предавател, сензор PT001, силициум предавателот [гас течни притисок мерење]

предавател, сензор PT001, силициум предавателот [гас течни притисок мерење]

DEN 7200.00

Количина на стоки

PT001 притисок предавателот користење на силициум притисок отпор чип сензор, интегриран сигнал засилување и конверзија коло обработка, излезниот сигнал за DC-4~20m A стандард сигнал. За откривање и контрола на не корозивни течности (гас или течност), во областите на нафта, индустрија, електрична енергија, вода conservancy, заштита на животната средина, урбан водоснабдителен и така натаму. Два, технички параметри L, опсег : 0.5, l, 1.5, 10, 16, 25, 40, 60160250400600800 KPa L, 2, 5, 10, 20, 30, 50, 60100 MPa 2, употреба на медиум : течност (гас или течност) притисок 3, излезниот сигнал : 4~20m ADC (два жица систем) или (три банкарскиот систем) 4, моќ : 15~30 VDC 5, преоптоварување : 150% од стандардната палета 6, работна температура : -10 степени C ~+60 7, точноста ниво : 0.3, 0.5 8, школка материјал : не ' рѓосувачки челик 361 L 9, долгорочна стабилност :


Други карактеристики

Тип:
Магнетен Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
Теорија:
ултразвучно сензор
Употреба:
Притисок Сензор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PT001
Материјал:
полимер
Излез:
Аналогни Сензор

Најдобри понуди

Piezoresistive флексибилни тенок филм притисок осетлив switch Флексибилни Нано притисок сензор дистрибуирани Тебе индукција префрлате
  • Неодамнешно

Piezoresistive флексибилни тенок филм притисок осетлив switch Флексибилни Нано притисок сензор дистрибуирани Тебе индукција префрлате

912.00 DEN 848.00

Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состо

[БЕЛА]Ултразвучно отвратителен , со висока моќ ултразвучно штетници repeller ултразвучно предавателот Говорникот дијаметар 51mm--20pcs/многу
  • Неодамнешно

[БЕЛА]Ултразвучно отвратителен , со висока моќ ултразвучно штетници repeller ултразвучно предавателот Говорникот дијаметар 51mm--20pcs/многу

1282.56 DEN 1039.00

Ултразвучно отвратителен , штетници repeller ултразвучно предавателот моќ ултразвучно рогДијаметар 51mm Вис

Бесплатен Превозот!! 1 канал, 5V ниско ниво цврста состојба реле 250V2A / со осигурач модул сензор /Електронска Компонента
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!! 1 канал, 5V ниско ниво цврста состојба реле 250V2A / со осигурач модул сензор /Електронска Компонента

139.20 DEN 119.00

имајте на ум! ! Подолу $ 7 $ без следење на број.ние ќе се реши што побрзо Ве молиме repack објектот внимателно.

[БЕЛА]Ултразвучно отвратителен , со висока моќ ултразвучно штетници repeller ултразвучно предавателот Говорникот дијаметар 41mm--50pcs/многу
  • Неодамнешно

[БЕЛА]Ултразвучно отвратителен , со висока моќ ултразвучно штетници repeller ултразвучно предавателот Говорникот дијаметар 41mm--50pcs/многу

2084.16 DEN 1688.00

Ултразвучно отвратителен , штетници repeller ултразвучно предавателот моќ ултразвучно рогДијаметар 41mm Вис

Бесплатен Превозот!!! 5pcs Ултра-мали димензии на NRF51822 модул / Bluetooth 4.0 модул / 12 * 19MM модул сензор/Електронска Компонента
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! 5pcs Ултра-мали димензии на NRF51822 модул / Bluetooth 4.0 модул / 12 * 19MM модул сензор/Електронска Компонента

1411.20 DEN 1200.00

Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најда

[БЕЛА]Ултра - long-range инфрацрвен зрак фотоелектрически сензор E18-8MNK 0-8M прилагодливи фотоелектрически switch--5pcs/многу
  • Неодамнешно

[БЕЛА]Ултра - long-range инфрацрвен зрак фотоелектрически сензор E18-8MNK 0-8M прилагодливи фотоелектрически switch--5pcs/многу

2804.64 DEN 2272.00

Ултра longrange инфрацрвен зрак фотоелектрически сензор E188 MNK 08 M прилагодливиОткривање спектар : 8000mm Теков

5Pair MC-38 Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм нормално Затворен КООРДИНАТОР за Сензор заедно
  • Неодамнешно

5Pair MC-38 Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм нормално Затворен КООРДИНАТОР за Сензор заедно

DEN 213.60

Пакет се вклучени : ​5 x MC38 Жичен Врата, Прозорец СензорИнсталација на врата / прозорец магнетен сензорОп

БЕСПЛАТЕН превозот година Најновите E27 5W LED ПИР Автоматскиот Сензор за Движење Откривање Светилка сензор за Заштеда на
  • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН превозот година Најновите E27 5W LED ПИР Автоматскиот Сензор за Движење Откривање Светилка сензор за Заштеда на

309.12 DEN 288.00

САД $ 7.19 / ЦенаСАД $ 7.15 / ЦенаСАД $ 7.25 / ЦенаСАД $ 4.96 / ЦенаСАД $ 10.33 / ЦенаСАД $ 8.87 / ЦенаСАД $ 9.56 / ЦенаСАД