Lintratek 85dB Стекнат 37dBm Видиме Засилувач MGC Smart GSM 900mhz Мобилни Сигнал Бустер GSM 900mhz Мобилна Мобилна Repeater S6

Lintratek 85dB Стекнат 37dBm Видиме Засилувач MGC Smart GSM 900mhz Мобилни Сигнал Бустер GSM 900mhz Мобилна Мобилна Repeater

DEN 21360.00

Количина на стоки

Поврзете надворешна антена да repeater машина "BTS" порта преку кабел.
Lintratek 85d B Стекнат 37d Bm Видиме Засилувач MGC Smart GSM 900mhz Мобилни Сигнал Бустер GSM 900mhz Мобилна Мобилна Repeater
Модел Бр.Поправи до надворешна антена за прием на housetop или високо место и точка да сигнал кула . Тежина : 6 KG; Големина : 370x320x85cm
2.
Имајте на ум : Вие треба да се стави надворешна антена далеку од внатрешна антена.
Кога надворешна антена и внатрешна антена се одделени не е доволно, тогаш тоа ќе биде само-осцилација.Сите стоки од нашево се проверуваат пред превозот.Ние прифаќаме зачувам и банкарски трансфер. GSM 900mhz Repeater
2. Оваа repeater можат да работат со повеќе од 14 затворен антени.Кога ќе изберете ПРОЗОРЦИ, FEDEX и DHL, Оддалечена Област Такса може да се случи ако вашата адреса е оддалечените области. Тие треба да бидат разделени со ѕидови или пречки. 1 Година Гаранција
Детали За Производот :
Параметар Лист : Уредот може да работи совршено во состојба на Отворено јачина на сигналот повеќе од 70db или -65db Систем за Работа GSM 900mhz Фреквентен Опсег Uplink : 890-915mhz Downlink : 935-960mhz Стекнат 85db Излезна моќност 37dbm Бран во бендот помалку од 6db пропусен Опсег 25 M AC Напојување : 100-240 V, 50/60 Hz DC : 10 V 6 A Моќ comsumption помалку од 20 W Inpedance 50 ohm АНТЕНСКИ приклучок N женски Појавување на Антена тип N Машки MTBF повеќе од 50000 часа Димензии 350x270x60mm Тежина 7kg Инсталација ѕид Средина услови IP40 Функција Голема Излезна Моќност, Висока Добивка.Ако сте задоволни и љубов на нашите производи,ве молиме оставете ги 5-ЅВЕЗДА позитивни повратни информации да ни ги охрабри постојано !
2.Со AGC MGC ,се Здобијат со Контрола слободно. Вашиот телефон нема да добие какви било сигнал.
Повратни информации :
1. : KW37 F-GSM
Продажба Точка :
1.Лесно да се инсталира.Покриеност : покрие повеќе од 2000sqm без пречка,но еден антената најчесто може да се покрие 200 квадратни метри.Нашите производи може да се зголеми на парична казна затворен сигнал,само ако вашата отворено сигналот е совршен,ве Молиме бидете сигурни дека Вашата страна отворено сигналот е добро,ако не, нашите уред не може да се прошири нешто што очекувате.Ве молиме имајте во предвид дека времето за испорака е проценета.голи уред,без антена.Испратете ни го вашиот точни информации за контакт.GSM 900 сигнал бустер ,се прошири на подготвеност 2Г GSM 900mhz сигнал. 85d B висока добивка, 37d Bm моќ , може да помине низ бариери полесно. Тие ќе бидат спакувани многу добро да бидете сигурни дека тие се во добра состојба кога ќе добиете на стоки.
Пакување, Вклучувајќи :
1.
Купувачот Должност :
1.Во однос на ПИ прогласи вредност,можеме да го напишеме на вредност како на вашите барања да им помогне на вашата страна сопствени грешки. Ако не го добиете вашиот стоки надвор проценува време на испорака,ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори спорот,ние ќе ги провери и реши probem за вас.Ние само брод за правилно адреса зависи од aliexpress ќе се регистрирате ,кога вашиот нарачате ве молиме напишете вашиот појавување адреса . За да бидете сигурни дека голема моќ repeater може да работи подобро, ова repeater е многу поголем отколку пред тоа.По проверка на плаќање,ние ќе ја испрати на предмети во рамките на 48-72hours освен празник.Ние прифаќаме наплата ако постои qualility проблем(ни испрати слика на доказите на проблем),но треба да ја врати стоката со оригиналниот пакет,и купувачот треба да се плати за напред и назад товар.Поврзете надворешна антена да repeater "МОБИЛЕН" порта .
___________________
Lintratek Превозот Термини :
Предмети се испраќаат само по исплата потврди.Сопствени грешки и плати за тоа .


