5pcs / многу 17HS4401 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 1.7 A CE ROSH ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

5pcs / многу 17HS4401 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 1.7 A CE ROSH ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

DEN 1199.52

Количина на стоки


Пакетот вклучува
5pcs X 17 HS4401 Stepper моторни вратило 5mm бесплатен превозот
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања. Црвено : А+ Зелена : A - Жолта : B+ Сина : Б-
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се


Други карактеристики

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Одржување На Вртежен Момент:
1200g.cm
Фаза:
2
Број На Модел На:
17HS4401
Тековната / Фаза:
1.7 На
Чекор Агол(степени):
1.8

Најдобри понуди