BUHESHUI ЗА 0,6 W 5V Поликристални Епоксидна Соларни Панели Мали Diy Соларна Енергија 3.6 V Батерија Полнач Соларни ќелии 84*56MM Бесплатен Превозот

BUHESHUI ЗА 0,6 W 5V Поликристални Епоксидна Соларни Панели Мали Diy Соларна Енергија 3.6 V Батерија Полнач Соларни ќелии 84*56MM

DEN 207.00
-12 %
DEN 235.20

Количина на стоки


Соларни Ќелии Соларни Панели Slar Модул За Полнење на Батеријата Сончевиот Систем Бесплатен превозот
Опис На Производот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.Поликристални силикон
4.Макс работа напон : 5 V
5.Макс работат на струјата : 0-110ma
6.моќност : 0.6 W MAX
7.Димензија : 84*56*3ММ
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 1 x0.6 W соларен панел


Други карактеристики

Број на Панели:
1
Големина:
84*56MM
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Број На Модел На:
За 0,6 W-5v
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
Max. Моќност:
За 0,6 w
Број на Клетки:
10
is_customized:
Yes

Најдобри понуди

BUHESHUI 200MA 3V за 0,6 w Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY+15CM Кабел Соларна Енергија 2.4 V Батерија Полнач Образование
 • Неодамнешно

BUHESHUI 200MA 3V за 0,6 w Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY+15CM Кабел Соларна Енергија 2.4 V Батерија Полнач Образование

204.00 DEN 180.00

Позитивни повратни информации ќе бидат оставени за вас автоматски откако приемот на вашата исплата цар

SUNWALK ELEGEEK 22W 5V Двојна USB Соларен Панел Полначот Свитлива Водоотпорен Соларна Батерија Полнач со Складирање торба за
 • Неодамнешно

SUNWALK ELEGEEK 22W 5V Двојна USB Соларен Панел Полначот Свитлива Водоотпорен Соларна Батерија Полнач со Складирање торба за

3832.80 DEN 2683.00

Ексклузивно ic GEEK™Откривање на вашиот уред автоматски, и нудат најдобри полнење тековната интелигентно

BUHESHUI 5V 25MA Мини Соларна Ќелија Модул DIY Поликристални Соларен Панел Играчка Полначот LED Образование Студија Епоксидна
 • Неодамнешно

BUHESHUI 5V 25MA Мини Соларна Ќелија Модул DIY Поликристални Соларен Панел Играчка Полначот LED Образование Студија Епоксидна

3792.00 DEN 3337.00

5 V 25m A 0125 W Мини Соларни ќелии Мали централи Соларни Панел За 3.6 V Батерија Полнач DIY Соларни Играчка Панел

BUHESHUI 18V 4.5 W Преносни Соларен Панел 12V Полнач За Автомобил, Брод Мотор Батерија Полнач Соларен Панел Полначот Бесплатен
 • Неодамнешно

BUHESHUI 18V 4.5 W Преносни Соларен Панел 12V Полнач За Автомобил, Брод Мотор Батерија Полнач Соларен Панел Полначот Бесплатен

1152.00 DEN 864.00

Пакет ќе биде цврста и да се провери внимателно пред да се предаде.5 W За Автомобил, Брод Мотор Соларен Па

Висок Квалитет 21W Соларен Полнач Преносни Виткање Количка за Соларен Панел на Полначот на Батеријата Соларна енергија банка
 • Неодамнешно

Висок Квалитет 21W Соларен Полнач Преносни Виткање Количка за Соларен Панел на Полначот на Батеријата Соларна енергија банка

2917.92 DEN 2247.00

Поради временската разлика,можеби и ние не може да ви одговори веднаш,но ние ќе се врати до вас со првите

Висок Квалитет на 5V 7W Количка за Соларен Полнач Отворено Преносни Соларен Панел Полначот и USB Соларни Powerbank за iphone
 • Неодамнешно

Висок Квалитет на 5V 7W Количка за Соларен Полнач Отворено Преносни Соларен Панел Полначот и USB Соларни Powerbank за iphone

