2017 нови Керамички Статуата на Буда Мали Монахот Чај милениче будизмот подарок дома декор figurine украси дома декорација dropship

2017 нови Керамички Статуата на Буда Мали Монахот Чај милениче будизмот подарок дома декор figurine украси дома декорација dropship

DEN 768.00
-20 %
DEN 960.00

Количина на стоки


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Производ материјал : Песок Керамика
Име на производ : малку монахот чај домашно милениче
Производ големина : Height10cm, ширина 6.5 см
Карактеристики на производот : Тоа може да се користи како чај милениче, дома декорација, исто така, можат да бидат ставени во учат,работат маса, подобрување на вкусот и квалитетот на животот.
Керамички производи, Безбедно пакет. Ако се оштетени, ние ќе го препрати или целосно рефундирање на,ве молиме слободно да се продавница.
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4


Други карактеристики

Материјал:
Керамички & Глеѓ
Бренд Име:
ROSBERDE
Тема:
Луѓе
Регионален Функција:
Кина
Текстурата на материјалот:
грнчарството
Процесот:
На боја на песок, глина
категорија:
Карактер
Површината Технологија:
Позлата Боја
Виси форма:
Место красат
Правење метод:
Чиста упатство
Материјал:
Керамички

Најдобри понуди

9 Народна Кинескиот Фенг Шуи МЕСИНГ Година Хороскопски Богатство Лаки Зајак Бакар Статуа декорација МЕСИНГ фабрика места
  • Неодамнешно

9 Народна Кинескиот Фенг Шуи МЕСИНГ Година Хороскопски Богатство Лаки Зајак Бакар Статуа декорација МЕСИНГ фабрика места

6192.00 DEN 4211.00

Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките подато

Tooarts Божиќ Снежен Човек Плута Сад Handcrafts Дома Декорација Практични Занаети Божиќ Подарок Божиќ Украси Декорации
  • Неодамнешно

Tooarts Божиќ Снежен Човек Плута Сад Handcrafts Дома Декорација Практични Занаети Божиќ Подарок Божиќ Украси Декорации

1896.00 DEN 1043.00

Опис : Ова е снешко плута сад На снежен човек носи шапка и насмевки, и тој ги зема метла само како тој се с

Изборот Декорирани Стариот Рачно Производство Тибет Сребро Врежан Голема Тигар Статуа/Животните Скулптурата
  • Неодамнешно

Изборот Декорирани Стариот Рачно Производство Тибет Сребро Врежан Голема Тигар Статуа/Животните Скулптурата

7920.00 DEN 5861.00

големина : Висока : 15 CM Ширина : 35 смВозраст : Пост1940 Регионот На Потекло : Оригинални Одлуки : Вистински ра

трговија на големо со голем дом семејство efficacious Talisman Заштита Тибетската Будизмот Четири вооружени Avalokitesvara
  • Неодамнешно

трговија на големо со голем дом семејство efficacious Talisman Заштита Тибетската Будизмот Четири вооружени Avalokitesvara

7632.00 DEN 7250.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите големина : 32 СМ ВИСОК (3.5 КГ) материјал :

трговија на големо, фабриката Кинески бакар Класичното животно глава вистински чиста Месинг статуи издлаби Богатство Пари жаба
  • Неодамнешно

трговија на големо, фабриката Кинески бакар Класичното животно глава вистински чиста Месинг статуи издлаби Богатство Пари жаба

10560.00 DEN 8026.00

Опис : Материјал : БронзениДимензии : Висина од 7 инчи .Долго 12 инчи Широчината 6.5 инчиТежина : 3.5 KGвклучен