MEOF Обвивка Дигитални CALIPER VERNIER caliper пластични Електронски дигитални caliper МЕРАЧ МИКРОМЕТАР

MEOF Обвивка Дигитални CALIPER VERNIER caliper пластични Електронски дигитални caliper МЕРАЧ МИКРОМЕТАР

DEN 255.36

Количина на стоки


Направени од цврста пластика, карбонски влакна композити Две-начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна капацитивни мерни методи за поставување на Нула во било која позиција Со едноставни, голем LCD дисплеј Направени од цврста пластика, карбонски влакна композити
Две-начин на мерење, внатрешни и надворешни
Линеарни капацитивни методи на мерење
Нулта поставка на било која позиција
Со едноставни, голем LCD дисплеј
Опис :
Минимален обем да го прочитате е 0.01 инчен
Идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации
Мерен Опсег : 0-150 mm / 0-6 инчен
Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен
Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен
Максимална Мерење на Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec
Екран : LCD екран
Моќност : LR44/AG13/SR44 1.5 V
Вкупна големина : 245 x 80 x 15mm
LCD дисплеј големина : 62 x3 0 x 15mm
Пакет се вклучени : 1 x Електронски Дигитални Caliper
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.
Од повратни информации, ви благодариме


Други карактеристики

Најдобри понуди

Ружино дрво занаети резби во дрво декорација големи 24cm цврсто дрво тиква овошје Дома Мебел Нова Година подароци
 • Неодамнешно

Ружино дрво занаети резби во дрво декорација големи 24cm цврсто дрво тиква овошје Дома Мебел Нова Година подароци

DEN 6144.00

Да се изгради мрежа платформа Taobao евтини махагони : 12 Име : Тиква овошјеСпецификации : на страна 24, висока

50pcs микс свет стакло меур transparence круг шише Стаклено шише покрие празна тегла шишенцето ѓердан pendant наоѓање на diy
 • Неодамнешно

50pcs микс свет стакло меур transparence круг шише Стаклено шише покрие празна тегла шишенцето ѓердан pendant наоѓање на diy

1200.00 DEN 1140.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 20*12mm 20*15mm 25*15mm 30*20mm Количина : 50 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би мож

300pcs 50*18mm јасно цевка стакло свет чипка база монистра капа стакло шишенцето pendant стакло покрие купола шише ѓердан симпатична
 • Неодамнешно

300pcs 50*18mm јасно цевка стакло свет чипка база монистра капа стакло шишенцето pendant стакло покрие купола шише ѓердан симпатична

7488.00 DEN 7114.00

стакло шишенцето големина : 50*18mm300pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовт

5pcs 30*18mm Cloche овална форма лак тегли чипка фах капа стакло шишенцето pendant diy шише ѓердан стакло свет меур покрие сад
 • Неодамнешно

5pcs 30*18mm Cloche овална форма лак тегли чипка фах капа стакло шишенцето pendant diy шише ѓердан стакло свет меур покрие сад

336.00 DEN 319.00

стакло шишенцето големина : 30*18mm5pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовте

500pcs 20*12mm празна чаша свет прилагоди прстен наоди постави јасни стаклено шише купола корица стакло шишенцето занает diy
 • Неодамнешно

500pcs 20*12mm празна чаша свет прилагоди прстен наоди постави јасни стаклено шише купола корица стакло шишенцето занает diy

9456.00 DEN 8983.00

стакло шишенцето големина : 20*12mm500pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовт

Античкиот Кинг Dyansty (Yongzheng) глеѓ цвет шема хексагонална слива шише,Рачно резбани занаети,најдобро е колекција& украсување
 • Неодамнешно

Античкиот Кинг Dyansty (Yongzheng) глеѓ цвет шема хексагонална слива шише,Рачно резбани занаети,најдобро е колекција& украсување

5040.00 DEN 4284.00

Оваа точка е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна Тоа покажува Кинески античките брилијан

3pcs 30*18mm Cloche овална форма лак тегли чипка работ фах капа стакло шишенцето pendant кои сакаат шише ѓердан стакло свет меур
 • Неодамнешно

3pcs 30*18mm Cloche овална форма лак тегли чипка работ фах капа стакло шишенцето pendant кои сакаат шише ѓердан стакло свет меур

240.00 DEN 228.00

стакло шишенцето големина : 30*18mm3pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовте

10pcs 25мм чисто стакло свет меур круг топката двојно дупка со цвет капа око pin стакло шишенцето pendant стакло покрие купола
 • Неодамнешно

10pcs 25мм чисто стакло свет меур круг топката двојно дупка со цвет капа око pin стакло шишенцето pendant стакло покрие купола