Други карактеристики

Бренд Име:
lintratek
Број На Модел На:
KW37F-GSM
Објектот:
GSM 900 Мобилен Телефон Сигнал Repeater
Со LCD Дисплеј:
Yes
Фреквентен Опсег:
Uplink
Излезна Моќност:
37dBm
Гаранција:
1 година
Тип:
GSM 900 Засилувач
Покрива Област:
2000 Квадратни Метри
Димензии (D*W*H ):
350*270*60(mm)
Функција:
LCD дисплеј; MGC Функција; Голема Моќ; Висока Добивка
Добивка:
85dB

Најдобри понуди

GSM1800 Сигнал Repeater 75dbi се Здобијат со Контрола 4G LTE 1800mhz Мобилен Телефон Сигнал Бустер Моќен 1500sqm мобилни Телефони
  • Неодамнешно

GSM1800 Сигнал Repeater 75dbi се Здобијат со Контрола 4G LTE 1800mhz Мобилен Телефон Сигнал Бустер Моќен 1500sqm мобилни Телефони

8928.00 DEN 6785.00

ПРЕД да се КУПИ, ве молиме проверете со вашиот локален фреквенција прво Овој модел се работи за 1800 MHz сам

2G на 3G CDMA UMTS 850mhz 16dBi Висока Добивка Мрежа Антена Надворешна Антена Мобилна КОМУНИКАЦИСКА 900mhz Отворено Мобилен Телефон
  • Неодамнешно

2G на 3G CDMA UMTS 850mhz 16dBi Висока Добивка Мрежа Антена Надворешна Антена Мобилна КОМУНИКАЦИСКА 900mhz Отворено Мобилен Телефон

DEN 3858.24

2 G на 3 G CDMA UMTS 850mhz 16d Bi Висока Добивка Мрежа Антена Надворешни Мобилен Антена Мобилна КОМУНИКАЦИСКА 900mhz О

нова двојна бенд repeater CDMA 800Mhz Бустер+КОМПЈУТЕРИ 1900 Repeater двојна бенд КОМПЈУТЕРИ бустер колекции w/ кабел &антени,dual-band
  • Неодамнешно

нова двојна бенд repeater CDMA 800Mhz Бустер+КОМПЈУТЕРИ 1900 Repeater двојна бенд КОМПЈУТЕРИ бустер колекции w/ кабел &антени,dual-band

DEN 6061.92

Бруто Тежина : 0.85 KgКорица : 1000 метри квадратни ( исто така, ќе бидат различни во зависност од вашите корис

13dBi 9 единици DCS 1800mhz W-CDMA 3G 2100mhz Yagi Антена 1710-2170mhz Надворешна Антена за Мобилен Телефон Сигнал Бустер N Конектор
  • Неодамнешно

13dBi 9 единици DCS 1800mhz W-CDMA 3G 2100mhz Yagi Антена 1710-2170mhz Надворешна Антена за Мобилен Телефон Сигнал Бустер N Конектор

1008.00 DEN 706.00

13 d Bi 9 единици Отворено Yagi Антена 17102170 MHzза 3 G 2100mhz / DCS 1800mhz Сигнал БустерВе молиме Имајте предвид, Оваа То

20dBi 3G Мрежа Антена 3G 2100MHz Надворешна Антена Голема Покриеност за UMTS 2100MHz Мобилни Телефони Сигнал Repeater Бустер
  • Неодамнешно

20dBi 3G Мрежа Антена 3G 2100MHz Надворешна Антена Голема Покриеност за UMTS 2100MHz Мобилни Телефони Сигнал Repeater Бустер

2373.12 DEN 1803.00

ѕвездаt ПРЕД да се КУПИ, ве молиме проверете внимателно за антена фреквентен опсег Ви благодариме!20d Bi 3 G

Superbat 110X 51X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Инструмент Куќиште Случај 4.33*2.01*1.50 за Електронски Засилувач
  • Неодамнешно

Superbat 110X 51X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Инструмент Куќиште Случај 4.33*2.01*1.50 за Електронски Засилувач

479.04 DEN 431.00

НОВИ Пристигнување! 100% СОСЕМА НОВ & ВИСОК КВАЛИТЕТ!110mm X 51mm X38mm Сребро Екструдиран Алуминиумска Кутија Ин

2p 1 Метри Црна 50ohm 50-5 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Засилувач Моќ Splitter
  • Неодамнешно

2p 1 Метри Црна 50ohm 50-5 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Засилувач Моќ Splitter

559.68 DEN 532.00

1 Метри Црна Боја 50ohm 505 Ултра Ниска Загуба Коаксијален Кабел за Поврзување со Мобилен Телефон Сигнал Бус