Отворено 800-2700mhz GSM 3G WCDMA 4G LTE Мобилен Телефон Сигналот на Антената 10dBi Надворешни Видиме Дневник Периодични Антена За Бустер

Отворено 800-2700mhz GSM 3G WCDMA 4G LTE Мобилен Телефон Сигналот на Антената 10dBi Надворешни Видиме Дневник Периодични Антена

DEN 400.00
-15 %
DEN 470.40

Количина на стоки


Отворено 800-2700mhz GSM 3 G WCDMA 4 G LTE Мобилен Телефон Сигналот на Антената 10d Bi Надворешни Видиме Дневник Периодични Антена За Бустер
Продажба На Поени :
1. отворено сигналот на антената се применуваат за Надворешни
2. Погоден за CDMA850 GSM900 DCS1800 PCS1900 WCDMA2100 сигнал бустери
3. Натпреварот заврши со N машки конектор копче за јачина на бустер
4. Фреквенција : 800-2700mhz
5. Стекнат : 10d Bi
6. Вклучени 0.3 метри должина на Кабел
7. Работи на GSM,WCDMA(3g ),CDMA ,DCS,КОМПЈУТЕРИ и 4 G LTE систем
8. Натпреварот заврши со N женски 2g на 3g сигнал repeater
Детали Фотографии :
Пакување, Вклучувајќи :
1. Еден Дневник периодични антена Лесно Подесување во 4 едноставни чекори!
[ 1 ] Планината Надворешна Антена каде што имаат најголемо мобилен телефон сигнал, обично на покривот или во таванот.
[ 2 ] се Поврзете на внатрешна антена со Засилувач Основната Единица и место каде треба подобрување на сигналот. Внатрешна антена треба да се поврзете "Затворен" крајот на Засилувач. Треба да има минимум 2 вертикална метри оддалеченост меѓу Основната Единица и Надворешна Антена.
[ 3 ] се Кандидира на coax кабел (10 метри), меѓу Основната Единица и Надворешна Антена. Надворешна антена треба да се поврзете со "Отворен" крајот на repeater.
[ 4 ] Поврзување на напојување на Засилувач Основната Единица и приклучокот во штекер и ќе се направи!
__________________________________________________________________________
ЗАБЕЛЕШКА
1.Од Март,2017, Aliexpress не дозволува да брод сигнал бустери да се сад , ВЕЛИКА БРИТАНИЈА , КАНАДА и АВСТРАЛИЈА . Ако купувачи од овие земји сакаат да се купи сигнал бустери на Aliexpress, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе нудиме решенија.
2.Ве молиме бидете сигурни која фрекфенција може да работи за вас, пред да се купи сигнал бустери. Ако не знаете кој сигнал бустер може да работи за вас, ве молиме контактирајте со нас пред да ја купите. Ако купувате погрешен сигнал бустер, ние ќе ве контактираме во рок од 2 дена, ние ќе одиме на превозот на погрешен сигнал бустер за вас, ако ние не се вашиот одговор.
3.Откако ќе се добие сигнал бустер, ве молиме тест тоа на почетокот. Кога ќе бидете сигурни дека тоа можат да работат, а потоа се качи на сигнал бустер на ѕид. Ако ви се исполнат на проблем кога ќе го инсталирате на сигнал бустер, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе понудат помош. Ние ќе ги провери многу сигнал бустер пред пакување, бидете сигурни дека тоа може да функционира добро.
4.Превозот е надвор од нашата контрола. Ако сакате да се добие производ брзо, ве молиме изберете брза испорака методи, како EMS, UPS-от и курирската служба DHL. Ако се најде пакетот е надвор вети дадено време, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе контакт со превозници и да дознаете причината.
5.Руски пријатели ве молиме понуда полно име кога ќе го поставите цел. Brazillian пријатели ве молиме понуда даночен број кога ќе го поставите цел.


Други карактеристики

Бренд Име:
lintratek
Број На Модел На:
ODS-10NK-80/270
Фреквентен Опсег:
800-2700mhz
Погоден за:
GSM CDMA 850 3G WCDMA 2100 4G LTE 2600
Големина:
330x215x65mm
Добивка:
10dBi
Конектор тип:
N женски
Користат За:
Мобилен телефон сигнал бустер repeater
Важат за:
Надворешни
Вклучени должина на Кабел:
0.3 m
Тежина:
0.8KG
Водоотпорен:
Yes

Најдобри понуди

Висок квалитет 70dB нови LCD екранот на мобилните двојна бенд 850 1800 бустер мобилен телефон 850/1800 mhz repeater за Бразил
  • Неодамнешно

Висок квалитет 70dB нови LCD екранот на мобилните двојна бенд 850 1800 бустер мобилен телефон 850/1800 mhz repeater за Бразил

11496.00 DEN 5748.00

Висок квалитет 70d B нови LCD екранот на мобилните двојна бенд 850 1800 бустер мобилен телефон 850 / 1800 mhz repeater за

