ЈП S0610 11 Тибет Месинг Будизмот Vajra Заштита Vajravarahi Dorje Phakmo Статуата на Буда (B0328)

ЈП S0610 11 Тибет Месинг Будизмот Vajra Заштита Vajravarahi Dorje Phakmo Статуата на Буда (B0328)

DEN 7200.00
-25 %
DEN 9600.00

Количина на стоки


Добредојдовте на нашата продавница
Мојот драг пријател, Сите мои предмети се кинеска уметност декорација, Тоа може да биде collectable, јас ги собирам од народна, Па јас сум се осигури дека постоењето на вистинска, Но тоа не е антички, Доколку постои било каков проблем кога ќе го добиете вашиот парцела, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас . Јас мора да се среќни да го реши тоа пријателски. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!Ако не сте 100% задоволни со вашето купување, едноставно враќање на објектот И да се добие целосна наплата Или ние со задоволство ќе размена. вклучува превозот цена ,ако сакате да се вратите објект. Ве молиме контактирајте со нас за да се добие следење на број пред да го вратите вашето сите пари. Стоки без реден број НЕМА да бидат прифатени.
Повратни информации :
Мојот Пријател го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас.
Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!


Други карактеристики

Регионален Функција:
Кина
Тема:
Маскота
Материјал:
бронза

Најдобри понуди

8 19-18CM Дијаметар Чаши машки накит МЕДИТАЦИЈА ИСЦЕЛУВАЊЕ ВИСТИНСКА СЛАВНА СТАРИТЕ ЈОГА РЕТКИ ТИБЕТСКАТА ПЕЕЊЕ САД бакар
  • Неодамнешно

8 19-18CM Дијаметар Чаши машки накит МЕДИТАЦИЈА ИСЦЕЛУВАЊЕ ВИСТИНСКА СЛАВНА СТАРИТЕ ЈОГА РЕТКИ ТИБЕТСКАТА ПЕЕЊЕ САД бакар

4080.00 DEN 2774.00

Ова е прв пат јас се тргува на , и јас ќе се обидам моето најдобро да ви ја покажам мојата колекција.5 CM,8,9,10

Бакар Месинг КИНЕСКИ занаети оркестарот изјави Азија bir 006913 Голема Вол Стрит МЕСИНГ Жестока Бул ВОЛ Статуа-Месинг
  • Неодамнешно

Бакар Месинг КИНЕСКИ занаети оркестарот изјави Азија bir 006913 Голема Вол Стрит МЕСИНГ Жестока Бул ВОЛ Статуа-Месинг

2352.00 DEN 1811.00

гнида Тип : парче Пакет Тежина : 0.500 kg (1.10 lb.) Пакет Големина : 22cm x 18cm x 18cm (8.66 во x 7.09 во x 7.09 во) Добредојдовте

трговија на големо, фабриката Кинески бакар Класичното животно глава вистински чиста Месинг статуи издлаби Богатство Пари жаба
  • Неодамнешно

трговија на големо, фабриката Кинески бакар Класичното животно глава вистински чиста Месинг статуи издлаби Богатство Пари жаба

10560.00 DEN 8026.00

Опис : Материјал : БронзениДимензии : Висина од 7 инчи .Долго 12 инчи Широчината 6.5 инчиТежина : 3.5 KGвклучен

Антички Стар Кинески дрво abacus/ броење рамка, Долго 117CM,Рачно резбани занаети,Декорација,Собирање&Украсување
  • Неодамнешно

Антички Стар Кинески дрво abacus/ броење рамка, Долго 117CM,Рачно резбани занаети,Декорација,Собирање&Украсување

9264.00 DEN 7874.00

Што се гледа во оваа точка,тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна Тоа покажува Кинески