Врвен Квалитет! АКТ 20PCS Nema17 Stepper Моторни 17HS3404 2Ph 2800g cm 33mm 12V 0.4 А 300мм Жица CE ROSH ISO Десктоп 3D Печатач Reprap

Врвен Квалитет! АКТ 20PCS Nema17 Stepper Моторни 17HS3404 2Ph 2800g cm 33mm 12V 0.4 А 300мм Жица CE ROSH ISO Десктоп 3D Печатач

DEN 6264.00

Количина на стоки


Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
20 PCS Nema17 Stepper Моторни 17 HS3404 :
1.8 степен, 0.4 А, 2800g cm(40oz-in), 2 Phase, 4 Lead, 300мм жица должина,33mm моторни должина
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!


Други карактеристики

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
17HS3404
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
2800g cm(40oz-во)
Тековната / Фаза:
0.4 на
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Примена 1:
3D Десктоп Печатач
апликацијата 2:
Гравирање,Мелење Машина
Апликација 3:
Робот

Најдобри понуди