Бесплатен Превозот! 2 парчиња/многу NEMA 14 Stepper Мотор со 4-води Рамка 35mm 12N.cm 28mm Должина, ЦПУ Повлекува Моторни CE, ROHS

Бесплатен Превозот! 2 парчиња/многу NEMA 14 Stepper Мотор со 4-води Рамка 35mm 12N.cm 28mm Должина, ЦПУ Повлекува Моторни CE,

DEN 1590.24

Количина на стоки

Бесплатен Превозот! 2 парчиња/многу NEMA 14 Stepper Мотор со 4-води Рамка 35mm 12 N.cm 28mm Должина, ЦПУ Повлекува Моторни CE, ROHS
Повеќе фотографии од NEMA 14 Рамка 35mm stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Функција Опис на nema 14 :
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на stepper мотор :
Објектот Спецификации Чекор Агол Точност ±5% Отпор Точност ±10% Inductance Точност ±20% Температура се Зголеми 80 C макс(номинална струја, 2 фаза на Собна Температура -20 C~+50 C Изолација Отпор 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric Сила 500 VAC/1 минута
На димензија и инсталации на stepper моторни nema 14/15 :
Примена на stepper мотор :
Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, менувач мотор, Elektromotor, AC мотор, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, 20mm рамка stepper мотор, 57mm рамка stepper мотор, 86mm рамка stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор
Разни stepper мотор за избор :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :


Други карактеристики

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Тековната / Фаза:
0.8 На
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
12N.cm
Број На Модел На:
Stepper Моторни 35HS28084
Чекор Агол(степени):
1.8
Температурата Се Зголеми:
80degree Max
Должината На Телото:
28mm
Примена:
Индустриски Машини
Отпорност На Изолација:
100MΩ Мин.500VDC
Отпор Точноста:
±10%
is_customized:
Yes
Големината На Рамката:
NEMA 14, 35mm
Обликот:
Плоштад
Dielectric сила:
500VAC/1 минута

Најдобри понуди