1680.48 DEN 1294.00

12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштет

Топла 0.55 W 5.5 V Епоксидна Поликристални Соларен Панел Мини Соларни ќелии DIY Соларни Chargr За 3.7 V Батерија 95*44MM Бесплатен
 • Неодамнешно

Топла 0.55 W 5.5 V Епоксидна Поликристални Соларен Панел Мини Соларни ќелии DIY Соларни Chargr За 3.7 V Батерија 95*44MM Бесплатен

232.80 DEN 205.00

Топла 0.55 W 5.5 V Епоксидна Поликристални Соларен Панел Мини Соларни ќелии DIY Соларни Chargr За 3.7 V Батерија 95*44

Соларен Панел 50w 12V 4 Парчиња/Многу Panneaux Solaire 200W Соларна Батерија Кина Cargador Соларни Караван Сончевата Светлина
 • Неодамнешно

Соларен Панел 50w 12V 4 Парчиња/Многу Panneaux Solaire 200W Соларна Батерија Кина Cargador Соларни Караван Сончевата Светлина

25392.00 DEN 12950.00

Пакетот Вклучува 4 Парчиња Соларен Панел 12 V 50 W Monocrystalline,вкупно 200 W Драг пријател, Пред да го купите овој п

MSL СОЛАРНИ 200Feet Соларни ќелии Лемење на жица 1.6 mm*0.2 мм.Калај-плоча Бакар лента за DIY соларен панел.Даде 2 парчиња флукс
 • Неодамнешно

MSL СОЛАРНИ 200Feet Соларни ќелии Лемење на жица 1.6 mm*0.2 мм.Калај-плоча Бакар лента за DIY соларен панел.Даде 2 парчиња флукс

762.24 DEN 717.00

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~200 Feet (60 Meters) 1.6 mm*0.2 мм Tabbing жицаCE ,ROSHПродукци

Трговија на големо 50PCS/Многу 2.5 W 5V 500mA Соларни ќелии Епоксидна Соларен Панел+Крокодил Клип За Полнење 3.7 V Батерија DIY
 • Неодамнешно

Трговија на големо 50PCS/Многу 2.5 W 5V 500mA Соларни ќелии Епоксидна Соларен Панел+Крокодил Клип За Полнење 3.7 V Батерија DIY

12912.00 DEN 11363.00

Трговија на големо 50 PCS / Многу 2.5 W 5 V 500m A Соларни ќелии Епоксидна Соларен Панел+Крокодил Клип За Полнење 3

Топла Продажба 24PCS/Многу 2.5 W 6V Мали Соларни ќелии Поликристални Силикон Соларен Панел Лесно DIY Соларен Модул со Висок Квалитет
 • Неодамнешно

Топла Продажба 24PCS/Многу 2.5 W 6V Мали Соларни ќелии Поликристални Силикон Соларен Панел Лесно DIY Соларен Модул со Висок Квалитет

6480.00 DEN 5702.00

Електронски апликации4.Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката Ако купувачот сакаат повеќе да

BUHESHUI Мини 0.36 W 2V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Modul+Кабел DIY Сончевиот Систем 42.5*48.5*2.4 ММ 100pcs/многу
 • Неодамнешно

BUHESHUI Мини 0.36 W 2V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Modul+Кабел DIY Сончевиот Систем 42.5*48.5*2.4 ММ 100pcs/многу

5712.00 DEN 5027.00

Трговија на големо! 100pcs / многу Мини 0.36 W 2 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Сончевиот Систем

10400mah Резервната Батерија Полнач преносни мобилни моќ банка со преклопен држач за таблет компјутер и за iPad мобилен телефон
 • Неодамнешно

10400mah Резервната Батерија Полнач преносни мобилни моќ банка со преклопен држач за таблет компјутер и за iPad мобилен телефон

1099.20 DEN 825.00

НАПОМЕНА : Здраво пријатели, Добредојдовте на нашата продавница,Пред да нарачате ве молиме да знаат дек