : 1 CBM дрвени сауна, соба треба 1 KW сауна грејач Сауни донесе

Бесплатен превозот 10.5KW380-415V Сува сауна грејач со ST-135T Надворешниот дигитален Контролер, со CE, време и температура seting
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 10.5KW380-415V Сува сауна грејач со ST-135T Надворешниот дигитален Контролер, со CE, време и температура seting

DEN 23568.00

Сауни го намалите стресот.2 3 15~18 5*10 ТАЖНО150 15 Сауни рамна токсини | | | Здравствени придобивки на сауна bathgin

15KW220-240V50HZ Домашната употреба на квалификуван 201 нерѓосувачки челик енергија конзервација генератор на пареа, CEcertified,2years
  • Неодамнешно

15KW220-240V50HZ Домашната употреба на квалификуван 201 нерѓосувачки челик енергија конзервација генератор на пареа, CEcertified,2years

DEN 27264.00

1 Работното Време на поставување : 30 минути до 8 часа2 Температурата поставување : 3555degress,95131 Fahrenheit3 Заштит

Бесплатен превозот 4L Core зафат Борови Кофа и Ladle во комбинација со Вметнување Веледрогерија, Сауна додатоци Дилер
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 4L Core зафат Борови Кофа и Ladle во комбинација со Вметнување Веледрогерија, Сауна додатоци Дилер

DEN 1680.00

*Ако вашиот објект е расипан или ние ви испратиле нешто поинакво од она што го наредил, ве молиме вратете

Сауна Шпоретот 9KW Нерѓосувачки Челик Сува Пареа Рерна Внатрешна Контрола Со Контрола на Температурата Греење на Печка Сауна
  • Неодамнешно

Сауна Шпоретот 9KW Нерѓосувачки Челик Сува Пареа Рерна Внатрешна Контрола Со Контрола на Температурата Греење на Печка Сауна

DEN 8687.04

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Vis

3KW Сауна, Парна Машина 220V Дома Пареа Машина Генератор на Пареа Сува Поток Печка Влажна Пареа Steamer Дигитален Контролер ST-30
  • Неодамнешно

3KW Сауна, Парна Машина 220V Дома Пареа Машина Генератор на Пареа Сува Поток Печка Влажна Пареа Steamer Дигитален Контролер ST-30

DEN 6744.00

3 KW 220240 V Домашна употреба Пареа машина генератор на Пареа Сауна Сува поток печка Влажна Пареа Steamer дигит

12KW380-415V50HZ Домашната употреба на квалификуван 201 нерѓосувачки челик енергија конзервација генератор на пареа, CEcertified,2years
  • Неодамнешно

12KW380-415V50HZ Домашната употреба на квалификуван 201 нерѓосувачки челик енергија конзервација генератор на пареа, CEcertified,2years

DEN 25920.00

Квалитетот е наш живот, клиент задоволителен е и нашиот persuit, и ние сметаме дека ќе има одлична иднина, от