480.00 DEN 456.00

стакло шишенцето големина : 25mm10pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеДобредојдовте н

50pcs 30*60mm висок квалитет мини стакло плута затка кои сакаат шише стакло тест цевка Шишенцето Тегли Сад Мини Празни примерок
 • Неодамнешно

50pcs 30*60mm висок квалитет мини стакло плута затка кои сакаат шише стакло тест цевка Шишенцето Тегли Сад Мини Празни примерок

1812.96 DEN 1722.00

50pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеголемина : 3060mm Добредојдовте на нашата продав

Уметноста На Модерен Минималистички Ентериер Декорација Дома Мебел Zhaocai Технологија Апстракт Керамички Креативни Дневна Соба
 • Неодамнешно

Уметноста На Модерен Минималистички Ентериер Декорација Дома Мебел Zhaocai Технологија Апстракт Керамички Креативни Дневна Соба

DEN 3899.04

Керамички уметност декорацијаДома декор модерен минималистички дневна соба Креативна Технологија Ап

100 компјутери DIY Стаклени Тегли Медицински Ампули Јасно Транспарентен Мали Вбризгување на Стаклени Шишиња со Гума Затка Три
 • Неодамнешно

100 компјутери DIY Стаклени Тегли Медицински Ампули Јасно Транспарентен Мали Вбризгување на Стаклени Шишиња со Гума Затка Три

DEN 1920.00

Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање се Врати&Размена Политика на Сите наши offfers се поткрепени

Песната Ji Zhou печката печката ахат глазура цвет извоз на стока сад антички порцелан, керамика декорација антички колекција
 • Неодамнешно

Песната Ji Zhou печката печката ахат глазура цвет извоз на стока сад антички порцелан, керамика декорација антички колекција

815.52 DEN 587.00

добредојдовте во мојата продавница>Песната Ji Zhou печката печката ахат глазура цвет извоз на стока сад ан

50pcs 30*80mm јасно Мини Шарм Стакло Складирање Шише тегли со Плута затка тест цевка DIY кои Сакаат Стакло Шишенцето Pendant
 • Неодамнешно

50pcs 30*80mm јасно Мини Шарм Стакло Складирање Шише тегли со Плута затка тест цевка DIY кои Сакаат Стакло Шишенцето Pendant

1679.04 DEN 1595.00

50pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеголемина : 3080mm Добредојдовте на нашата продав

Ружино дрво занаети, киселина стапови, правоаголна кутија, Кинески антички, антички, печат, кутија, жад колекција кутија
 • Неодамнешно

Ружино дрво занаети, киселина стапови, правоаголна кутија, Кинески антички, антички, печат, кутија, жад колекција кутија

DEN 7488.00

Име : накит кутија.Спецификации : (должина * ширина * висина : СМ)Кутија надворешен дијаметар : 13.5*8.5*6.5Кутиј

100pcs 25*15mm трговија на големо чисто Стакло покрие Сакаат Шише Свет Меур Шишенцето Pendant ѓердан diy Една Дупка Orb виси
 • Неодамнешно

100pcs 25*15mm трговија на големо чисто Стакло покрие Сакаат Шише Свет Меур Шишенцето Pendant ѓердан diy Една Дупка Orb виси

2256.00 DEN 2143.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 25мм*15mm Количина : 100 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде

Пушењето цигари Виетнамски ружино дрво ружино дрво кутија скок palisander автоматско испитување чадот од цигари пролет уред
 • Неодамнешно

Пушењето цигари Виетнамски ружино дрво ружино дрво кутија скок palisander автоматско испитување чадот од цигари пролет уред

DEN 3264.00

Да се изгради мрежа платформа Taobao евтини махагони : 12Име : цврсто дрво (два стилови беа случајно испратен

Елаборат Антички Кинески Класичната Сини и Бели порцелански Тенџере & Капак со Кинг Династијата Qianlong Марка
 • Неодамнешно

Елаборат Антички Кинески Класичната Сини и Бели порцелански Тенџере & Капак со Кинг Династијата Qianlong Марка

4319.52 DEN 3844.00

добредојдовте во мојата продавница Опис : димензии : висина 320mm*170mm За ОбјектотСите предмети се продава о

300pcs 20*12mm Стакло Меур шишенцето прилагоди прстен стакло свет купола покрие со прстен класичен работ поставување DIY шишенцето
 • Неодамнешно

300pcs 20*12mm Стакло Меур шишенцето прилагоди прстен стакло свет купола покрие со прстен класичен работ поставување DIY шишенцето

6384.00 DEN 6065.00

стакло шишенцето големина : 20*12mm300pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовт