Бесплатен Превозот! 2 парчиња/број 4-води 1.8 степен NEMA 8 Stepper Мотор со 1.8 N. cm 2.5 oz-во Должина 34mm CE, ROHS CNC Колекции

Бесплатен Превозот! 2 парчиња/број 4-води 1.8 степен NEMA 8 Stepper Мотор со 1.8 N. cm 2.5 oz-во Должина 34mm CE, ROHS CNC Колекции

DEN 2276.16

Количина на стоки

2 парчиња/број 4-води NEMA 8 Stepper Мотор со 1.8 N. см Должина 34mm 1.8 степен CE, ROHS CNC Повлекува Мотор
Повеќе фотографии од NEMA 8 stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Функција Опис :
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Функцијата опис : Ниско ниво на бучава се Прилагодува брзината Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Став Спецификации Чекор Прецизност Агол ± 5% Точност на мерење отпор ± 10% Inductance Точност ± 20% Температура се зголеми 80 C Макс (номинална струја, 2 фаза) Собна температура -20с до + 50С Изолација Отпор 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric сила 500vac / 1 минута
Големината и connection чекори :
Stepper моторни апликација : Го повлекува моторот може да се користи во области како што се индустриски контрола, прав пакување машина, CD-ROM, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машина, печатач, плотери, роботика и други слични производи. Stepper моторни пребарување : Stepper Мотор, Stepper Мотор, Stepper Моторни Возачот, Stepper Одбор Возачот, Збег Одбор, Префрлување Напојување, Gearmotor, Elektromotor, DC Gearmotor, Опрема Мотор, Електричен Мотор, Getriebemotor, Опрема Мотор, Stepper Мотор, Stepper Мотор, Stepper Мотор, Хибридни Stepper Мотор, 2 Фаза Stepper Мотор, NEMA 11 Stepper Мотор, NEMA 8 Stepper Мотор, NEMA 14 Stepper Мотор, NEMA 17 Stepper Мотор, NEMA 23 Stepper Мотор, NEMA 34 Stepper Мотор, NEMA 42 Stepper Мотор, NEMA 17 Планетарен Stepper Мотор, NEMA 34 Моторни stepper моторни планета, NEMA 51 stepper мотор. Планетарните опрема NEMA 17, планетарен менувачот NEMA 23, планетарен опрема редуктор NEMA 34, планетарен редуктор NEMA 42


Други карактеристики

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
0.6 На
Број На Модел На:
Stepper Моторни 20HS34064
Одржување На Вртежен Момент:
1.8 N. cm
Чекор Агол Точноста:
±5%
Температурата:
-20C~+50C
Должината На Телото:
34mm
Големината На Рамката:
NEMA 8, 20mm
Обликот:
Плоштад
Dielectric сила:
500VAC/1 минута
Отпорност На Изолација:
100MΩ Мин.500VDC
Примена:
Индустриски Машини CNC
is_customized:
Yes
Отпор Accurac:
±10%

Најдобри понуди