Lintratek LCD Дисплеј Двојна Бенд Мобилната Сигнал Repeater на подготвеност 2Г GSM 900/3G WCDMA UMTS 2100MHz Видиме Сигнал Засилувач
  • Неодамнешно

Lintratek LCD Дисплеј Двојна Бенд Мобилната Сигнал Repeater на подготвеност 2Г GSM 900/3G WCDMA UMTS 2100MHz Видиме Сигнал Засилувач

4800.00 DEN 2784.00

Инсталација чекор : [1].Поврзете надворешна антена(таванот антена) да"MS" во repeater преку кабел(машината мора

LCD Дисплеј !!! GSM 900Mhz DCS 1800MHz Двојна Бенд Мобилен Телефон Сигнал Бустер 2G 4G Сигнал Repeater Сигнал Засилувач со Антената
  • Неодамнешно

LCD Дисплеј !!! GSM 900Mhz DCS 1800MHz Двојна Бенд Мобилен Телефон Сигнал Бустер 2G 4G Сигнал Repeater Сигнал Засилувач со Антената

5760.00 DEN 3744.00

50dbm сигнал за влез и за откривање за да се постигне целосна прикажани Карактеристики : Висока добивка ,ле

GSM1800 Сигнал Repeater 75dbi се Здобијат со Контрола 4G LTE 1800mhz Мобилен Телефон Сигнал Бустер Моќен 1500sqm мобилни Телефони
  • Неодамнешно

GSM1800 Сигнал Repeater 75dbi се Здобијат со Контрола 4G LTE 1800mhz Мобилен Телефон Сигнал Бустер Моќен 1500sqm мобилни Телефони

8928.00 DEN 6785.00

ПРЕД да се КУПИ, ве молиме проверете со вашиот локален фреквенција прво Овој модел се работи за 1800 MHz сам

нова двојна бенд repeater CDMA 800Mhz Бустер+КОМПЈУТЕРИ 1900 Repeater двојна бенд КОМПЈУТЕРИ бустер колекции w/ кабел &антени,dual-band
  • Неодамнешно

нова двојна бенд repeater CDMA 800Mhz Бустер+КОМПЈУТЕРИ 1900 Repeater двојна бенд КОМПЈУТЕРИ бустер колекции w/ кабел &антени,dual-band

DEN 6061.92

Бруто Тежина : 0.85 KgКорица : 1000 метри квадратни ( исто така, ќе бидат различни во зависност од вашите корис

20dBi 3G Мрежа Антена 3G 2100MHz Надворешна Антена Голема Покриеност за UMTS 2100MHz Мобилни Телефони Сигнал Repeater Бустер
  • Неодамнешно

20dBi 3G Мрежа Антена 3G 2100MHz Надворешна Антена Голема Покриеност за UMTS 2100MHz Мобилни Телефони Сигнал Repeater Бустер

2373.12 DEN 1803.00

ѕвездаt ПРЕД да се КУПИ, ве молиме проверете внимателно за антена фреквентен опсег Ви благодариме!20d Bi 3 G

3G 2100MHz Висок Квалитет Lintratek WCDMA ALC Функција Сигнал Repeater Мобилен Телефон Бустер Професионални Засилувач од Производителот
  • Неодамнешно

3G 2100MHz Висок Квалитет Lintratek WCDMA ALC Функција Сигнал Repeater Мобилен Телефон Бустер Професионални Засилувач од Производителот

2928.00 DEN 1845.00

(Напомена : машина мора да биде далеку од надворешна антена за повеќе од 10 метри)3.Ние прифаќаме наплата а

Superbat 110X 51X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Инструмент Куќиште Случај 4.33*2.01*1.50 за Електронски Засилувач
  • Неодамнешно

Superbat 110X 51X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Инструмент Куќиште Случај 4.33*2.01*1.50 за Електронски Засилувач

479.04 DEN 431.00

НОВИ Пристигнување! 100% СОСЕМА НОВ & ВИСОК КВАЛИТЕТ!110mm X 51mm X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Ин

13dBi 9 единици DCS 1800mhz W-CDMA 3G 2100mhz Yagi Антена 1710-2170mhz Надворешна Антена за Мобилен Телефон Сигнал Бустер N Конектор
  • Неодамнешно

13dBi 9 единици DCS 1800mhz W-CDMA 3G 2100mhz Yagi Антена 1710-2170mhz Надворешна Антена за Мобилен Телефон Сигнал Бустер N Конектор

1008.00 DEN 706.00

13 d Bi 9 единици Отворено Yagi Антена 17102170 MHzза 3 G 2100mhz / DCS 1800mhz Сигнал БустерВе молиме Имајте предвид, Оваа То

2p 1 Метри Црна 50ohm 50-5 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Засилувач Моќ Splitter
  • Неодамнешно

2p 1 Метри Црна 50ohm 50-5 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Засилувач Моќ Splitter

559.68 DEN 532.00

1 Метри Црна Боја 50ohm 505 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Бус