TNUKK резби во Дрво среќен Буда украси домашна декорација .

TNUKK резби во Дрво среќен Буда украси домашна декорација .

DEN 1347.00
-22 %
DEN 1727.52

Количина на стоки


добредојдовте во мојата продавница
Резби во дрво занаети
Големината е мал
големина : 10×5×5.8 cm
Големина може да бидат пристрасни
Изработени од дрво, не може да биде дрво јазол или црни дамки


Други карактеристики

Тема:
Будизмот
Бренд Име:
Tnukk
Материјал:
Дрво
Регионален Функција:
Кина

Најдобри понуди

9 Народна Кинескиот Фенг Шуи МЕСИНГ Година Хороскопски Богатство Лаки Зајак Бакар Статуа декорација МЕСИНГ фабрика места
  • Неодамнешно

9 Народна Кинескиот Фенг Шуи МЕСИНГ Година Хороскопски Богатство Лаки Зајак Бакар Статуа декорација МЕСИНГ фабрика места

6192.00 DEN 4211.00

Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките подато

Бакар Месинг КИНЕСКИ занаети оркестарот изјави Азија bir 006913 Голема Вол Стрит МЕСИНГ Жестока Бул ВОЛ Статуа-Месинг
  • Неодамнешно

Бакар Месинг КИНЕСКИ занаети оркестарот изјави Азија bir 006913 Голема Вол Стрит МЕСИНГ Жестока Бул ВОЛ Статуа-Месинг

2352.00 DEN 1811.00

гнида Тип : парче Пакет Тежина : 0.500 kg (1.10 lb.) Пакет Големина : 22cm x 18cm x 18cm (8.66 во x 7.09 во x 7.09 во) Добредојдовте

Tooarts Божиќ Снежен Човек Плута Сад Handcrafts Дома Декорација Практични Занаети Божиќ Подарок Божиќ Украси Декорации
  • Неодамнешно

Tooarts Божиќ Снежен Човек Плута Сад Handcrafts Дома Декорација Практични Занаети Божиќ Подарок Божиќ Украси Декорации

1896.00 DEN 1043.00

Опис : Ова е снешко плута сад На снежен човек носи шапка и насмевки, и тој ги зема метла само како тој се с

пар на тибет месинг Мајчин бакар статуа foo кучиња/Лавови Тибет Будистички Бронза уметност Декорација реално Тибетански
  • Неодамнешно

пар на тибет месинг Мајчин бакар статуа foo кучиња/Лавови Тибет Будистички Бронза уметност Декорација реално Тибетански

3264.00 DEN 2611.00

добредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за Се чу